L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.19. 19:32

bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Azt nem írtam bele az előbbi hozzászólásba hogy most 265/70R15 gumik vannak az autón, de terepgumik már 16" -ak ez jelent valami problémát, vagy simán rámegy a felnire az is? Esetleg valami jó oldalt nem tudtok javasolni ahol olcsón van gumi?

Szia !

Azt nem írtad hogy egyszerre kerültek fel a mostani gumik az autóra ? Mert ha igen és az elsők kukára koptak ott komoly futómű probléma lehet , ez lehet a szillenek öregedésétől kezdve a kerékcsapágy lógásán át a talpasokig minden , érdemes elsőre a futóművet átnézetni mint venni egy jó gumi szettet ami hamar félre kopik és megint kuka ...
Ha futómű okés akkor mind a 4 gumit egyszerre cserélni egyforma méretűre , bármilyen hihetetten de a 15" felnire nem jó a 16" gumi . neked a gyári méretű gumi kell 31x10,5 R15 vagy alternatívaként nagyobb átmérőjű gumi 32x10,5R15 vagy 33x11,5R15 ez utóbbi már terepen beleér a kerékjárati ívekbe érdemes csavarni torziós rugókon illetve hátsó rugónyolcasokat hosszabbra cserélni .
ha ki gondoltad a méretett akkor érdemes gondolkodni hol használod legtöbbet az autót ha terepezel de aszfalton is használod akkor jönnek szóba az allterrian gumik nekem BFgoodrich allterrian KO2-es van kocsin nekem teljesen megfelel mivel aszfalton is használom de van hogy erdei utakra járok kirándulni ott is jól viselkedik és ez négyészakos gumi télen is jól lehetett használni 45 cm hóban se jött zavarba .
aztán ha többet használod terepen jönnek a mud terrian gumik ezek már jóval bütykösebbek jobban fognak terepen de aszfalton ezzel fordított arányosságban csökken a tapadás hatványozódik a dolog vizes aszfalton , arról nem beszélve hogy aszfalton már elkezdenek rázni és gyorsabban is kopnak,
És még jönnek az extrem terep gumik a Simex mintásak lényegében ezek szinte csak terepre alkalmasak ,
És ha meg van milyen gumit veszel már egyszerűbb a feladat google kereső és már dobja is ki a legolcsóbb találatokat a legtöbb normális gumisnak már van webshopja ahol aztán házhoz is szállítják , én speciel rendes gumis boltba mentem be konkrét típussal hogy ez kell mikor lesz itt és futómű beállítással caklipakli mibe kerül másnap már az erdőben teszteltem

Szia!

Igazából mint írtam nincs tükörre kopva még az első sem, csak elérte a kopásjelzőt, a hátsó még bírná. Egyébként a gumik tengelyenként egyformán vannak kopva, ettől függetlenül lehet nem árt megnézetni az autót, de ezt gondolom gumis műhelyben el is végzik. Közben utána jártam valamint megnéztem a pótkeréken lévő gumit, és rájöttem hogy a 31x10,5r15 gumi méret a rávaló. Én is a bf goodrich all terraint néztem ki, pont azon okok miatt amit te is írtál, valamint elég jól is mutathat vele az autó. Meg ez tényleg minden útviszonyban bírja, nem kell külön téli nyári gumi. Néztem már neten is az árakat, de nem messze tőlem van is egy gumis aki foglalkozik ilyen gumik értékesítésével, majd őt keresem meg, ott biztos megcsinálnak mindent.
Pisti51

auto tipusa: l200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.03.19. 19:13

Pisti51 írta:Azt nem írtam bele az előbbi hozzászólásba hogy most 265/70R15 gumik vannak az autón, de terepgumik már 16" -ak ez jelent valami problémát, vagy simán rámegy a felnire az is? Esetleg valami jó oldalt nem tudtok javasolni ahol olcsón van gumi?

Szia !

Azt nem írtad hogy egyszerre kerültek fel a mostani gumik az autóra ? Mert ha igen és az elsők kukára koptak ott komoly futómű probléma lehet , ez lehet a szillenek öregedésétől kezdve a kerékcsapágy lógásán át a talpasokig minden , érdemes elsőre a futóművet átnézetni mint venni egy jó gumi szettet ami hamar félre kopik és megint kuka ...
Ha futómű okés akkor mind a 4 gumit egyszerre cserélni egyforma méretűre , bármilyen hihetetten de a 15" felnire nem jó a 16" gumi . neked a gyári méretű gumi kell 31x10,5 R15 vagy alternatívaként nagyobb átmérőjű gumi 32x10,5R15 vagy 33x11,5R15 ez utóbbi már terepen beleér a kerékjárati ívekbe érdemes csavarni torziós rugókon illetve hátsó rugónyolcasokat hosszabbra cserélni .
ha ki gondoltad a méretett akkor érdemes gondolkodni hol használod legtöbbet az autót ha terepezel de aszfalton is használod akkor jönnek szóba az allterrian gumik nekem BFgoodrich allterrian KO2-es van kocsin nekem teljesen megfelel mivel aszfalton is használom de van hogy erdei utakra járok kirándulni ott is jól viselkedik és ez négyészakos gumi télen is jól lehetett használni 45 cm hóban se jött zavarba .
aztán ha többet használod terepen jönnek a mud terrian gumik ezek már jóval bütykösebbek jobban fognak terepen de aszfalton ezzel fordított arányosságban csökken a tapadás hatványozódik a dolog vizes aszfalton , arról nem beszélve hogy aszfalton már elkezdenek rázni és gyorsabban is kopnak,
És még jönnek az extrem terep gumik a Simex mintásak lényegében ezek szinte csak terepre alkalmasak ,
És ha meg van milyen gumit veszel már egyszerűbb a feladat google kereső és már dobja is ki a legolcsóbb találatokat a legtöbb normális gumisnak már van webshopja ahol aztán házhoz is szállítják , én speciel rendes gumis boltba mentem be konkrét típussal hogy ez kell mikor lesz itt és futómű beállítással caklipakli mibe kerül másnap már az erdőben teszteltem
bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.14. 21:23

Azt nem írtam bele az előbbi hozzászólásba hogy most 265/70R15 gumik vannak az autón, de terepgumik már 16" -ak ez jelent valami problémát, vagy simán rámegy a felnire az is? Esetleg valami jó oldalt nem tudtok javasolni ahol olcsón van gumi?
Pisti51

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.14. 20:37

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy cserélnem kéne az autón a gumikat, most négy continental téligumi van rajta, ebből a 2 első már cserére szorul, viszont a két hátsó még 40%-os. Terepgumit akarok rá majd, amit nem kell cserélgetni télen sem. Kérdésem hogy cseréljem a két elsőt terepre, a két hátsót meg majd akkor ha szintén elkopik, vagy inkább mind a négyet érdemes egyszerre?
Pisti51

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.06. 19:49

Sziasztok! Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Nem ég a tolatólámpa az autón, ha rükvercbe teszem csak akkor ha tolatás közben fogom a váltó kart és folyamatosan húzom hátrafelé. A kapcsoló lehet rossz, vagy állítani kellene rajta szerintem. Kérdésem az lenne hogy hol található az autón a tolatólámpa kapcsolója?
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.03.03. 14:24

Igen ha jól emlékszek akkor 4 fülecske van és egy nagy kábel csati , ha ez kijön akkor ott lesz még csavar ami fogja a panelt ami van fólia a lemezre ragasztva azt ajánlott vissza is ragasztani ! Ne menjen por az ablakemelő mechanikájára , Én kicsit meg is kenném zsírral amit meg kell ha már ott vagyok :)
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.02. 20:12

bad boy 2 írta:
bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy nem működik rendesen a központi zár az autóban távirányítóval, a vezető oldali ajtót nem mindig csukja be nyitja ki. Kulccsal működik csak rendesen. Megpróbáltam leszedni az ajtó kárpitot és megnézni mi lehet a baj, de nem sikerült, kiszedtem minden csavart és a műanyag patentokat is kipattintgattam körbe, de közép tájt az ablakemelő panelja táján valami még fogja, mi lehet ott csavar, vagy patent, mert nem jön le, jobban meg már nem mertem feszegetni nehogy törjön valami.

Szia!

Melyik széria az L200 ?

2001-es kiadású gls. A rajz alapján amit küldtél sejtem már hogy hol a hiba. Az lenne a kérdésem hogy az ablakemelő kapcsoló panelja az kipattintós csak, mert a rajz alapján úgy látom a mögött van még egy csavar és azt nem vettem én ki szerintem.
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.03.02. 15:09

bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy nem működik rendesen a központi zár az autóban távirányítóval, a vezető oldali ajtót nem mindig csukja be nyitja ki. Kulccsal működik csak rendesen. Megpróbáltam leszedni az ajtó kárpitot és megnézni mi lehet a baj, de nem sikerült, kiszedtem minden csavart és a műanyag patentokat is kipattintgattam körbe, de közép tájt az ablakemelő panelja táján valami még fogja, mi lehet ott csavar, vagy patent, mert nem jön le, jobban meg már nem mertem feszegetni nehogy törjön valami.

Szia!

Melyik széria az L200 ?
Csatolmányok
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (96.59 KiB) Megtekintve 459 alkalommal.
bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.03.02. 15:01

Szia!

Melyik széria az L200 ?
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.03.01. 20:47

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy nem működik rendesen a központi zár az autóban távirányítóval, a vezető oldali ajtót nem mindig csukja be nyitja ki. Kulccsal működik csak rendesen. Megpróbáltam leszedni az ajtó kárpitot és megnézni mi lehet a baj, de nem sikerült, kiszedtem minden csavart és a műanyag patentokat is kipattintgattam körbe, de közép tájt az ablakemelő panelja táján valami még fogja, mi lehet ott csavar, vagy patent, mert nem jön le, jobban meg már nem mertem feszegetni nehogy törjön valami.
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.24. 15:38

Pisti51 írta:Igazából nem szeretném megszüntetni, csak az egyik lámpa hiányzik a másik még a helyén van, de törött és szét is van rohadva, így ki kellene majd cserélnem, ha sikerül szereznem másikat hozzá.

Értelek , akkor vegyél újat párban. ajánlom a ledes lámpákat magas szintőrmérséklet , kis fogyasztás nem terheli generátort . Kamionos webshopokban találsz ilyet ami E betűs tehát műszakin nem kötnek bele .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.23. 20:06

Igazából nem szeretném megszüntetni, csak az egyik lámpa hiányzik a másik még a helyén van, de törött és szét is van rohadva, így ki kellene majd cserélnem, ha sikerül szereznem másikat hozzá.
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 23:30

Pisti51 írta:
bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki közületek szerelt már ki ködlámpát l200-ból? 2001-es kiadású az autó és szögletes ködlámpa van benne elől, hogy lehetne a leggyorsabban és legkevesebb bontással kivenni? Illetve valaki nem tud közületek olyan helyet, bontót ahonnan jó alkatrészeket lehet beszerezni?

Szia!

érdekes , én személy szerint még nem találkoztam ebből az évjáratból olyan L200-al amiben gyárilag lett volna ilyen köd lámpa nekem is ez az évjárat van GLS, bőrön automatán kívül full extra de akkor újonnan vásárolva se volt hozzá elérhető a ködlámpa csak abban a formában hogy utólagosan gallyrácsra szerelve kér nagy hella terítőfény de ez sem gyári megoldás csak szalon által rendelhető extra , de még a google se tudott ilyen képet ki adni egyedül ebayen találtam "factory fog light " néven fényszórót és hozzá kábelezést de ezen túl semmit .
írtad hogy szögletes , én amit találtam ebayen az tökéletesen passzol ebbe az index alatti kialakításba ami a lökhárítón van és az nem szögletes , lehet hogy utólag került fel előző tulaj által vagy vásárlásnál maga szalon pakolta fel rá mint extra , itthon nálunk is szalononként volt extra lista ami eltérő volt annak idején , ha az autó esetleg külföldi akkor meg pláne vannak jókora különbségek is .
Bontott alkatrészeket én innen szoktam venni garanciával adják, igaz nekem főkép az elöregedő műanyag alkatrészek jöttek innen mint index, helyzet jelző foglalatok vagy kerék dobnál a gumi lapok ami az alváz és a kerékdob között vannak http://bontottmitsubishi.hu/

Az enyém is gls, igazából a legtöbb hasonló autón csak egy fekete műanyag lap látszik közvetlen a helyzetjelző lámpák alatt, oda van nekem befogatva a ködlámpa. Persze az nem kizárt hogy utólag. Más felszereltségnél és évjáratnál van hogy még helye sincs a lökhárítóban elől, vagy pedig ugyan ott van ahol én írom csak kerek, nem szögletes.

Igen 2002 -től már ki került a köd lámpa "helye" mivel faceliftelték az L200-at egészen a 2004-es modellig ahol már kapott ködlámpákat kis kerek formával ami kb az első komolyabb terepezésnél oda is lett . Az a baj ezzel hogy így nagyon nem is tudunk mit mondani hogyan bontsd le a legkisebb melóval , de én azt mondanám így látatlanba hogy keresd meg a rögzítő csavarokat ami magát az egész lámpát rögzítik és vedd ki , majd a kábelen végig futva megnézni hol kapcsolódik az elektromos rendszerhez és azt megszüntetni ha ez a cél .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.22. 21:06

bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki közületek szerelt már ki ködlámpát l200-ból? 2001-es kiadású az autó és szögletes ködlámpa van benne elől, hogy lehetne a leggyorsabban és legkevesebb bontással kivenni? Illetve valaki nem tud közületek olyan helyet, bontót ahonnan jó alkatrészeket lehet beszerezni?

Szia!

érdekes , én személy szerint még nem találkoztam ebből az évjáratból olyan L200-al amiben gyárilag lett volna ilyen köd lámpa nekem is ez az évjárat van GLS, bőrön automatán kívül full extra de akkor újonnan vásárolva se volt hozzá elérhető a ködlámpa csak abban a formában hogy utólagosan gallyrácsra szerelve kér nagy hella terítőfény de ez sem gyári megoldás csak szalon által rendelhető extra , de még a google se tudott ilyen képet ki adni egyedül ebayen találtam "factory fog light " néven fényszórót és hozzá kábelezést de ezen túl semmit .
írtad hogy szögletes , én amit találtam ebayen az tökéletesen passzol ebbe az index alatti kialakításba ami a lökhárítón van és az nem szögletes , lehet hogy utólag került fel előző tulaj által vagy vásárlásnál maga szalon pakolta fel rá mint extra , itthon nálunk is szalononként volt extra lista ami eltérő volt annak idején , ha az autó esetleg külföldi akkor meg pláne vannak jókora különbségek is .
Bontott alkatrészeket én innen szoktam venni garanciával adják, igaz nekem főkép az elöregedő műanyag alkatrészek jöttek innen mint index, helyzet jelző foglalatok vagy kerék dobnál a gumi lapok ami az alváz és a kerékdob között vannak http://bontottmitsubishi.hu/

Az enyém is gls, igazából a legtöbb hasonló autón csak egy fekete műanyag lap látszik közvetlen a helyzetjelző lámpák alatt, oda van nekem befogatva a ködlámpa. Persze az nem kizárt hogy utólag. Más felszereltségnél és évjáratnál van hogy még helye sincs a lökhárítóban elől, vagy pedig ugyan ott van ahol én írom csak kerek, nem szögletes.
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 18:55

onodiadam írta:Sziasztok olyan segitségre lenne szűkségem hogy a vizhőfok gombára meik kábelt hova kell bekőtni valaki le tudná fényképezni :-D :oops: mert nem mutatja a hőmérsékletet pedig ujj a hőmérséklet jeladó..

Szia!

Gomba csatlakozója megegyezik a vezeték csatijával másikra nem tudod rá dugni csak ha nagyon erőszakos vagy de akkor valami engedni fog és reccsenő hanggal tudatja hogy ő nem oda való , Egyébként melyik évjárat ? 2000 környékieken a radiátórba menő csőnél van 3 szenzor is a hengerfejben azt tudom hogy a fehér műanyag csatlakozó 3 kábellel az izzításért felel nekem nem rég ez volt cserés .
bad boy 2

Következő

Vissza: L200-Pajero