Dakar Rally

Rally,Dakar Rally,F1,Egyebek kitárgyalása

Moderátor: ogtrai

HozzászólásSzerző: mitsugal » 2010.01.11. 21:20

mitsugal

HozzászólásSzerző: mitsutomi82 » 2009.01.20. 23:30

Nem mintha sajnálnám Palikot (mert nem bírom) de az, h. megint magyar tesz keresztbe magyarnak (is) azért szerintem durva volt... :-/

Na mind1 az idei "Dakar" úgyis egy kalap sz*r volt... így jártak!

Mitsunak is a 10. hely hát no comment (nem tehetnek róla)
Kép
mitsutomi82

auto tipusa: Galant 2.0 GLS Elegance /2001 - cápa/

HozzászólásSzerző: Gabo » 2009.01.18. 23:52

ogtrai írta:Úgylátom az elmaradt sikerek miatt jól beállt a topic. :(

Azt hiszem, hogy nagy-nagy köszönet Norbinak, hogy ennyire részletesen számolt be napról-napra nekünk a versenyről. Ha rajta múlott volna, akkor biztosan nyerünk. :D
Gabo
Site Admin

auto tipusa: Colt95

HozzászólásSzerző: Mismanc » 2009.01.15. 20:10

Sainz kiesett a mai szakaszon.Ezek szerint 3.helyen vagyunk?
Mismanc

auto tipusa: Starion GSR-III

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2009.01.14. 17:31

Úgylátom az elmaradt sikerek miatt jól beállt a topic. :(
ogtrai
Site Admin

auto tipusa: Galant GTi 92 2.0 4G63

HozzászólásSzerző: Norbi » 2009.01.09. 23:12

nehéz kérdés, hogy hibáztak-e ezzel a dízellel vagy sem. a régi autó és a régi motor már a maximumon volt, nem lehetett többet kihozni belőle. valljuk be, 2007-ben is nagy szerencse kellett a győzelemhez. szakaszgyőzelem nélkül......persze én mindig azt mondom, hogy a Dakar nem a szakaszgyőzelmekről szól! az nyer, aki a végén elsőként gurul fel a céldobogóra. és ebben eddig a Mitsu nagyon jó volt, tudta, hogy mikor milyen tempót kell menni, hogy ne hajtsák túl, de ne is maradjanak le. Persze kell a szerencse is, ami az elmúlt években sokszor a Mitsubishi mellé állt. Persze ilyen régen volt, hogy a csapat szinte minden tagjával történtek különböző bajok. Masuoka kiesése szerintem mellbevágta őket, hisz 18000 tesztkilométer nem kevés, erre rögtön az elején motorprobléma.....Alphand kiesése abszolút nem az autó hibája. Hibáztak, szegény Gilles Picard rosszul lett....Peterhanselt egyelőre nem tudom. Talán a borulása miatt egy kicsit károsodott a motor, mivel akkor a hűtőrendszer károsodott és túl is melegedett a moci. De őt és Alphandot nagyon-nagyon sajnálom, mert bennük érzem azt az erőt, hogy bármikor tudnak nyerni. Romában nem érzem annyira, pedig most ő egyedül szerezhet még némi sikert a Mitsunak. Masuoka persze azért van ott, mert japán. De jófej ő is, tud iszonyatos időket menni. Mindig megmarad az emlékeimben, amikor Schlesser miatt kiesett szegény a végén....
egy új autó mindig tartogat hibalehetőségeket, még nem teljesen kiforrott. sok gond érte a Mitsukat, így a valós erőviszonyok nem mérhetőek fel. én bízom benne, hogy jó lesz ez az autó és fog még Dakart nyerni! Talán most Roma.....rajta a Mitsusok szeme! Hajrá
Norbi

HozzászólásSzerző: mitsutomi82 » 2009.01.09. 22:43

Norbi írta:Peterhanselt nem látom a listában, pedig már be kellett volna, hogy érjen..... :cry:

Jah sajna kiesett :( többször kigyulladt az autó a mai szakaszon... :-/ :-s
Kép
mitsutomi82

auto tipusa: Galant 2.0 GLS Elegance /2001 - cápa/

HozzászólásSzerző: Mismanc » 2009.01.09. 22:31

Olvassuk Norbi többen mint gondolnád. :wink:
Amúgy ez tényleg nem a Dakar.Főleg igy,hogy meg sem merem nézni mi a napi eredmény.Egyebként ezeken a szakaszokon amik eddig voltak a tavalyi autó jobban szerepelt volna.De ez csak az én véleményem.
Még 1x Köszönjük Norbi a tájékoztatást. =D>
Mismanc

auto tipusa: Starion GSR-III

HozzászólásSzerző: mitsugal » 2009.01.09. 18:10

Norbi írta:
ogtrai írta:Bár annyit még itt hozzátennék a dolgokhoz,hogy lehet én vagyok más gondolkodású vagy nem tudom,de ez nekem nem Dakar,meg sem közelíti sem stílusában (még akkor is ha néhol voltak dűnék) sem úgy egészében mint mikor átszelik a sivatagot.Valahogy nem tudom Dakarnak felfogni,inkább egy olyannak ami itt nálunk volt Central Europe Rally.Más nincs ezzel így?

Tényleg más, mint Afrika, de úgy tűnik nehézségben nem marad el tőle. Állítólag a jövő héten még nehezebb lesz.
Sajnos ebben a pillanatban úgy tűnik, hogy 1 autónk marad, ami még küzdhet valamiért. Peterhanselt nem látom a listában, pedig már be kellett volna, hogy érjen..... :cry:

én realtime követem néha, de elég kivehetetlen nekem azaz oldal, ahol lehet nézegetni ki hanyadik éppen...

és tényleg kösz, hogy megcsinálod :)

sztem nehéz verseny ez. nagyon sajnálom a csapatot. hallgatom a rádióhíreket és szó sem esik a mitsuról szinte soha, pedig sokszoros győztes, legalább megemlíthetnék. idén vagy nincs elég szerencse és/vagy jobbak a többiek.
mitsugal

HozzászólásSzerző: Norbi » 2009.01.09. 18:01

ogtrai írta:Bár annyit még itt hozzátennék a dolgokhoz,hogy lehet én vagyok más gondolkodású vagy nem tudom,de ez nekem nem Dakar,meg sem közelíti sem stílusában (még akkor is ha néhol voltak dűnék) sem úgy egészében mint mikor átszelik a sivatagot.Valahogy nem tudom Dakarnak felfogni,inkább egy olyannak ami itt nálunk volt Central Europe Rally.Más nincs ezzel így?

Tényleg más, mint Afrika, de úgy tűnik nehézségben nem marad el tőle. Állítólag a jövő héten még nehezebb lesz.
Sajnos ebben a pillanatban úgy tűnik, hogy 1 autónk marad, ami még küzdhet valamiért. Peterhanselt nem látom a listában, pedig már be kellett volna, hogy érjen..... :cry:
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2009.01.09. 15:37

Bár annyit még itt hozzátennék a dolgokhoz,hogy lehet én vagyok más gondolkodású vagy nem tudom,de ez nekem nem Dakar,meg sem közelíti sem stílusában (még akkor is ha néhol voltak dűnék) sem úgy egészében mint mikor átszelik a sivatagot.Valahogy nem tudom Dakarnak felfogni,inkább egy olyannak ami itt nálunk volt Central Europe Rally.Más nincs ezzel így?
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2009.01.09. 15:27

Szerintem azért olvassák,csak nem irnak rá.
Gondolom mennyi meló,megírni szerkeszteni berakni és még az oldalon is jól mutasson!Kép
Reméljük hogy a pihenő nap tényleg segíteni fog és magunkhoz térünk! 8)
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Norbi » 2009.01.09. 15:04

ogtrai írta:
Norbi írta:
mitsugal írta:tudja vki mi történt ma? szegények :(

részletesen olvashatod már a honlapon az összefoglalóban

Le a kalappal előtted,hogy ezt minden nap megszerkeszted! :wink:
Köszönjük! \:D/

Köszi! :) jólesik, hogy valaki olvassa is :)
Szó mi szó sok időbe kerül, de élvezem, hogy erről írhatok. Persze jobb lenne minden nap arról írni, hogy mennyire elvertük a VW-t, de így is jó. Talán a j9vő héten még írhatok ilyet....... :wink:
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2009.01.09. 12:19

Norbi írta:
mitsugal írta:tudja vki mi történt ma? szegények :(

részletesen olvashatod már a honlapon az összefoglalóban

Le a kalappal előtted,hogy ezt minden nap megszerkeszted! :wink:
Köszönjük! \:D/
ogtrai
Site Admin

Következő

Vissza: Motorsport