L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: Csirke » 2016.09.25. 22:09

mantaboy2 írta:
Kaloz írta:Tiszteletem. Kérdésem az lenne hogy a kis szij mit hajt s az mi célt szolgál?

Helló.

Ha a vezérlésben kérdezed akkor ballance tengelyt...kiegyensúlyozásra szolgál hogy a motor bizonyos fordulatszámon (valószínűleg alapjárat közelében) egyenletesebben járjon!Ha le van szakadva sem nagyon veszed észre szerintem.

Nekem ugyan az újabb van, de vásárlás után, a hazaúton átugrott a kis szíj (előző tulaj csak a fő vezérműszíjat cserélte, a kicsit nem!!), rendesen rázott, szóval azért érezni. Bár az is igaz, hogy ha nem forog, az valószínűleg jobb, mint ha rossz időzítéssel forog.
Csirke

auto tipusa: L200 '08 Spec. Ed.

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.09.25. 19:22

Kaloz írta:Tiszteletem. Kérdésem az lenne hogy a kis szij mit hajt s az mi célt szolgál?

Helló.

Ha a vezérlésben kérdezed akkor ballance tengelyt...kiegyensúlyozásra szolgál hogy a motor bizonyos fordulatszámon (valószínűleg alapjárat közelében) egyenletesebben járjon!Ha le van szakadva sem nagyon veszed észre szerintem.
mantaboy2

auto tipusa: Mitsubishi L200 98 2.5TD GLS 4D56T

HozzászólásSzerző: Kaloz » 2016.09.25. 02:47

Tiszteletem. Kérdésem az lenne hogy a kis szij mit hajt s az mi célt szolgál?
Kaloz

auto tipusa: Mitsubishi L200 2.5D

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.09.20. 20:42

bad boy 2 írta:
mantaboy2 írta:
bad boy 2 írta:Sziasztok!

2001-es 73Kw-os L200 hoz milyen kuplung szettet ajánlotok ? meg érett a cserére elkezdet csúszkálni alsó határon fog de kigyorsításkor meg-meg csusszan ....
Normál körülmények mellet használom ésszel ...
Sachs-ot ajánlották ami állítólag hozza a gyári minőséget, sajnos gyárit csak szakszervizből tudnék amit persze helyben szerelnek és 200-tól indul a móka ...
válaszokat és tanácsokat előre is megköszönök :)

Hello.
Nekem japanparts került bele,kb fél éve benne benne van én elégedett vagyok vele.Amúgy a sachs vagy a aisin asco is jó!Érdemes összehasonlítani a tárcsákat amik a készletekben vannak mert sokszor nagy lehet az eltérés közöttük!

Köszi!

Tácsa , kuplung szerkezet kinyomó csapágy volt cserélve vagy más is ? nekem a kardánfüggesztő csapágyat is kellesz ha már váltó lent van .

Nállam lett kardánkereszt mert lógott,lett kardán felfüggesztő, a kuplung szett,meg a kis csapágy a főtengely végében ami a nyelestengelyt vezeti meg,és a váltó karnál van 2 gumiharang ami nem engedi hogy az olaj a kacsoló szerkezetnél ki csapódjon a váltóból én azt a 2 gumit is cseréltem mert ki voltak repedve! Jah meg váltó olaj a váltóban és terepváltóban + a váltótartó kis bak ami a vázhoz tartja a terepváltót...kb ennyi
mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.09.18. 20:04

mantaboy2 írta:

2001-es 73Kw-os L200 hoz milyen kuplung szettet ajánlotok ? meg érett a cserére elkezdet csúszkálni alsó határon fog de kigyorsításkor meg-meg csusszan ....
Sachs-ot ajánlották ami állítólag hozza a gyári minőséget, sajnos gyárit csak szakszervizből tudnék amit persze helyben szerelnek és 200-tól indul a móka ...

Hello.
Nekem japanparts került bele,kb fél éve benne benne van én elégedett vagyok vele.Amúgy a sachs vagy a aisin asco is jó!Érdemes összehasonlítani a tárcsákat amik a készletekben vannak mert sokszor nagy lehet az eltérés közöttük!

Köszi!

Tácsa , kuplung szerkezet kinyomó csapágy volt cserélve vagy más is ? nekem a kardánfüggesztő csapágyat is kellesz ha már váltó lent van .
bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.09.18. 09:09

Hello.
mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.09.18. 07:05

Sziasztok!

bad boy 2

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.09.03. 15:56

bad boy 2 írta:
mantaboy2 írta:
bad boy 2 írta:Szia Mantaboy2 !

Ha jól emlékszem annak idején írtál pár infot a 73kw-os régebbi L200 adagoló állításáról , pár infot le tudnál írni előtöltésről stb stb
Köszi előre is :)

Szia

Sajna az nem én voltam :( viszont engem is érdekelne mert a tél folyamán lehet a hónom alá csapom az adagolómat és meglátogatok vele egy adagolóst!...a fogyasztásom megugrott a teljesítmény meg lecsökkent :S

Az baj :( Coolert turbot is érdemes megnézni csövezést stb , hirtelen teljesítmény csökkenés turbo gyanus ha leveszed szívó csövet légszűrő turbó közöt akkor hözzáférhető a turbina lapátkerék ha nem lötyög akkor turbó oké utánna csövezést átnézni nem-e fúj ki valahol, utánna coolert is , aztán csak az adagolót ,

Sajna ezek már megvoltak...még egy turbó nyomás mérőt is beszereltem hogy lássam menet közben hátha ott van gond,de stabil 0,7-0,8 at produkál és nem lóg a turbó tengelye sem,sajna :S ismerős adagolós mondta hogy ezekben meg szokott ragadni meg néha el is törni az előtöltés állító az adagoló belsejében ...meg hogy van benn gyárilag egy nem is tudom már hány mikronos szűrő ami ha idővel eldugul az is eredményezhet ilyet....mert van egy pont a gázpedál állásánál ha azt jól elkapod akkor jól megy de ha nem akkor csak vánszorog...ezért gondoltam adagolóra.
mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.09.03. 05:26

mantaboy2 írta:

Ha jól emlékszem annak idején írtál pár infot a 73kw-os régebbi L200 adagoló állításáról , pár infot le tudnál írni előtöltésről stb stb

Szia

Sajna az nem én voltam :( viszont engem is érdekelne mert a tél folyamán lehet a hónom alá csapom az adagolómat és meglátogatok vele egy adagolóst!...a fogyasztásom megugrott a teljesítmény meg lecsökkent :S

Az baj :( Coolert turbot is érdemes megnézni csövezést stb , hirtelen teljesítmény csökkenés turbo gyanus ha leveszed szívó csövet légszűrő turbó közöt akkor hözzáférhető a turbina lapátkerék ha nem lötyög akkor turbó oké utánna csövezést átnézni nem-e fúj ki valahol, utánna coolert is , aztán csak az adagolót ,
bad boy 2

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.09.02. 22:48

Szia

mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2016.09.01. 23:07

Szia Mantaboy2 !

bad boy 2

HozzászólásSzerző: pecas » 2016.08.31. 07:49

mantaboy2 írta:
pecas írta:Új tag vagyok a fórumon ezért mindenkit üdvözlök.
1 hete boldog tulajdonosa vagyok egy 2004-es L 200 "hajónak" pár dolgot meg kell csinálni rajta de csak mosolyogva vezetem és ez a lényeg.
A kérdésem az lenne, hogy az első ajtókban illetve a műszerfalban van 2-2 hangszóró vagyis csak a helye, milyen méretű vagy márkájúval tudom ezeket pótolni.
Köszönöm szépen a válaszokat.

Szia.Üdv nálunk :) a műszerfalban van 2db 8 cm es ha emlékeim nem csalnak viszont az első ajtóban nekem csak úgy nézett ki mintha lenne de lebontva a kárpitot látszik hogy oda nem szántak hangszórót ...legalábbis nálam :x úgyhogy jött egy kis dekopir+flex +fűrészlap kombó meg méricskélés és be faragható a hangszóró.az más kérdés hogy utána meg távtartót kell gyártani hozzá mert ha az ajtó lemezére akarod felcsavarozni akkor a mágnes bele ér vagy az ablak sínbe vagy az ablak mozgató mechanikába már nem emlékszem :S
Szóval kicsit idő és kitartás igényes de megoldható....most egy mélynyomón dolgozok még bele de lehet nagy fába vágtam a fejszém...majd kiderül.

Köszönöm szépen a választ.
pecas

auto tipusa: L 200

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.08.28. 10:11

2000-es L200 as problémám van,hátha valaki találkozott már ilyen gonddal,hűtéssel van bajom,a régi gazda elhanyagolta a hűtővíz cseréjét,ez tuti,igazi rozsdabarna....volt,azzal kezdődött hogy fölrottyantotta a vizez,sajnos a kiegyenlítő alja tele volt iszappal,nem tudott visszaszivni e miatt vizet a hűtő,ez ki lett takarítva,csövek tisztítva,kapott egy új viszkót,termosztátot,vezérléssel együtt új vízpumpát,de.....ha klímázok ugyanúgy kb.80km és megint fölmelegszik,sztem az új viszkó sem dolgozik mert amikor fölrottyan a víz akkor is simán kézzel lehet forgatni a ventillátor lapátot,nem hiszem hogy hengerfejes lenne mert nem fújja a vizet....
A teljes hűtővíz még nem lett lecserélve,de nem hiszem hogy a hűtőből és a radiátorokból ki lehet teljesen takarítani azt a rozsdabarna iszapot.....azokat cserélni kell majd szerintem,azt mondják ha ki is jönne belőle,nagy az esélye hogy olyan helyeken lyukas......nem tudok rájönni miért forralja a vizet......köszi a segítséget,ha tud valaki

Én még átmosnám a blokkot és a fűtőtestet is!Ha a fűtő test eldugul akkor lehet bontani rendesen,mert ha jól sejtem ebből a típusból sem lehet műszerfalbontás nélkül kivenni a fűtőradiátort!A blokkból meg az a leült Rozsdás dzsuva visszajut a hűtődbe meg mindenhova a keringéssel.A fagyállók és desztvizek elvileg csak 1-2 évig garantálják a korróziógátló képességüket utána ugyanúgy megtámadja a fémet a rendszerben!Ezért írnák elő a 1-2 évenkénti cserét a rendszerekben!Az más kérdés ki hogy tartja be.Jah és mivel az a barna cucc fém szemcséket is tartalmazhat még ha nagyon aprót is tönkreteheti a vízpumpa tömszelencéjét!Szóval mosd vagy mosasd ki mindenhonnan! és ha már ilyen a rendszerben a folyadék lehet hogy elrohadt esetleg leesett a vízpumpa lapátja! láttunk már ilyet bár nem ennél a típusnál!És hasonló tüneteket produkál mint nálad...Nem fordul meg benne a víz mert nincs ami keringtesse!azt javaslom vízpumpára nézzetek rá meg a termosztátot vegyétek ki első körben...bár pont most jön a tél és termosztát nélkül nem lesz fűtés de egy próbát megér szerintem!De azért reménykedjünk hogy csak a kupak :)
Kiváncsi vagyok mi lesz a megoldás írj ha meggyógyult a verda
mantaboy2

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2016.08.28. 09:54

pecas írta:Új tag vagyok a fórumon ezért mindenkit üdvözlök.
1 hete boldog tulajdonosa vagyok egy 2004-es L 200 "hajónak" pár dolgot meg kell csinálni rajta de csak mosolyogva vezetem és ez a lényeg.
A kérdésem az lenne, hogy az első ajtókban illetve a műszerfalban van 2-2 hangszóró vagyis csak a helye, milyen méretű vagy márkájúval tudom ezeket pótolni.
Köszönöm szépen a válaszokat.

Szia.Üdv nálunk :) a műszerfalban van 2db 8 cm es ha emlékeim nem csalnak viszont az első ajtóban nekem csak úgy nézett ki mintha lenne de lebontva a kárpitot látszik hogy oda nem szántak hangszórót ...legalábbis nálam :x úgyhogy jött egy kis dekopir+flex +fűrészlap kombó meg méricskélés és be faragható a hangszóró.az más kérdés hogy utána meg távtartót kell gyártani hozzá mert ha az ajtó lemezére akarod felcsavarozni akkor a mágnes bele ér vagy az ablak sínbe vagy az ablak mozgató mechanikába már nem emlékszem :S
Szóval kicsit idő és kitartás igényes de megoldható....most egy mélynyomón dolgozok még bele de lehet nagy fába vágtam a fejszém...majd kiderül.
mantaboy2

HozzászólásSzerző: Kaloz » 2016.08.27. 18:11

Hali. 92 es l200 hoz van valakinek kapcsolasi rajza?
Kaloz

auto tipusa: Mitsubishi L200 2.5D

Következő

Vissza: L200-Pajero