L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.24. 15:38

Pisti51 írta:Igazából nem szeretném megszüntetni, csak az egyik lámpa hiányzik a másik még a helyén van, de törött és szét is van rohadva, így ki kellene majd cserélnem, ha sikerül szereznem másikat hozzá.

Értelek , akkor vegyél újat párban. ajánlom a ledes lámpákat magas szintőrmérséklet , kis fogyasztás nem terheli generátort . Kamionos webshopokban találsz ilyet ami E betűs tehát műszakin nem kötnek bele .
bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.23. 20:06

Igazából nem szeretném megszüntetni, csak az egyik lámpa hiányzik a másik még a helyén van, de törött és szét is van rohadva, így ki kellene majd cserélnem, ha sikerül szereznem másikat hozzá.
Pisti51

auto tipusa: l200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 23:30

Pisti51 írta:
bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki közületek szerelt már ki ködlámpát l200-ból? 2001-es kiadású az autó és szögletes ködlámpa van benne elől, hogy lehetne a leggyorsabban és legkevesebb bontással kivenni? Illetve valaki nem tud közületek olyan helyet, bontót ahonnan jó alkatrészeket lehet beszerezni?

Szia!

érdekes , én személy szerint még nem találkoztam ebből az évjáratból olyan L200-al amiben gyárilag lett volna ilyen köd lámpa nekem is ez az évjárat van GLS, bőrön automatán kívül full extra de akkor újonnan vásárolva se volt hozzá elérhető a ködlámpa csak abban a formában hogy utólagosan gallyrácsra szerelve kér nagy hella terítőfény de ez sem gyári megoldás csak szalon által rendelhető extra , de még a google se tudott ilyen képet ki adni egyedül ebayen találtam "factory fog light " néven fényszórót és hozzá kábelezést de ezen túl semmit .
írtad hogy szögletes , én amit találtam ebayen az tökéletesen passzol ebbe az index alatti kialakításba ami a lökhárítón van és az nem szögletes , lehet hogy utólag került fel előző tulaj által vagy vásárlásnál maga szalon pakolta fel rá mint extra , itthon nálunk is szalononként volt extra lista ami eltérő volt annak idején , ha az autó esetleg külföldi akkor meg pláne vannak jókora különbségek is .
Bontott alkatrészeket én innen szoktam venni garanciával adják, igaz nekem főkép az elöregedő műanyag alkatrészek jöttek innen mint index, helyzet jelző foglalatok vagy kerék dobnál a gumi lapok ami az alváz és a kerékdob között vannak http://bontottmitsubishi.hu/

Az enyém is gls, igazából a legtöbb hasonló autón csak egy fekete műanyag lap látszik közvetlen a helyzetjelző lámpák alatt, oda van nekem befogatva a ködlámpa. Persze az nem kizárt hogy utólag. Más felszereltségnél és évjáratnál van hogy még helye sincs a lökhárítóban elől, vagy pedig ugyan ott van ahol én írom csak kerek, nem szögletes.

Igen 2002 -től már ki került a köd lámpa "helye" mivel faceliftelték az L200-at egészen a 2004-es modellig ahol már kapott ködlámpákat kis kerek formával ami kb az első komolyabb terepezésnél oda is lett . Az a baj ezzel hogy így nagyon nem is tudunk mit mondani hogyan bontsd le a legkisebb melóval , de én azt mondanám így látatlanba hogy keresd meg a rögzítő csavarokat ami magát az egész lámpát rögzítik és vedd ki , majd a kábelen végig futva megnézni hol kapcsolódik az elektromos rendszerhez és azt megszüntetni ha ez a cél .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.22. 21:06

bad boy 2 írta:
Pisti51 írta:Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki közületek szerelt már ki ködlámpát l200-ból? 2001-es kiadású az autó és szögletes ködlámpa van benne elől, hogy lehetne a leggyorsabban és legkevesebb bontással kivenni? Illetve valaki nem tud közületek olyan helyet, bontót ahonnan jó alkatrészeket lehet beszerezni?

Szia!

érdekes , én személy szerint még nem találkoztam ebből az évjáratból olyan L200-al amiben gyárilag lett volna ilyen köd lámpa nekem is ez az évjárat van GLS, bőrön automatán kívül full extra de akkor újonnan vásárolva se volt hozzá elérhető a ködlámpa csak abban a formában hogy utólagosan gallyrácsra szerelve kér nagy hella terítőfény de ez sem gyári megoldás csak szalon által rendelhető extra , de még a google se tudott ilyen képet ki adni egyedül ebayen találtam "factory fog light " néven fényszórót és hozzá kábelezést de ezen túl semmit .
írtad hogy szögletes , én amit találtam ebayen az tökéletesen passzol ebbe az index alatti kialakításba ami a lökhárítón van és az nem szögletes , lehet hogy utólag került fel előző tulaj által vagy vásárlásnál maga szalon pakolta fel rá mint extra , itthon nálunk is szalononként volt extra lista ami eltérő volt annak idején , ha az autó esetleg külföldi akkor meg pláne vannak jókora különbségek is .
Bontott alkatrészeket én innen szoktam venni garanciával adják, igaz nekem főkép az elöregedő műanyag alkatrészek jöttek innen mint index, helyzet jelző foglalatok vagy kerék dobnál a gumi lapok ami az alváz és a kerékdob között vannak http://bontottmitsubishi.hu/

Az enyém is gls, igazából a legtöbb hasonló autón csak egy fekete műanyag lap látszik közvetlen a helyzetjelző lámpák alatt, oda van nekem befogatva a ködlámpa. Persze az nem kizárt hogy utólag. Más felszereltségnél és évjáratnál van hogy még helye sincs a lökhárítóban elől, vagy pedig ugyan ott van ahol én írom csak kerek, nem szögletes.
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 18:55

onodiadam írta:Sziasztok olyan segitségre lenne szűkségem hogy a vizhőfok gombára meik kábelt hova kell bekőtni valaki le tudná fényképezni :-D :oops: mert nem mutatja a hőmérsékletet pedig ujj a hőmérséklet jeladó..

Szia!

Gomba csatlakozója megegyezik a vezeték csatijával másikra nem tudod rá dugni csak ha nagyon erőszakos vagy de akkor valami engedni fog és reccsenő hanggal tudatja hogy ő nem oda való , Egyébként melyik évjárat ? 2000 környékieken a radiátórba menő csőnél van 3 szenzor is a hengerfejben azt tudom hogy a fehér műanyag csatlakozó 3 kábellel az izzításért felel nekem nem rég ez volt cserés .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 18:38

Szia!

bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.22. 18:25

Pisti51 írta:Sziasztok! Lenne még egy kérdésem. A THROTTLE feliratú gomb/kar mit működtet mi a funkciója, ha van neki és hogy működik?

Szia!

Ez tulajdonkép a kézi gáz fixálni tudod a fordulatszámot PL: hideg indításnál alapvetően az adagolónál egy a hőmérsékletre érzékeny tekercsrugó tartja a fordulatszámot de ahogy elkezd bemelegedni arányosan csökkenti a fordulatszámot , mostani télen kicsit hidegebb volt a megszokottnál nekem -18nál hideg indítva olyan 1500-1600 fordulaton ment a motor kb 20-40 másodpercig majd fokozatosan ahogy melegedet csökkent alapjáratig a fordulat de ilyenkor még a termosztát közel sincs nyitott állapotban így ekkor használtam a kézi gázt működése annyiból áll hogy a gázpedált benyomtam addig mig olyan 1500-as fordulatra nem emelkedett a fordulat aztán ezt a gombot kihúztam és elforgattam ekkor fixáltam a fordulatot .
ilyen esetben kerüljük a magas fordulatot az olaj még levan dermedve nem tud megfelelő kenést biztosítani ! , Későbbi szériákból ez a funkcíó már kimaradt mert ott már elektromosan állítja saját magának 2002-ig volt ha jól tudom ez a funkció ,
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.20. 20:09

Sziasztok! Lenne még egy kérdésem. A THROTTLE feliratú gomb/kar mit működtet mi a funkciója, ha van neki és hogy működik?
Pisti51

HozzászólásSzerző: Pisti51 » 2017.02.18. 20:44

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy valaki közületek szerelt már ki ködlámpát l200-ból? 2001-es kiadású az autó és szögletes ködlámpa van benne elől, hogy lehetne a leggyorsabban és legkevesebb bontással kivenni? Illetve valaki nem tud közületek olyan helyet, bontót ahonnan jó alkatrészeket lehet beszerezni?
Pisti51

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.12. 08:56

HunterDave írta:
bad boy 2 írta:
HunterDave írta:33x10.5R15-ös gumit fel lehet rakni 2. generációs l200-ra? Mekkora emelés lehet hozzá szükséges ill. van-e értelme ekkora gumit rárakni? Köszönöm előre is! ;)

Szia!

Mit értesz 2 generáció alatt ? mert amit most dobtak piacra (2016) az az 5-ik széria már, és ebben nincsenek benne a facelift-ek 1 generácíó még két kör lámpás volt aztán jött a kocka 90-es évek elején majd 96-tól jött a 3-ik ami nálunk is elég szépen elterjedt ennek volt a két szinű fényezése jellemzően ezüst alapal , majd ezután a "tojás" forma és ügye tavaly jött a legújabb .

A tojás forma előtti, 2.5 td gl 2004-es évjáratú. Arra fel lehet tenni 33x10.5" gumit?

Elméletileg igen 15" felnivel , de kell húzni az elején torziós rugókon alap helyzetben kerék elfér de terepen össze ült rugókkal kitekert kormánnyal már beleér .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: onodiadam » 2017.02.02. 18:55

Sziasztok olyan segitségre lenne szűkségem hogy a vizhőfok gombára meik kábelt hova kell bekőtni valaki le tudná fényképezni :-D :oops: mert nem mutatja a hőmérsékletet pedig ujj a hőmérséklet jeladó..
onodiadam

auto tipusa: mitsubishi l200

HozzászólásSzerző: HunterDave » 2017.02.01. 15:24

bad boy 2 írta:
HunterDave írta:33x10.5R15-ös gumit fel lehet rakni 2. generációs l200-ra? Mekkora emelés lehet hozzá szükséges ill. van-e értelme ekkora gumit rárakni? Köszönöm előre is! ;)

Szia!

Mit értesz 2 generáció alatt ? mert amit most dobtak piacra (2016) az az 5-ik széria már, és ebben nincsenek benne a facelift-ek 1 generácíó még két kör lámpás volt aztán jött a kocka 90-es évek elején majd 96-tól jött a 3-ik ami nálunk is elég szépen elterjedt ennek volt a két szinű fényezése jellemzően ezüst alapal , majd ezután a "tojás" forma és ügye tavaly jött a legújabb .

A tojás forma előtti, 2.5 td gl 2004-es évjáratú. Arra fel lehet tenni 33x10.5" gumit?
HunterDave

auto tipusa: Mitsubishi L200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.01. 00:04

Dodi írta:Sziasztok!

A mai napon regisztráltam és több hozzászólást is elolvastam, mégsem találtam választ a problémámra.
Nekem is hasonló jelenség: Hidegen nehezen indul olyan érzésem van mintha nem kapna megfelelő mennyiségű üzemanyagot motor. Az izzítás után azonnal indul viszont a fordulatszám alacsony majd kb 2-3 másodperc mulva megjön a fordulat és minden rendben. Az indítást követően amikor alacsonyan van a fordulatszám hiába nyomom a gázpedált nem reagál a motor,majd amikor megemelkedik a fordulatszám (2-3mp elteltével) reagál a motor a gázpedálra. Ezt követően ha indítok nincs problémám.
A szerelő kimérte az izzítógyertyákat kettő nem volt megfelelő ezért kicseréltük mind a négyet. Ez sem oldotta meg a hideg indítási problémát pedig még üzemanyagszűrőt is cseréltettem és még a tankot is kimosattam. Az autó jól megy nem füstől ezért azt gondolom nem lehet baj a porlasztókkal illetve az adagoló rendszerrel. Olvastam, hogy valakinek ajánlották tegyen be az üzemanyag szűrő elé egy visszacsapó szelepet viszont nem látom a bejegyzésekben, hogy ez az ötlet megoldotta volna a problémát.
L200 2008-as 143le
Aki tudja a választ megkérném tájékoztasson a témával kapcsolatban.
Előre is köszönom:Dodi

Szia!

Lehet érdemes lenne szoftveresen is megnézni , hátha hozz hibakódot is
bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.02.01. 00:01

Szia!

bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2017.01.31. 23:57

Pisti51 írta:Sziasztok!
A múlt héten vásároltam egy 2001-es l200-ast. Azt szeretném megkérdezni hogy valaki nem tud véletlenül linket vagy oldalt a neten ahonnan le tudnék tölteni egy kezelési útmutatót, mert sajnos nincs meg hozzá. Illetve van még egy olyan problémája az autónak, ha rükvercbe teszem akkor csak villog a tolató lámpa, nem ég folyamatosan. Mi lehet a baj és mennyire jár nagy bontással az orvoslása?

Szia!

Én ebayen vettem gyári szervíz könyvet vagy 3 ezres volt ingyen postával 1-1,5 hét alatt meg is jött , nagyon részletes vezérléstől kezdve a hajtásláncon át karoszéria szerelésig minden benne van , érdemes beruházni rá :)
bad boy 2

Következő

Vissza: L200-Pajero