McElek16V

Hibák és javításuk.
Ide várjuk a kérdéseket, és a hozzáértők válaszait.

Moderátor: ogtrai

Re: McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.08.26. 20:38

Anakin írta:Szia Mester!

2009-es Lancer Sportback, 1.8B 143LE, 4B10-es motor. Átfordultunk a 200e. km-en, kellene egy időszakos szerviz. Elvileg 4db gyertya, hosszbordás-szíjj + 2db vezető görgő +1db feszítő, amennyire sikerült kibogarásznom. Olyat lehet, hogy megvárható, ha 1 hónappal előre egyezetünk időpontot? Mindenképp Veled szeretném csináltatni, viszont 760km-re lakom és csak 1 napra fogok tudni elszabadulni 1 hónapon belül. A szíjjon nem látszik hogy rongyos lenne, csapágy-hangja sincs, csak szeretném rendben tudni.

Köszönöm előre is a válaszod!

Szia!
Ha ékszíj, akkor javasolt a vízpumpa cseréje is... Megvárható a dolog, de mindenképpen időben kell egyeztetnünk, mert a szeptember nálunk nagyjából betelt!
McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.08.26. 20:34

nyugiba írta:Kedves Mester!

2007-es Lancer kombimban a hátsó középső biztonsági övet nem lehet kihúzni. Van erre valami egyszerű megoldás, vagy el kell látogatnom hozzátok?
Próbáltam mindenféle szögben finoman húzogatni, de nem segített.
Tanácsodat előre is köszönöm.

Pedig mi is csak húzogatnánk... :) Mindenesetre vízszintes terepen érdemes próbálkozni, mert egyébként letiltja/letilthatja a mozgatást a mechanika.
McElek16V

HozzászólásSzerző: pczolee » 2019.08.25. 10:17

Sziasztok.

2001-es Galant-ra (2.5 v6, kombi) feltehetem e az alabbi felnit?
7Jx17" 
ET40 
4x114 , 3 
Mekkora tehermentesito kell ra?
Ha jol sejtem 215/45-os gumi a valtomerete?

Koszonom
pczolee

auto tipusa: Mitsubishi Galant G8

HozzászólásSzerző: Anakin » 2019.08.24. 20:11

Szia Mester!

2009-es Lancer Sportback, 1.8B 143LE, 4B10-es motor. Átfordultunk a 200e. km-en, kellene egy időszakos szerviz. Elvileg 4db gyertya, hosszbordás-szíjj + 2db vezető görgő +1db feszítő, amennyire sikerült kibogarásznom. Olyat lehet, hogy megvárható, ha 1 hónappal előre egyezetünk időpontot? Mindenképp Veled szeretném csináltatni, viszont 760km-re lakom és csak 1 napra fogok tudni elszabadulni 1 hónapon belül. A szíjjon nem látszik hogy rongyos lenne, csapágy-hangja sincs, csak szeretném rendben tudni.

Köszönöm előre is a válaszod!
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2019.08.21. 16:03

Kedves Mester!

2007-es Lancer kombimban a hátsó középső biztonsági övet nem lehet kihúzni. Van erre valami egyszerű megoldás, vagy el kell látogatnom hozzátok?
Próbáltam mindenféle szögben finoman húzogatni, de nem segített.
Tanácsodat előre is köszönöm.
nyugiba

auto tipusa: Lancer 1.6 kombi '07

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.05.25. 12:30

Anti1971 írta:Tisztelt McElek 16v!

A problémám a következő, 2007-es mitsubishi lancer wagonom ( 4g18 ) van, az autot újként szalonból vásároltam 83000 km-nél fékezéskor rázkodot a kormány jobb bal irányba, rázta az autot, kizárólag meleg féknél csinálta féktárcsa helyén megmérve mérőórával 0-ás semmit nem ütött, válla nem volt a fék betétek kb 50-60% állapotban, nem lett megégetve a fék. Tárcsa+betét csere útán a hiba megszünt. Most az autoban 165000 km van úgyanez a hiba meleg fék esetén fékezéskor rázkodik, kormány jobb bal irányba mozog. TRW tárcsa, nem üt nincs válla Ferodo betétek 50-60% állapotban. Több mint 30 éve vezetek mindenn nap csak én használom az autot a fékek nem lettek megégetve. Szinte ugyanannyi km megtétele után jelentkezik a hiba a mérő óra szerint a tárcsák hibátlanok.

Valami ötlet merre keressem az okát? Mi lehet a féktárcsákon kivül? Vagy ha tárcsa miért ugyanannyi km útán látható mérhető hiba nélkül, más tárcsa más betét mint a gyári?

Segítségedet előre is köszönöm.

Tisztelt Anti!

Mindenképpen a féktárcsa környékén kell keresni a problémát. Mivel itt is minden összefügg mindennel, ezért a féktárcsát a helyén kellene megmérni, mert akkor az őt tartó kerékagyat is lehet mérni egyúttal, mert lehet, hogy nem is a tárcsa üt...
McElek16V

HozzászólásSzerző: Anti1971 » 2019.05.21. 23:18

Tisztelt McElek 16v!

A problémám a következő, 2007-es mitsubishi lancer wagonom ( 4g18 ) van, az autot újként szalonból vásároltam 83000 km-nél fékezéskor rázkodot a kormány jobb bal irányba, rázta az autot, kizárólag meleg féknél csinálta féktárcsa helyén megmérve mérőórával 0-ás semmit nem ütött, válla nem volt a fék betétek kb 50-60% állapotban, nem lett megégetve a fék. Tárcsa+betét csere útán a hiba megszünt. Most az autoban 165000 km van úgyanez a hiba meleg fék esetén fékezéskor rázkodik, kormány jobb bal irányba mozog. TRW tárcsa, nem üt nincs válla Ferodo betétek 50-60% állapotban. Több mint 30 éve vezetek mindenn nap csak én használom az autot a fékek nem lettek megégetve. Szinte ugyanannyi km megtétele után jelentkezik a hiba a mérő óra szerint a tárcsák hibátlanok.

Valami ötlet merre keressem az okát? Mi lehet a féktárcsákon kivül? Vagy ha tárcsa miért ugyanannyi km útán látható mérhető hiba nélkül, más tárcsa más betét mint a gyári?

Segítségedet előre is köszönöm.
Anti1971

auto tipusa: Mitsubishi Lancer

HozzászólásSzerző: Anakin » 2019.05.14. 16:10

McElek16V írta:
Anakin írta:Szia Mester!

2009-es Lancer Sportback-tól lenne szó. Lehet ezeken valami finomállítást csinálni az első ablaktörlőn? A jobb oldali alsó állásban belever a szélvédő alatti műanyagba néha. Ha szakaszosan töröl, nem, ha állandóan de lassan, akkor kicsit kopog, gyorsjáratban úgy veri, hogy belerezonál a szélvédő is. Ha 1 ricnivel feljebb rakom a kart, akkor meg úgy kilóg nyugalmi állásban, hoogy baromira zavar a kilátásban ill. akkor vagy 3cm-t kerül feljebb a műanyagtól nyugvó állapotban, a lapát meg már kb. 10 centit.
Amikor felhajtom, kicsit feszíteni kell felfelé, mert beleakad a motorháztetőbe. Néztem képeken más ugyanilyeneket, azokon is olyan csálén állnak a lapátok, mint ha részeg japánok rakták volna össze. Ezen már túlteszi magát az ember, miért nem szép vízszintes, mint sok más szutykos skodán is, de ez a kalapálás kiakasztó.

Ha tudsz bármi okosat erre, nagyon várom!

Köszönöm![/quote
Üdv!
Ha rávaló a lapát, akkor legfeljebb a karon tudsz hajlítani. Én satuban tenném...

Fogalmam sincs, hogy rávaló-e, ránézésre igen. Gondoltam erre a satus témára, csak nem mertem, nem tudom, mennyire rideg anyagból van, törik-e vagy hajlik. De mostmár no para, köszi! :)
Anakin

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.05.11. 16:12

[quote="Anakin"]Szia Mester!

2009-es Lancer Sportback-tól lenne szó. Lehet ezeken valami finomállítást csinálni az első ablaktörlőn? A jobb oldali alsó állásban belever a szélvédő alatti műanyagba néha. Ha szakaszosan töröl, nem, ha állandóan de lassan, akkor kicsit kopog, gyorsjáratban úgy veri, hogy belerezonál a szélvédő is. Ha 1 ricnivel feljebb rakom a kart, akkor meg úgy kilóg nyugalmi állásban, hoogy baromira zavar a kilátásban ill. akkor vagy 3cm-t kerül feljebb a műanyagtól nyugvó állapotban, a lapát meg már kb. 10 centit.
Amikor felhajtom, kicsit feszíteni kell felfelé, mert beleakad a motorháztetőbe. Néztem képeken más ugyanilyeneket, azokon is olyan csálén állnak a lapátok, mint ha részeg japánok rakták volna össze. Ezen már túlteszi magát az ember, miért nem szép vízszintes, mint sok más szutykos skodán is, de ez a kalapálás kiakasztó.

Köszönöm![/quote
Üdv!
Ha rávaló a lapát, akkor legfeljebb a karon tudsz hajlítani. Én satuban tenném...
McElek16V

HozzászólásSzerző: Anakin » 2019.05.09. 21:06

Szia Mester!

Köszönöm!
Anakin

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.04.06. 22:01

gabrus írta:
McElek16V írta:
gabrus írta:Helló!
Problémám a következő lenne....
Egy 2006-os Colt-ról lenne szó.
Ha üresben gurul az autó kb 1000 és 1500 között ingadozik a fordulat.
Álló helyzetben ha rálépek a fékre és felengedem akkor pár másodpercre 500-at emelkedik a fordulat.
Ezenkívül menet közben időnként check engine világítani kezd P1970-es kóddal letiltja a gázt és dadogni kezd a motor ekkor félreállok leállítom várok kicsit, indul és minden rendben de a lámpa világít.
Előre is köszönöm a segítséget.

helló!
Gondolom benzines...
P1970: eltér az elvárt és a valós motornyomaték.
Megnézendő? gázpedálszenzor, fojtószelepállító motor, fals levegő, MAP szenzor, motorvezérlő. Talán a fojtószelepszenzor jelkiesése a legvalószínűbb, illetve a MAP szenzor koszolódása. Ezután jön a fals levegő. Javasolnék motorvezérlő szoftver frissítést, fojtószelep és MAP szenzor tisztítást.

Fojtószelep, map szenzor, lambda szonda, holtpont jeladó ezek lettek cserélve.
Féktisztítóval megnéztem a fals levegőt is.
Kecskeméten kapott egy szoftver frissítést is.
Esetleg az előfordulhat hogy az nem sikerült jól?

Akkor a szelepcserével megoldódott a hiba?
McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.04.06. 22:00

kferenc írta:Üdv.2000-es benzines cápám van.Kanyarban például körforgalom vagy hasonló kis ívű kanyarokban rángat a kocsi egyenesben kis fordulatról gyorsítva csak néha a futóműnek nincs hangja.Mi lehet a probléma,van e valami tipped?Előre is köszönöm a válaszodat.Üdv.

Szia!
Egy csepp segítségre azért szükségem lenne... A motor rángat, vagy esetleg a futóműtől érzel valamit? Kevés benzinnel csinálja, vagy máskor is? A rángatás megszűnik esetleg 2500-2800 fordulat környékén?
McElek16V

HozzászólásSzerző: kferenc » 2019.03.24. 17:46

Üdv.2000-es benzines cápám van.Kanyarban például körforgalom vagy hasonló kis ívű kanyarokban rángat a kocsi egyenesben kis fordulatról gyorsítva csak néha a futóműnek nincs hangja.Mi lehet a probléma,van e valami tipped?Előre is köszönöm a válaszodat.Üdv.
kferenc

auto tipusa: Galant 2.0 gls

HozzászólásSzerző: gabrus » 2019.03.24. 12:22

McElek16V írta:
Álló helyzetben ha rálépek a fékre és felengedem akkor pár másodpercre 500-at emelkedik a fordulat.
Ezenkívül menet közben időnként check engine világítani kezd P1970-es kóddal letiltja a gázt és dadogni kezd a motor ekkor félreállok leállítom várok kicsit, indul és minden rendben de a lámpa világít.

helló!
Gondolom benzines...
Megnézendő? gázpedálszenzor, fojtószelepállító motor, fals levegő, MAP szenzor, motorvezérlő. Talán a fojtószelepszenzor jelkiesése a legvalószínűbb, illetve a MAP szenzor koszolódása. Ezután jön a fals levegő. Javasolnék motorvezérlő szoftver frissítést, fojtószelep és MAP szenzor tisztítást.

Fojtószelep, map szenzor, lambda szonda, holtpont jeladó ezek lettek cserélve.
Féktisztítóval megnéztem a fals levegőt is.
Kecskeméten kapott egy szoftver frissítést is.
Esetleg az előfordulhat hogy az nem sikerült jól?
gabrus

auto tipusa: Mitsubishi Colt CZ3

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2019.03.23. 15:06

helló!
Gondolom benzines...
McElek16V

ElőzőKövetkező

Vissza: AutóDoktor