L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.04.26. 15:55

cztamas írta:Üdv Mindenkinek!
Nemrég "nyílt" ez a bontó, 15 km-re van tőlünk, de másoknak is érdekes lehet. A készlet folyamatosan bővül.
Tapasztalatom még nincs velük, csak gondoltam hasznos lehet megosztani itt.
http://bontottmitsubishi.hu/

Szép napot!!

Sziasztok!

Talán ősszel vásároltam náluk 1-2 apróságot telefonban nagyon korrekt segítő kész volt Maurer Gabi.
Facebook-on is elérhetőek és elég gyakran frissül az oldal https://www.facebook.com/bontottmitsubishi/?fref=ts
Sőt facebook üzenetekre is rögtön válaszol csak ajánlani tudom 8)
bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

Re:

HozzászólásSzerző: golya32 » 2016.04.25. 22:39

t.c. írta:
kisnoki írta:Köszi.Ez eszembe sem jutott.Annyira bevagyok sózva.
Ráébredem hogy l200 vagy hilux!Más semmi. :P

na vettél már L200-at? :-s

Enyém céges L200. de már csak hobbira használjuk a főnökömmel :D
golya32

auto tipusa: L200

HozzászólásSzerző: cztamas » 2016.04.14. 08:47

Üdv Mindenkinek!
Nemrég "nyílt" ez a bontó, 15 km-re van tőlünk, de másoknak is érdekes lehet. A készlet folyamatosan bővül.
Tapasztalatom még nincs velük, csak gondoltam hasznos lehet megosztani itt.
http://bontottmitsubishi.hu/

Szép napot!!
cztamas

auto tipusa: L200 Instyle A/T '09

HozzászólásSzerző: tubus8 » 2016.04.07. 08:54

Helló mindenki

1 hete én is L200 tulaj vagyok. A problémám az hogy beindítás után világít a "wheel lock" ikon a műszerfalon, sima 2H módban is. Ha 4H-ba teszem és kapcsolom az R/D Lock kapcsolót, akkor az azon lévő lámpa villog. Kikapcsolom, 2H-ba rakom és a "wheel lock" ikon még mindig világít.... Kanyarodni lehet vele, nem tűnik úgy hogy zárva lenne a difi.... Mi lehet a baj? Az autó '97-es évjáratú. Előtte Fronterám volt, azon nem volt difizár..... Pls. ha valaki segítene azt megköszönném.
tubus8

auto tipusa: L200 DK TD 4WD

HozzászólásSzerző: cztamas » 2016.03.30. 10:24

Üdv!!

Gondolom elég ritka, de mégis megpróbálnám. 17-es lemezfelniket keresnék 2009-es L200-ra. Ha van valakinek használtan, kérem írjon itt a fórumon.
Előre is Köszönöm!!

Szép napot mindenkinek!
cztamas

auto tipusa: L200 Instyle A/T '09

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.03.23. 23:04

Egy kis Thaiföldi érdekesség 8)
22.jpg
22.jpg (47.85 KiB) Megtekintve 1009 alkalommal.

72.jpg
72.jpg (40.21 KiB) Megtekintve 1009 alkalommal.

73.jpg
73.jpg (32.98 KiB) Megtekintve 1009 alkalommal.
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Csirke » 2016.03.16. 19:10

bad boy 2 írta:
luigimartinelli írta:Sziasztok!Mindenkihez szólnék.Méhészetemnek szüksége van egy l200-ra.1.2-1.4 misim van rá.Minden nap nézegetem a hirdetéseket,nem tetszik a nissan meg a mazda, sem a ranger a toyota meg amúgy se,csak a mitsu.Ha fölraknak egy 1998-2000 GLS-t jó árban szinte azonnal eladva ,a Gl Mitsuk meg hetekig hónapokig állnak ,nem mozdulnak a helyükről de még az áruk sem .Mi az oka? Nem találtam egy jó összehasonlítás a két típusról,vki tapasztalatból tudna vmit mondani?

Szia!

Ez csak az én véleményem :) Lehet az az oka hogy a sima GL az tényleg fapad azokat általában flottába vették annak idején mezőgazdaságok erdészet stb sokan vadászatra is, ezek voltak az igazi igás lovak ezek estek szét hamarabb műszakonként más gazdája volt stb. nem a legmegkíméltebb típusok de ugyan ilyen állapotúakat lehet találni GLS-ben is ami akár az utolsó szériások közt van de még a tojásforma előtt közvetlen , GLS-ből is van rengeteg mindenfajta állapotban ezeket inkább családi vállalkozók vették, el lehetett vele menni egy üzlet kötésre nem nézték le az embert és ugyan így akár kitudott vele menni a földekre megnézni hogy zajlik az aratás stb .
Sajnos ide haza pick up vásárlás nagy zsákba macska igazából az egész használt autó biznisz az , állapotot kell nézni és nem km-órát mint ahogy írtam is akár egy utolsó szériás GLS-is lehet műszakilag szarabb állapotban mint a 97-ben kidobott süllyesztett lámpás GL .
Egyébként a GL-GLS között műszakilag nincs nagy különbség csak a körítés más meg a csicsa , később 2003 környékén volt egy kis tunning motorikusan, VG turbók adagoló változtatás, tovább fejlesztett egr szelep a környezeti normák miatt , digit klíma , meg kibővült a színpaletta és ezután jöttek a limitált dakar szériák , de ezek inkább csak faceliftek voltak minimális újdonsággal ,

Maximálisan egyet értek! Amikor vettem az enyémet, én GLS-eket vadásztam, de siralmas volt a kínálat. Ami jó vétel volt, az már elkelt, mire felhívtam. Aztán valamivel drágábban sikerült vennem egy újabbat (2008), de ez is mázli volt. Szinte full extrás (automata, meg bőr nincs, de Special Edition, Rallitronic, minden Mitsu kiegészítő: pl. platóbélés, doboz, 2 garnitúra szőnyeg, oldalablakra légterelő: ezek mind Mitsu gyártmányúak), az eladó nem akarta sokáig árulni, a pénz meg nem nagyon számított (volt vadászatra egy GL-je, utcára meg egy X6: szegény).
Szóval lutri az állapot, meg a kínálat is. Ha türelmes vagy, akkor érdemes folyamatosan figyelni a piacot. Esetleg ismerőstől beszerezni?

Egy valami a fenti idézett szöveghez: az európai GLS-ben volt hátsó, 100%-os difizár, a GL-ekben nem, ha jól tudom.
Ha viszont újabbra 'fanyalodnál', akkor azért érdemes a magasabb felszereltségű (pl. Intense Plus) verziót választani, mert itt már a meghajtásban is rendesen van különbség. Pl. az alap modellel nem szabad száraz úton 4x4-ben menni.
Csirke

auto tipusa: L200 '08 Spec. Ed.

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.03.16. 17:35

Sziasztok!

Itt egy kis olvasni való a legújabb L200-ről :)
http://totalcar.hu/tesztek/haszon/2016/ ... bishil200/

Kinek mi a véleménye ? :)
bad boy 2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.03.16. 17:26

luigimartinelli írta:Sziasztok!Mindenkihez szólnék.Méhészetemnek szüksége van egy l200-ra.1.2-1.4 misim van rá.Minden nap nézegetem a hirdetéseket,nem tetszik a nissan meg a mazda, sem a ranger a toyota meg amúgy se,csak a mitsu.Ha fölraknak egy 1998-2000 GLS-t jó árban szinte azonnal eladva ,a Gl Mitsuk meg hetekig hónapokig állnak ,nem mozdulnak a helyükről de még az áruk sem .Mi az oka? Nem találtam egy jó összehasonlítás a két típusról,vki tapasztalatból tudna vmit mondani?

Szia!

Ez csak az én véleményem :) Lehet az az oka hogy a sima GL az tényleg fapad azokat általában flottába vették annak idején mezőgazdaságok erdészet stb sokan vadászatra is, ezek voltak az igazi igás lovak ezek estek szét hamarabb műszakonként más gazdája volt stb. nem a legmegkíméltebb típusok de ugyan ilyen állapotúakat lehet találni GLS-ben is ami akár az utolsó szériások közt van de még a tojásforma előtt közvetlen , GLS-ből is van rengeteg mindenfajta állapotban ezeket inkább családi vállalkozók vették, el lehetett vele menni egy üzlet kötésre nem nézték le az embert és ugyan így akár kitudott vele menni a földekre megnézni hogy zajlik az aratás stb .
Sajnos ide haza pick up vásárlás nagy zsákba macska igazából az egész használt autó biznisz az , állapotot kell nézni és nem km-órát mint ahogy írtam is akár egy utolsó szériás GLS-is lehet műszakilag szarabb állapotban mint a 97-ben kidobott süllyesztett lámpás GL .
Egyébként a GL-GLS között műszakilag nincs nagy különbség csak a körítés más meg a csicsa , később 2003 környékén volt egy kis tunning motorikusan, VG turbók adagoló változtatás, tovább fejlesztett egr szelep a környezeti normák miatt , digit klíma , meg kibővült a színpaletta és ezután jöttek a limitált dakar szériák , de ezek inkább csak faceliftek voltak minimális újdonsággal ,
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Vmatteo » 2016.03.15. 13:05

Valakinek gyári új porlasztócsúcs? Nálunk csak a helyet foglalja.
Vmatteo

auto tipusa: Mitsubishi Lancer

HozzászólásSzerző: Gabo » 2016.03.15. 01:37

Magyarnyelvú kezelési könyv eladó 1986-1996 közötti L200-ashoz.
Gabo
Site Admin

auto tipusa: Colt95

HozzászólásSzerző: luigimartinelli » 2016.03.14. 20:44

Sziasztok!Mindenkihez szólnék.Méhészetemnek szüksége van egy l200-ra.1.2-1.4 misim van rá.Minden nap nézegetem a hirdetéseket,nem tetszik a nissan meg a mazda, sem a ranger a toyota meg amúgy se,csak a mitsu.Ha fölraknak egy 1998-2000 GLS-t jó árban szinte azonnal eladva ,a Gl Mitsuk meg hetekig hónapokig állnak ,nem mozdulnak a helyükről de még az áruk sem .Mi az oka? Nem találtam egy jó összehasonlítás a két típusról,vki tapasztalatból tudna vmit mondani?
luigimartinelli

auto tipusa: mitsubishi l200

HozzászólásSzerző: ópeti » 2016.02.20. 14:39

Csirke írta:
ópeti írta:Tisztelt Fórumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni, nemrég vásároltam egy 2005-ös évjáratú L200 ast, aminél az alábbi hiba jött elő, megoldást még a mai napig nem találtam rá., a motor alapjáraton ingadozik, ha meleg a motor, akkor még jobban előjön. Az indítás is nehezebb melegen. Halványkék vagy inkább fehéres füst jön, főleg ha sokat hagyom alapjáraton a motort. Menet közben nem érzékelhető hiba, az erő megvan, és a füst is megszűnik. Próbáltam a porlasztócserével megoldani, de nem szűnt meg a hiba. Talán a légtömegmérő mehetett el? ha igen lehetnek ezek a tünetei?

Ez azt hiszem, hogy nem netes javítás lesz.
A kék füst motorolaj, a fehér füst elégetlen, rosszkor, rosszul befecskendezett gázolajra utal. Ekső körben az előtöltést kéne megnézni, mert a rossz indulás is arra utal(hat).
Mivel nem ismerem ezt a konkrét motort, ezért csak az elvek akaoján tippekgetek még:
Lehet még ilyen hibajelenség, ha valamiért a befecskendezés rossz hőmérséklet alapján történik. Hőgomba? Hőpatron?
Abban az egyben biztos lehetsz, hogy ezt nem a légtömegmérő okozza.
Illetve az is lehet, hogy nem is egy hiba van.[/quote

Köszönöm a segítséget! Valóban nem a légtömeg mérő a hibás, lekötöttök a levegőszűrőt és olajos volt a cső, tovább mentünk és úgy néz ki, hogy a torbó adta meg magát
ópeti

auto tipusa: l200

HozzászólásSzerző: Csirke » 2016.02.18. 07:49

ópeti írta:Tisztelt Fórumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni, nemrég vásároltam egy 2005-ös évjáratú L200 ast, aminél az alábbi hiba jött elő, megoldást még a mai napig nem találtam rá., a motor alapjáraton ingadozik, ha meleg a motor, akkor még jobban előjön. Az indítás is nehezebb melegen. Halványkék vagy inkább fehéres füst jön, főleg ha sokat hagyom alapjáraton a motort. Menet közben nem érzékelhető hiba, az erő megvan, és a füst is megszűnik. Próbáltam a porlasztócserével megoldani, de nem szűnt meg a hiba. Talán a légtömegmérő mehetett el? ha igen lehetnek ezek a tünetei?

Ez azt hiszem, hogy nem netes javítás lesz.
A kék füst motorolaj, a fehér füst elégetlen, rosszkor, rosszul befecskendezett gázolajra utal. Ekső körben az előtöltést kéne megnézni, mert a rossz indulás is arra utal(hat).
Mivel nem ismerem ezt a konkrét motort, ezért csak az elvek akaoján tippekgetek még:
Lehet még ilyen hibajelenség, ha valamiért a befecskendezés rossz hőmérséklet alapján történik. Hőgomba? Hőpatron?
Abban az egyben biztos lehetsz, hogy ezt nem a légtömegmérő okozza.
Illetve az is lehet, hogy nem is egy hiba van.
Csirke

auto tipusa: L200 '08 Spec. Ed.

HozzászólásSzerző: ópeti » 2016.02.18. 00:08

Tisztelt Fórumtársak!
ópeti

auto tipusa: l200

Következő

Vissza: L200-Pajero