L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2015.07.05. 13:41

streetwarior írta:Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Cserélni szeretném a váltóbán és a difiben illetve máshol is az olajat.
L200 2004 -évjárat 133 le. Kérdésem az lenne milyen olajat szoktak bele rakni, illetve mire érdemes figyelni. Minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm!

http://www.liqui-moly.com/liquimoly/web ... guide.html
mantaboy2

auto tipusa: Mitsubishi L200 98 2.5TD GLS 4D56T

HozzászólásSzerző: streetwarior » 2015.07.03. 18:00

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Cserélni szeretném a váltóbán és a difiben illetve máshol is az olajat.
L200 2004 -évjárat 133 le. Kérdésem az lenne milyen olajat szoktak bele rakni, illetve mire érdemes figyelni. Minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm!
streetwarior

auto tipusa: L200

HozzászólásSzerző: Csirke » 2015.05.10. 18:08

bad boy 2 írta:Sziasztok!

Valaki csinált már házilag plató fedelet ?
Mert szinte anyagárban ki tudnám hozni a dolgot , csak hátha készült már ilyen,
és esetleg pár jó tanáccsal tudna szolgálni :)

További szép napot ! Sziasztok!

Pont a napokban gondoltam végig, de az lett számomra a konklúzió, hogy jobbak a 'gyári' megoldások. Ha mindent végigszámolsz, akkor nem is sokkal olcsóbb (ha egyáltalán olcsóbb), ha nem sokkal rosszabb minőséget szeretnél elérni. Ne csak a héjat vedd figyelembe, hanem a zsanérokat, teleszkópokat, zárat, stb.
Csirke

auto tipusa: L200 '08 Spec. Ed.

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2015.05.10. 10:32

Hát én még sosem próbáltam viszont érdekelne hogy hogyan lehetne le sablonozni.

bad boy 2 írta:Sziasztok!

mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2015.04.25. 15:33

Sziasztok!

bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

Re: Váltó gond + 2wd/4wd télen

HozzászólásSzerző: Bébielefánt » 2015.04.16. 20:50

Köszönöm a választ!

Tesztelni fogom, de azóta megint nem csinálta egyszer sem.
Most 230 ezer van a kocsiban és még a gyári kuplung van benne. Akkor lehet, hogy tényleg kuplung lesz a gond?
Mindenesetre ha sikerül rájönni, hogy mi okozta, megírom majd, hátha mással is előfordul. Bár senkinek nem kívánok hasonló problémát.

Üdv: Peti

[quote="mantaboy2"]Helló

Szerintem pedig kuplung gond lesz mert attól hogy kinyomod a pedált még nem biztos hogy kiemel annyira hogy sebességet is tudj váltani.Mivel az 1 es fokozat meg a hátrameneti fokozat nem szinkronizált azokat veszi a legnehezebben ha kezd kuplungos lenni.itt csak az a kérdés hogy mondjuk a felső kuplungmunkahenger lesz beteg vagy pedig a szerkezet lábai vannak esetleg megkopva és nem emel ki rendesen.A felső főhengernél egyértelmű ha olajos a szára ahol a pedál belép a
hengerbe.De nem minden esetben nyomja ott ki az olajat.Meg kellene próbálni esetleg egy olcsó megoldásként megkarmanytyúzni vagy ha nem sajnálod rá pénzt akkor tenni bele egy másikat.Ha akkor sem múlik el a hiba akkor egy kuplung szett kell bele.Ha újra így jársz állítsd le a motort tedd be sebességbe és indíts rá kuplung nélkül.(mintha tanuló vezető lennél) kicsit rántani fog a verda de elindul.onnan meg már tudni fogsz váltani ha kiemel még egy kicsit a kuplung.Persze nem hideg motornál érdemes ezt csinálni inkább üzemmelegnél.És nem tartósan így használni inkább csak vészmegoldásként vagy próbaképpen hogy teszteld a kuplungot.
Bébielefánt

Re: Váltó gond + 2wd/4wd télen

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2015.04.09. 22:25

Helló

Szerintem pedig kuplung gond lesz mert attól hogy kinyomod a pedált még nem biztos hogy kiemel annyira hogy sebességet is tudj váltani.Mivel az 1 es fokozat meg a hátrameneti fokozat nem szinkronizált azokat veszi a legnehezebben ha kezd kuplungos lenni.itt csak az a kérdés hogy mondjuk a felső kuplungmunkahenger lesz beteg vagy pedig a szerkezet lábai vannak esetleg megkopva és nem emel ki rendesen.A felső főhengernél egyértelmű ha olajos a szára ahol a pedál belép a
hengerbe.De nem minden esetben nyomja ott ki az olajat.Meg kellene próbálni esetleg egy olcsó megoldásként megkarmanytyúzni vagy ha nem sajnálod rá pénzt akkor tenni bele egy másikat.Ha akkor sem múlik el a hiba akkor egy kuplung szett kell bele.Ha újra így jársz állítsd le a motort tedd be sebességbe és indíts rá kuplung nélkül.(mintha tanuló vezető lennél) kicsit rántani fog a verda de elindul.onnan meg már tudni fogsz váltani ha kiemel még egy kicsit a kuplung.Persze nem hideg motornál érdemes ezt csinálni inkább üzemmelegnél.És nem tartósan így használni inkább csak vészmegoldásként vagy próbaképpen hogy teszteld a kuplungot.

Bébielefánt írta:Sziasztok!

A segítségeteket kérném, hogy volt-e már valakinek hasonló gondja.
2003-as L200-ról van szó.
Egyszer olyat csinált, hogy bevásárló központnál egyik helyről mentem át a másikba és azt éreztem, hogy nagyon nehéz egyik sebességből betenni másikba. Mikor megálltam a kiválasztott parkolóhely előtt, egyszerűen nem is tudtam hátramenetbe tenni, mintha valami fizikai akadálya lett volna. Aztán többszöri próbálkozás után nehezen, de sikerült. Majd betolattam és elkezdtem próbálgatni a többi fokozatot járó motornál álló autóval. Volt, hogy egyikbe sem tudtam berakni, csak oldal irányba lehetett mozgatni a váltókart, de se előre se hátra.
A motort leállítva bevette mindet. Újraindítva megint nem vette. Aztán egyszer csak nagy nehezen a kettest bevette és akkor na mondom irány haza 2-ben. Azóta volt szerelőnél, az alsó hidraulikus munkahengert cserélni kellett, mert ott elfolyt az olaj egy része és a tartályban min. alatt volt. Azóta jó volt, de ma megint elkezdte, pedig az olajszint most rendben van a kis tartályban. Most főleg az 1-est meg a hátramenetet nem akarja venni. A legnagyobb baj, hogy nem állandóan csinálja, hanem van hogy egyáltalán veszi, van amikor akadozva, van, hogy gond nélkül. A kuplunggal gondolom nincs gond, mert ha beveszi és kinyomom, akkor nem viszi az autót.
Valakinek hasonló problémája volt már esetleg? Ötlet, hogy mi lehet a gond?
Köszi előre is!

A korábbi témára reagálva én ősztől tavaszig bedobok a platóra 3 közepes homokzsákot és sokkal stabilabb az autó még sima hátsó kerékkel is. A fogyasztását nem tudom mennyivel dobja, de inkább egyen kicsit többet, de stabil legyen, főleg, hogy asszony is használja. Persze hóban azért kell a 4x4 főleg ha part is van. A gumik AT-s gumik, mert én is főleg aszfalton használom. Eddig rendben vagyok velük.

mantaboy2

Váltó gond + 2wd/4wd télen

HozzászólásSzerző: Bébielefánt » 2015.04.08. 13:18

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, hogy volt-e már valakinek hasonló gondja.
2003-as L200-ról van szó.
Egyszer olyat csinált, hogy bevásárló központnál egyik helyről mentem át a másikba és azt éreztem, hogy nagyon nehéz egyik sebességből betenni másikba. Mikor megálltam a kiválasztott parkolóhely előtt, egyszerűen nem is tudtam hátramenetbe tenni, mintha valami fizikai akadálya lett volna. Aztán többszöri próbálkozás után nehezen, de sikerült. Majd betolattam és elkezdtem próbálgatni a többi fokozatot járó motornál álló autóval. Volt, hogy egyikbe sem tudtam berakni, csak oldal irányba lehetett mozgatni a váltókart, de se előre se hátra.
A motort leállítva bevette mindet. Újraindítva megint nem vette. Aztán egyszer csak nagy nehezen a kettest bevette és akkor na mondom irány haza 2-ben. Azóta volt szerelőnél, az alsó hidraulikus munkahengert cserélni kellett, mert ott elfolyt az olaj egy része és a tartályban min. alatt volt. Azóta jó volt, de ma megint elkezdte, pedig az olajszint most rendben van a kis tartályban. Most főleg az 1-est meg a hátramenetet nem akarja venni. A legnagyobb baj, hogy nem állandóan csinálja, hanem van hogy egyáltalán veszi, van amikor akadozva, van, hogy gond nélkül. A kuplunggal gondolom nincs gond, mert ha beveszi és kinyomom, akkor nem viszi az autót.
Valakinek hasonló problémája volt már esetleg? Ötlet, hogy mi lehet a gond?
Köszi előre is!

A korábbi témára reagálva én ősztől tavaszig bedobok a platóra 3 közepes homokzsákot és sokkal stabilabb az autó még sima hátsó kerékkel is. A fogyasztását nem tudom mennyivel dobja, de inkább egyen kicsit többet, de stabil legyen, főleg, hogy asszony is használja. Persze hóban azért kell a 4x4 főleg ha part is van. A gumik AT-s gumik, mert én is főleg aszfalton használom. Eddig rendben vagyok velük.

Bébielefánt

HozzászólásSzerző: Vetró Csaba » 2015.01.29. 13:15

Köszönöm a hozzászólásokat!
A gyertyáknak 5 guriga volt darabja! Mind a 4-et cseréltem 1xre! Ez alap természetesen! Tegnap elött vissza szedtem őket és leellenőriztem mindet külön! Kb 8mp az izzítási idő, mikor kiold a relé. A kontrol lámpa elöbb kialszik a műszerfalon, de mint tudjuk, ők függetlenek egymástól! Ki szoktam várni a relé kattanásáig! Ami érdekes, hogy indítás után ismét izzít! Meleg motornál nem, de hidegnél kb 2 percig folyamatosan melegen tartja a gyertyákat! Gondolom ez a motor felfűtési szakasza! Írtátok az előtöltést! Sajnos már az elektromos adagolóm van! Itt csak műszeresen lehet állítani, vagy van más mód is az előtöltés változtatására? Gondoltam a levegősödésre is! Tettem a rendszerbe visszacsapó szelepet, hátha vissza engedi a gázolajat, de ez nem segített! Persze ettől még valahol lehet tömítetlenség!

mantaboy2 írta:Ki lámpázni nem elég mert a rossz gyertyák is kapnak áramot csak cserébe nem csinálnak semmit érte.Vedd le az izzítógyertyákról a fém hidat ami összeköti őket és mérd ki egyesével multiméterrel ellenállás méréssel ....ami 1 ohm felett van (mondjuk 2-3 vagy több) az kezd tönkremenni aminél nem mér a műszer ellenállást vagy hatalmas nagy (kb 8-10 ohm) az tönkrement.Érdemes figyelni mennyi ideig vezérel ki izzítást az autó a gyertyákra mert a túl hosszú izzítás is megölheti őket.
plusz az olcsó gyertyák amiket kb 2-3 e ft vagy az alatt veszel néha már a dobozban rosszak szóval csodát nem kell várni.csak ismert márkát vegyél ami kb 4-6 e Ft/db áron mozog.Gyári gyertya az NGK.

Vetró Csaba írta:Sziasztok!
Régi, új vagyok köztetek! 2 éve van egy L200-asom! Hála eddig nem voltak nagy bajok vele! Mostanában elkezdett hidegen nehezebben indulni! 3-4mp indítózás után rákap vagy 2x aztán beindul egy pici füstel! Utánna semmi! Melegen pöccre! 2 izzítóm ki volt menve! Csere! (Mind a 4) Izzít! Kapnak áramot a gyertyák. (Kilámpáztam) Kb 2 hétig teljesen rendben volt! Aránylag szépen indult! Most megint elkezdte az eredeti jelenséget! A gyártyák most jók! (Megnéztem) Üzemanyag szűrő nem rég takarítva, tettem visszacsapót az üzemanyag csőbe, izzító relét kitakarítottam! Valakinek esetleg ötlet? Előre is köszönöm!!!
Vetró Csaba

auto tipusa: Mitsubishi L200

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2015.01.29. 01:11

Ki lámpázni nem elég mert a rossz gyertyák is kapnak áramot csak cserébe nem csinálnak semmit érte.Vedd le az izzítógyertyákról a fém hidat ami összeköti őket és mérd ki egyesével multiméterrel ellenállás méréssel ....ami 1 ohm felett van (mondjuk 2-3 vagy több) az kezd tönkremenni aminél nem mér a műszer ellenállást vagy hatalmas nagy (kb 8-10 ohm) az tönkrement.Érdemes figyelni mennyi ideig vezérel ki izzítást az autó a gyertyákra mert a túl hosszú izzítás is megölheti őket.
plusz az olcsó gyertyák amiket kb 2-3 e ft vagy az alatt veszel néha már a dobozban rosszak szóval csodát nem kell várni.csak ismert márkát vegyél ami kb 4-6 e Ft/db áron mozog.Gyári gyertya az NGK.

Régi, új vagyok köztetek! 2 éve van egy L200-asom! Hála eddig nem voltak nagy bajok vele! Mostanában elkezdett hidegen nehezebben indulni! 3-4mp indítózás után rákap vagy 2x aztán beindul egy pici füstel! Utánna semmi! Melegen pöccre! 2 izzítóm ki volt menve! Csere! (Mind a 4) Izzít! Kapnak áramot a gyertyák. (Kilámpáztam) Kb 2 hétig teljesen rendben volt! Aránylag szépen indult! Most megint elkezdte az eredeti jelenséget! A gyártyák most jók! (Megnéztem) Üzemanyag szűrő nem rég takarítva, tettem visszacsapót az üzemanyag csőbe, izzító relét kitakarítottam! Valakinek esetleg ötlet? Előre is köszönöm!!!
mantaboy2

HozzászólásSzerző: Csirke » 2015.01.28. 16:07

Neten keresztül ez nem egyszerű, meg nem is ismerem ennyire behatóan a típust, de ami felé kéne tapogatózni, szerintem:
1. izzítás: csak teljes sort szeretek cserélni gyertyákból, mert a régiek, meg az újak nem mindig viselik el egymást, nagyon hamar tönkre tudnak menni.
2. előtöltés
3. levegősödés
Nem feltétlenül ebben a sorrendben.
Csirke

HozzászólásSzerző: Csirke » 2015.01.28. 16:05

Spannyol írta:Kijelző alatti gombok közül nyomd be a jobb oldalit ( ADJ ). Brightness for day time --> itt tudod állítani. van külön állítási lehetőség arra az esetre is, ha ég a lámpád.

Nem teljesen ilyen (talán a faceliftes már igen), de tényleg külön tárolja a fényességet éjszakára, meg nappalra! Szóval köszönöm, ha nagy leszek meghálálom! :D
Csirke

HozzászólásSzerző: Vetró Csaba » 2015.01.28. 14:39

Sziasztok!
Vetró Csaba

auto tipusa: Mitsubishi L200

HozzászólásSzerző: Spannyol » 2015.01.25. 17:17

Terepgumit érdemes a szlovákoknál is nézni, sokszor az itthoni ár feléért kapni.

Én is aszfaltgumival járok terepen, Pirelli Scorpion Ice & Snow. Jó drága gumi, terepen ugyanolyan sz!r mint bármilyen aszfaltgumi, cserébe autópályás utazásnál VISZONYLAG halk. Olyan ami mindenre jó, nincs. Sárban én se tudok egyenesen menni, ESP-t ki kell kapcsolni, az bizonyos helyzetekben segít elég sokat, had forogjon a kerék, legalább kitisztul. Csak hátsó hajtással meg azért megy rosszabbul csúszós úton, mint egy hátsókerekes személyautó, mert más a kocsi súlyelosztása. Itt a könnyű hátuljával próbálod tolni a nehéz elejét, személyautónál meg igyekeznek középre helyezni a súlypontot.

mantaboy2 írta:
Stocz írta:Szevasztok!
Kissé csalódott vagyok a kocsi/gumi "terep" képességében.

Decemberben volt egy kis hó. Közepes emelkedőn alig bírt felkapaszkodni. 4 kerék, difizár, felező, minden kellett ahoz, hogy felkapaszkodjon. A leginkább akkor sárgultam el, amikor utánam egy öreg 123-as Merci a sima hátsókerék hajtásával feljött. (mondjuk azt nem láttam, hogy szenvedett-e, csak a végeredményt).
Ekkor még a gumis ajánlására 2,5-re voltak a kerekek fújva.
Na az eset után leengedtem őket a gyári közelébe, 1,8-ra. gondoltam, így majd jobb lesz.

Tegnap kint jártam egy jól felázott mezőn. "Egyszerű" két kerekes autók is jöttek-mentek (régebben én is olyannal jártam ki), gyakorlatilag gond nélkül.

Az L200-at persze 4 kerék hajtásra kellett kapcsolni, mert 2-vel nem ment. Szinte sík volt a terep!
4 kerékben meg alig lehetett kormányozni. Menni ment, de a kormányzásra alig-alig reagált. Volt egy kb. 5 cm mély nyomvályú, amiből nem tudott kikapaszkodni. :cry:
A minta mondjuk teljesen tele ment sárral (megpróbálok egy képet csatolni), de ez ebben az esetben normális.

A gumi ugyan nem új, 2008-as, még éppen elmegy mintamélységgel, de ennél azért többet kéne tudnia-szerintem. Bridgestone Blizzak LM25. 205/80 r16-os.
Tesztek alapján jól teljesít, nálam eddig nem.
Mivel ez az első telünk együtt a kocsival, nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen volt újabb korában.

Hasonló tapasztalat vkinek?
Illetve honnan/milyen gumit lenne érdemes nézni.
Bármi tanács evvel kapcsolatban?

Kösz: Tamás

Szerintem ha terepen,főleg ha agyagos vagy hasonló talajon használod akkor érdemesebb lenne nagyobb mintás gumit választani mert a kis minták hamar felrakódnak.begyűjtik a sarat mint ahogy a fotódon is látszik.és megszűnik a tapadás
mintha tükör radiállal próbálnál tükör jégen autózni.A te gumid inkább műútra való a kis minták miatt.
http://gumibiznisz.hu/autogumi-mintazatok/
itt nézd meg a kapaszkodó mintázatot.....az kell terepjáróra főleg ha sokat jársz földúton és társain.A hátulját ha esik egy kis hó és csak hátsókerék hajtásban van az enyém is úgy csóválja mint e jó vizsla ha megjött a gazdája :) ,úgyhogy ha jön a hó vagy ónos eső akkor érdemes egyből tolni 4 kerékbe.A fara nagyon könnyű úgyhogy ha ragaszkodsz ahhoz hogy 2 kerékben is jobb legyen a tapadás akkor tegyél bele súlyt (ezt akkor is érdemes megjátszani ha 4 kerékben tolod).
Ha nagy mintás gumit veszel ahogy a honlapon írták zajosabb lesz.Nálunk itt az alföldön nincs sok hegy meg ez az amiben el lehet akadni de vettem nagy mintás gumit biztos ami biztos.igaz kollégák azt szokták hinni hogy a busz jön mikor elgurulok a melóhely előtt :)
Spannyol

HozzászólásSzerző: Spannyol » 2015.01.25. 17:08

Csirke írta:
mantaboy2 írta:
Csirke írta:Kérdésem is van:
A középső lcd kijelző fényerejét lehet valahogy növelni? A világítás bekaocsolásával elhalványul. Ha ezt ki lehetne iktatni, már az is jobb lenne, mert így elég nehezen olvasható.

egy jó elektromos valószínűleg meg tudja oldani hogy állandó tápfeszt kapjon a háttérvilágítás.az más kérdés hogy meg akarja e csinálni mert nem biztos hogy bele akarnak nyúlni :S

Hát ja. Egyébként valami olyasmit remélek a dolog mögött, mint ami pl. a VW-kban van, hogy van egy szál, ami a világítás jelét viszi. Ha azon feszültség van, akkor halványít, ha nincs, akkor nem. Ezt lehetne megszakítani, vagy kapcsolhatóvá tenni.
Ha netán van valakinek kapcsolási/bekötési rajza, az jó lenne...

Kijelző alatti gombok közül nyomd be a jobb oldalit ( ADJ ). Brightness for day time --> itt tudod állítani. van külön állítási lehetőség arra az esetre is, ha ég a lámpád.
Spannyol

Következő

Vissza: L200-Pajero