L200

L200 és Pajero tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: L200

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2014.10.31. 23:13

Kis kézügyességgel és nemi szerszámmal megoldod te is szerintem.De készülj fel hogy nyakig zsíros leszel :P Amúgy én kivettem hozzá az összekötőt és a talpast is (lehetőleg ne sértsd meg a porvédőit se) amihez meg le kell engedni a torziót,de ott meg érdemes megnézni vagy inkább megmérni hogy mennyire van meghúzva,vagy ha nem mérted akkor a másik oldalhoz beállítani.Ha ezek a dolgok nem ismeretlenek akkor nem lesz gondod.

bad boy 2 írta:Sziasztok !

Valaki csinált már Gumi harang cserét ? pár jó tanács vagy egyből menjek vele dokibácsihoz ?

köszi előre is srácok !
Üdv.
mantaboy2

auto tipusa: Mitsubishi L200 98 2.5TD GLS 4D56T

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2014.10.26. 10:41

Sziasztok !

Valaki csinált már Gumi harang cserét ? pár jó tanács vagy egyből menjek vele dokibácsihoz ?

köszi előre is srácok !
Üdv.
bad boy 2

auto tipusa: Mitsubishi L200 2001 GLS

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2014.10.25. 15:14

Spannyol írta:Szia Mindenkinek,

nemrég vettem egy új l200-ast, nagyon szeretem, főleg, hogy központi difijének köszönhetően akár állandóan használhatom összkerékmeghajtással. Kérdés nr. 1 : képes-e erre más terepjáró? Kellene a cégnek még egy terepjáró, akár pick-up, akár Toyota LC vagy Pajero, és ez döntő szempont. x5 és társai kizárva, terepjáró kell.
Kérdés 2.: szeretném minimum kétszázezerig hajtani, mire érdemes figyelni? Igaz-e, hogy terepezés után, miután beraktam 2h-ba, tolassak vagy 20 métert? Járok vele terepre, ja, és super selectes.

Várom tapasztalataitokat!

Köszi

Hello!

Én úgy tudom hogy Mitsubishire jellemző ez a technika hogy terepjáróiba van központi difi ebben a pick up kategóriában ,
Ár érték arányban az Isuzu D-max is egy jó választás vagy régebbi szériás L200 , esetleg Hilux , Néz utána mibe kerülnek az alkatrészek egyes típushoz ez is egy szempont meg el kel dönteni hogy platós kell vagy rendes terepjáró aminek elől is merev hídja van ilyenek pl.: régebbi szériás terepjárók a Landcruiser , Patrol, Defender, Discovery, .
Az hogy 200.000 Km fusson a verda nem mind1 miylen körülmények között teszi lehet 15 ezer alatt is teljes generálra vágni az autót de lehet vele normálisan közlekedni és akkor 150.000-180.000-ig tényleg semmi gond velük .
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Spannyol » 2014.10.23. 16:20

Szia Mindenkinek,

nemrég vettem egy új l200-ast, nagyon szeretem, főleg, hogy központi difijének köszönhetően akár állandóan használhatom összkerékmeghajtással. Kérdés nr. 1 : képes-e erre más terepjáró? Kellene a cégnek még egy terepjáró, akár pick-up, akár Toyota LC vagy Pajero, és ez döntő szempont. x5 és társai kizárva, terepjáró kell.
Kérdés 2.: szeretném minimum kétszázezerig hajtani, mire érdemes figyelni? Igaz-e, hogy terepezés után, miután beraktam 2h-ba, tolassak vagy 20 métert? Járok vele terepre, ja, és super selectes.

Várom tapasztalataitokat!

Köszi
Spannyol

auto tipusa: L200

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2014.10.20. 19:56

Sziasztok!

Gumi kérdés , Bf Goodrich all terrain vagy Bridgestone dueler 694 A/T (31x10.5 R15) ? Melyik tartósabb ész szerű használat mellet ?

Általános felhasználásra ezért is döntöttem AT gumik mellet .

köszi előre is.

Üdv. J.Laci
bad boy 2

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2014.10.17. 18:06

Hali.Ha kardántól jön a hang akkor lehet keresztet cserélni.Lehet utánagyártott és lehet gyári kardánkeresztet is kapni.gyárit csak micsu márkaszervízből tudsz szerezni.Nekem japanparts van bent.zsírozható is ha jól emlékszem.és kb 5-7e ft körül volt.Gyárit nem is kérdeztem.Azt viszont nem értem miért nem bizol abban amit a szerelőd mond,de az a te dolgod.

Dobos911 írta:Sziasztok!

Van egy 2002-es L200-om, és közép tájt egy elég éles csikorgás hallható. Alapjáraton nem annyira de pl tolatásnál és egyesben annál inkább. nekem azt mondták, hogy valamilyen kardánkereszttel van a probléma. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel lehet valamit kezdeni vagy ki kell cserélni, és ha cserélni kell akkor milyen márkát ajánlotok vagy egyáltalán tudtok mondani vkit akitől be lehet szerezni. Mert sajnos azokban az alkatrészekben nem bízok meg amit a szerelőm tudna beszerezni? A választ előre is köszönöm!
mantaboy2

HozzászólásSzerző: Dobos911 » 2014.10.16. 19:17

Sziasztok!

Van egy 2002-es L200-om, és közép tájt egy elég éles csikorgás hallható. Alapjáraton nem annyira de pl tolatásnál és egyesben annál inkább. nekem azt mondták, hogy valamilyen kardánkereszttel van a probléma. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel lehet valamit kezdeni vagy ki kell cserélni, és ha cserélni kell akkor milyen márkát ajánlotok vagy egyáltalán tudtok mondani vkit akitől be lehet szerezni. Mert sajnos azokban az alkatrészekben nem bízok meg amit a szerelőm tudna beszerezni? A választ előre is köszönöm!
Dobos911

HozzászólásSzerző: Dobos911 » 2014.09.30. 08:27

Hali!

Sikerült kicserélnem köszönöm!! A digit klimánál is pattintos a műszerfal amúgy! :D

mantaboy2 írta:Én már cseréltem izzót műszerfalban (sajna megint fog kelleni :( )Két csavart kell kivenni a műszercsoport felett lévő takaró műanyagból a többi ha jól emlékszek pattintós.mondjuk az enyém 1998 as manuál klímás a digites körül nemtudom variáltak e valamit.a kapcsolók csatijait sorban le tudod húzni ha kipattintottad a nagy dísz keretet.De jövőhéten csinálok neked pár képet ha gondolod.A műszercsoport 2 csavar megint meg 2 elektromos csati meg a spirál és kint is van.izzók csavarósak.

bad boy 2 írta:

Nemrég vettem egy 2002-es Mitsubishi L200-ast és két kérdésem lenne vele kapcsolatban.

1. Az izzókat hogyan lehet kicserélni a műszerfalban?
2. A terepfokozatjelzőnek mit hogyan kell mutatnia a műszerfalon?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Hali!
Izzókat szerencsére még nem kellet cserélnem de a műszerfalon a terep vissza jelző gyújtáskor villog aztán ha jár a motor el alszik mint az ABS,SRS lámpákkal együtt ez sima hátsó kerék hajtásnál ha beteszed hogy hajtson az eleje akkor pedig folyamatosan világít addig míg vissza nem váltasz sima hátsó kerékre .
Dobos911

HozzászólásSzerző: Dobos911 » 2014.09.30. 08:21

bad boy 2 írta:

Nemrég vettem egy 2002-es Mitsubishi L200-ast és két kérdésem lenne vele kapcsolatban.

Hali!
Izzókat szerencsére még nem kellet cserélnem de a műszerfalon a terep vissza jelző gyújtáskor villog aztán ha jár a motor el alszik mint az ABS,SRS lámpákkal együtt ez sima hátsó kerék hajtásnál ha beteszed hogy hajtson az eleje akkor pedig folyamatosan világít addig míg vissza nem váltasz sima hátsó kerékre .

Köszi akkor valószínű nálam vmi nem működik megfelelően mert nekem eddig úgy ment, hogy mindig villogot akár hova tettem. Viszont sikerült kicserélnem az izzókat, azóta a kétkerékben és felezőben villog míg 4 kerékben folyamatosan világít. Nem tudod hogy mi lehet a baja?
Dobos911

HozzászólásSzerző: Stocz » 2014.09.29. 22:17

mantaboy2 írta:ohh akkor ideje szétszednem a verdát :D

Esetleg tudnál csinálni 1 képet hogy hogy néz ki sötétben?

Stocz írta:Van nekik ;) (az ablakemelőnek nincs)
Csak az előző tulaj nem törődött vele.
Mindegyikben halott volt az izzó.
Sajna a színes "bugyi" mindegyikre ráégett, így az uj izzókra nem tudtam.átmenteni.
Így meg elég bután világítanak.

A mostani állapotot nem nagyon mutogatnám, mert a szines gumik nélkül elég vacak lett.
A festék nem jó megoldás az izzókra, sem színben, sem fényerőben. E miatt nem is cseréltem ki az összes izzót.
Amint lesz használható megoldás közzéteszem.
Stocz

auto tipusa: l200 2003 GLS

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2014.09.28. 20:15

Én már cseréltem izzót műszerfalban (sajna megint fog kelleni :( )Két csavart kell kivenni a műszercsoport felett lévő takaró műanyagból a többi ha jól emlékszek pattintós.mondjuk az enyém 1998 as manuál klímás a digites körül nemtudom variáltak e valamit.a kapcsolók csatijait sorban le tudod húzni ha kipattintottad a nagy dísz keretet.De jövőhéten csinálok neked pár képet ha gondolod.A műszercsoport 2 csavar megint meg 2 elektromos csati meg a spirál és kint is van.izzók csavarósak.

bad boy 2 írta:

Hali!
mantaboy2

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2014.09.26. 19:14

Hali!
bad boy 2

HozzászólásSzerző: Dobos911 » 2014.09.24. 22:28

Sziasztok!

Dobos911

HozzászólásSzerző: bad boy 2 » 2014.09.24. 09:23

mantaboy2 írta:Persze a kerékcsapágy készlethez jár a zsír is amikor újat veszel.
bad boy 2 írta:Sziasztok!

2001-es L200 as első kerékagyat szoktuk zsírozni ?

üdv.

Csak azért kérdem mert most lesz szét szedve az eleje fék betét csere tárcsa szabályozás, stb és most még könnyen hozzá lehet férni de csapágyat még nem kell cserélni .
Előjött egy újabb hiba lehet fórumon volt már másnak is ilyen hogy ügye hideg motornál indításnál kigyullad az izzítás jelző a műszerfalon, nos nekem mostanában már meleg motornál is csinálja de csak indításkor ugyan úgy mint hideg motornál .
Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata volt már ?
Vagy csak hőgomba csere?

Köszi a válaszokat előre is.
bad boy 2

HozzászólásSzerző: mantaboy2 » 2014.09.23. 19:25

Persze a kerékcsapágy készlethez jár a zsír is amikor újat veszel.
bad boy 2 írta:Sziasztok!

2001-es L200 as első kerékagyat szoktuk zsírozni ?

üdv.
mantaboy2

Következő

Vissza: L200-Pajero