Általános csevej

Lancer tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Általános csevej

HozzászólásSzerző: tdaniel827 » 2020.02.16. 12:23

Egyébként vettem egy komplett szivocsonkot az alapjarati szeleppel a mitsubishi bontobol. Felhivom a figyelmeteket, hogy tobb fajta is volt mint kiderult, ugyanis az enyemre nem passzol amit vettem. Sem a szivicsonk, sem az alapjarati szelep. A jovoheten cserelik ki a megfelelore. Remelem ez a csere, es egy komplett tisztitas megolja a problémát.
Ha ez sem valik be megprobalom en is a kinai vonalat, ha letisztult a helyzet es lesz ujra kiszallitas.
tdaniel827

auto tipusa: Lancer Intense 1.6

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2020.02.08. 11:54

tdaniel827 írta:Alapjárati motort érdemes alaposan (nagyon alaposan, nyomni kel rá mint a bolond :D) kitakarítani féktisztítóval, mert lehet, hogy csak némi lerakódás akadályozza a szelep mozgását.

Ezen már túlvagyok (mondjuk annyit nem nyomtam rá, mint egy bolond :D, de próbáltam alaposan tisztítani). A jelenség az volt, hogy hidegen szépen szabályoz, de ahogy átmelegszik a motor (értsd: nem csak a víz, de az olaj is, a teljes blokk, szívósor, a motortérben a fémek mind, ez akár 20-50km is lehet), úgy megbolondul. Huzamosabb araszolás után az alapjárat megemelkedik kb. 2000-2500RPM-re. Ha ilyenkor rálökök a gázpedálra egy közepeset, akkor pedig visszaesik 750RPM köré, egy kis haladás, üres, megint felmászik. A pillangószelep házának oldalán mintha falsot szívna, mert ha oda spriccelek féktisztítót, akkor elkezd köhögni a motor. Többször szétszedtem, próbáltam rendesen kitömíteni, nem segített. Áthidaló megoldás az lett, hogy az alapjáratot állító csavart szinte végállásig eltekertem, így nagyon ritkán jelentkezik a hibajelenség, leginkább kánikulában araszoláskor.
2007 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite
LeveliBeka

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 1.6 Invite

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2020.02.08. 11:47

A szentendrei bontóban (Japker) emlékeim szerint vagy nem volt alapjárati motor, vagy horror áron, ahogy te is mondod.

Az USA-val csak az a bajom, hogy tudomásom szerint ott 2.0-nál kisebb motoros Lancer a 2003-2007. generációból nem volt forgalomban, emiatt nem minden alkatrész csereszabatos az én 1.6-osommal. (Mondjuk szerelés előtt mindig megnézem az USA 2.0-s leírását, sokat segít így is.) Persze lehet, hogy ettől még van az USA-ban raktáron 1.6-oshoz alkatrész...
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: tdaniel827 » 2020.02.08. 11:05

Szia!

Igazán nincs mit. Ha tudok valamit szívesen megosztom.

Alapjárati motort érdemes alaposan (nagyon alaposan, nyomni kel rá mint a bolond :D) kitakarítani féktisztítóval, mert lehet, hogy csak némi lerakódás akadályozza a szelep mozgását. Egyébként csak gyárit vegyetek, amiből a bontot az egyetlen elérhető ésszel felfogható áron. A Mitsubishi -nél rákérdeztem, de csak szelepházzal együtt kapható, ami brutál, 200e feletti összeget jelent.
Bontókat itthon is kereshettek, de ha megbízható forrást szeretnétek akkor jön az Angol bontott piac. Mivel pici az alkatrész nem lesz sok a szállítás, nem olyan "éhesek" mint a hazai kereskedők valamint sokkal együttműködőbbek, ha esetleg hibás a termék. Jómagam itthon vettem, a napokban egy bontottat itthonról, próba szerencse alapon.

Amennyiben valaki csak új termékre gondol, akkor sem kell kétségbe esni, ugyanis Amerikában elég elterjedt jármű a Lancer, szóval minden alkatrész megtalálható, méghozzá remek áron. A probléma a szállítás és a vám + ÁFA. Azonban még ezen plusz költségekkel sem rúg a hazai árak fölé, ha pedig összeszervezed a vásárlást, akkor igazán jól tudsz kijönni belőle.

https://www.carid.com/spectra-premium/f ... rl=1313170 Üzemanyag tank 55e Forintért, RAKTÁRON!
https://www.carid.com/liland-global/fue ... rl=1313170 Üzemanyag beöntő cső 38E Forint

"IAC Valve" (Idle Air Control Valve) a megnevezése (sokkal logikusabb mint az "alapjárati motor")

Először mindig a bontóból próbálkozzatok, mielőtt nagy rendeléseket adnátok le Amerikába :D

LeveliBeka írta:tdaniel827, köszönjük a sok hasznos infót!

Ami nálam biztos, hogy az üza. betöltő cső is szépen rohad, főleg a kupaknál. Kívülről tankoláskor nem látszik, de ha kiszedem a hátsó kereket és végignézem a lemezek mögött, akkor dráma van. Benzinszag egyelőre nincs.

Az alapjárati motorral nekem régóta vannak bajaim. Vettem az ebayról kb. 5000-ért egy "utángyártottat" (kínait), betettem, de elég vacak volt, pörgette a motort, nem nagyon akart 2000 RPM fölé menni. Mondjuk ez már pár éve volt, nem emlékszem pontosan, mit csinált, de inkább visszatettem az eredetit. Sajnos eredetiből nem nagyon találtam 100,000Ft alatt... ha te tudsz forrást jó alapjárati motorra normális áron, köszönettel venném, ha megosztanád.

tdaniel827

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2020.02.07. 09:56

tdaniel827, köszönjük a sok hasznos infót!

Üza. szűrő cserét nekem is meg kéne csinálni, kösz a tippet, hogy mire kell figyelni.

Ami nálam biztos, hogy az üza. betöltő cső is szépen rohad, főleg a kupaknál. Kívülről tankoláskor nem látszik, de ha kiszedem a hátsó kereket és végignézem a lemezek mögött, akkor dráma van. Benzinszag egyelőre nincs.

Az alapjárati motorral nekem régóta vannak bajaim. Vettem az ebayról kb. 5000-ért egy "utángyártottat" (kínait), betettem, de elég vacak volt, pörgette a motort, nem nagyon akart 2000 RPM fölé menni. Mondjuk ez már pár éve volt, nem emlékszem pontosan, mit csinált, de inkább visszatettem az eredetit. Sajnos eredetiből nem nagyon találtam 100,000Ft alatt... ha te tudsz forrást jó alapjárati motorra normális áron, köszönettel venném, ha megosztanád.

Az én példányom még relatíve rozsdamentes (volt eddig), de azért már kezd megindulni... a kerékjárati íveket javítgatom, próbálom időben elkapni a rozsdát, hát... meglátjuk. A kerékjárati javítóív kereső kifejezésért pedig külön köszönet!

Az enyémben 258 ezer km van, most kellett cserélni lambdaszondát ismét. A katalizátor már lehet, hogy kicsit kezd eltömődni vagy én nem tudom, P0421-et dobált, de most az új szondával egyre ritkábban jön ez elő... még korai örülni, majd 1-2000km után.

A fogyasztása nekem amúgy elég baráti, ha 6.5l/100km fölé megy, akkor már elégedetlen vagyok. Leginkább agglomerációból járok be vele Bp-re, egy indítással 25km-t. És persze korán, nem a legnagyobb dugóban... az utazósebességem a megengedett (fölött egy kicsivel :D), viszont a gyorsításokat ésszel csinálom és figyelem a forgalmat jóelőre, így sokszor kigurulok... meg ismerem már az összes lámpa váltási ritmusát. Sokat segít :D
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: tdaniel827 » 2020.02.06. 23:54

Szia!

Nekem is kezd kialakulni a rozsda, bár én több sikerrel jártam.
Így keress rá: REAR WHEEL ARCH REPAIR PANEL
Több is van ebayen. A sedan képe ne tévesszen meg a keresőben a kompatibilitási listán ott van az "estate" verzió is. Ami a Mitsubishitől nem meglepő megoldás.
Jómagam nem vettem még meg, de idén tavasz környékén megteszem. Ha kivárod, írok, hogy mennyire passzol. :D :D

rico_lancer írta:Sziasztok Mitsubishi tulajdonosok!

Van egy 2008-as lancer Wagonom, 2,5 éve van nálam, minden rendben van vele, csak a 2db hátsó kerékjárat ívem, elkezdett rohadni.
Utána jártam, sajnos nincs utángyártott javító ív, de gyári sincs. Ezt akinek volt ilyen gondja az hogyan orvosolta?
Akinek van ebben tapasztalata, legyen kedves írja meg a megoldást, mert hiába vittem lakatoshoz/fényezőhöz, elhajtottak, hogy nincs javító ív hozzá. :(

Válaszokat előre is köszönöm,

R.
tdaniel827

HozzászólásSzerző: tdaniel827 » 2020.02.06. 23:45

Szia!

Ha ilyet tapasztalok, kocsit megemelem, fékre nyomok, kézzel megpróbálom forgatni a kereket. Ha érzel ellenállást akkor bizony a féknél lesz a probléma.
Legtöbbször a csuszkák okozzák, azok cseréje pár ezres művelet (ha nincsenek belerohadva).
Ha azok szépen állnak a kis zsírjukban, akkor pedig munkahenger gyanús az ügy.

Ugyan hátul is tárcsa van, de a tárcsában bent megtalálod a kézifék dobfék szerű kialakítását. Arra is vethetsz egy pillantást, lehet, hogy sok ott a fékpor. A fék védő lemezt is nézd meg, láttam már deformáltat ami helyenként hozzá tudott érni a tárcsához (valami az úton nekicsapódhatott)

lajos306 írta:Sziasztok.
Lancer 1.8 2008-as kocsinak a jobb hátsó féktől bal kanyarban nem folyamatos fémes hang jön.
Illetve halható akkor is ha nem túl jó az út
Fék betétek tárcsa jó nem melegszik.
Köszönöm.
tdaniel827

HozzászólásSzerző: tdaniel827 » 2020.02.06. 23:37

Szia!
Nekem is van egy wagonom, szeretni fogod az tuti. A városban való fogyasztás nagyban függ a lábadtól is, így nekem szinte mindig 10 és fölötte játszik. Ahogy kiviszem hosszabb távokra 8 körüli átlagot hoz. (bár hozzáteszem, most volt egy lambda szonda cserém és az alapjárati motort is most fogom cserélni, mert nem volt stabil az alapjárat. Ezek igencsak befolyásoló tényezők.

A kulcsodra válaszolva, az enyém jól működik, viszont találkoztam más hasonlóval, lehet érdemes lenne meglesned azt a gyújtáskapcsolót szétszedett állapotban (már amennyire lehet őket). Ha a lamellák hozzáférhetőek, akkor záras lehet tud segíteni egy kopott lapkán. Ha törött a rugó, vagy bármilyen szerkezeti elem, akkor cseréld amilyen hamar csak lehet, mert nagyon kellemetlenné tud válni egy "se ki se be" kulcs. Érdemes az utángyártott piacon is szétnézni, vagy akár bontottat lesni (a gyári állati drága és macerás a csere a szalonnal). Ne feledd az immobiliser -t a régiből áttenni, ha kulcsot cserélnél. De egy záras az új gyújtáskapcsoló lamelláit átalakítja a régi fogazatra (kb 1-2 nap, meg min 10e Ft)

Új tulajként felhívom a figyelmed az üzemanyag tank rohadásának jellemző hibájára. Kukkants rá, úgyis kell szűrőt cserélni ami a tankon van (hátsó ülés alatt megtalálod). Ha látsz korróziót még nem kell pánikba esni, sajnos a legtöbbnek már ott van. Csak a szűrő csere előtt csavarlazító a szűrő csavarjaira és csak úgy szedjétek le, mert láttam már letörni. Tömítés csere ajánlott ha már látod alattuk a rozsdát. Ha nem akkor új szűrő beszerel, és szépen tisztítsd meg a felületet (RO55, meg egy kis rozsdavédős alvázvédőt megelőzően). Ha nem vagy gyakorlott, akkor szerelővel csináltasd! Ne feledd, hogy a benzingőz nagyon gyúlékony!

Balesetmenteset a kocsidhoz!

bighead82 írta:Sziasztok!
Nagy örömömre tulajdonosa lettem egy 2003 1.6 Lancer kombinak. Szeretnék érdeklődni néhány dologban:
- Mennyi szokott lenni a fogyasztása városban?
- Honnan lehetne letölteni magyar kézikönyvet hozzá?
- Speciálisan tudok csak indítani és ezt ki szeretném kerülni. A kulcsot betéve elfordítom egyet, majd befelé és felfelé nyomva rá adom a gyújtást.
Nem mindig sikerül elsőre. Nem igazán tudták megmondani miért van ez. Esetleg gyújtáskapcsoló betét csere segítene? Vagy más a gond?
Köszönöm a segítséget.
tdaniel827

Ülésfoglaltság érzékelő

HozzászólásSzerző: Anakin » 2020.01.27. 20:25

Sziasztok!

Lancer EVO-n vagy Sportback-en nem ment tönkre valakinek véletlenül az anyós ülés oldali érzékelő? Bypass-t keresek hozzá vagy arról rajzot. Tudna valaki segííteni? Köszi előre is!
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

HozzászólásSzerző: bighead82 » 2019.11.11. 14:10

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó szerelőt és esetleg egy jó bontót. Főleg Budapest és környékén. Köszönöm.
bighead82

auto tipusa: Lancer

HozzászólásSzerző: bighead82 » 2019.11.09. 00:13

Sziasztok!
Nagy örömömre tulajdonosa lettem egy 2003 1.6 Lancer kombinak. Szeretnék érdeklődni néhány dologban:
- Mennyi szokott lenni a fogyasztása városban?
- Honnan lehetne letölteni magyar kézikönyvet hozzá?
- Speciálisan tudok csak indítani és ezt ki szeretném kerülni. A kulcsot betéve elfordítom egyet, majd befelé és felfelé nyomva rá adom a gyújtást.
Nem mindig sikerül elsőre. Nem igazán tudták megmondani miért van ez. Esetleg gyújtáskapcsoló betét csere segítene? Vagy más a gond?
Köszönöm a segítséget.
bighead82

auto tipusa: Lancer

Re: Bluetooth hiba

HozzászólásSzerző: Anakin » 2019.05.09. 20:52

Szia!

Kontakthibás a BT modul ill. ha mákod van, akkor csak a csatija. Kesztyűtartó felett/mögött van, elég szar helyen, de ha lejön a díszléc pucuka-törés nélkül, akkor nincs gond. :) Nekem 5x is sikerült leszednem törés nélkül :P tetves BT modul szopatott, ahogy Téged is. Nálam sajnos full reflow kellett az összes BGA chipre + átforrasztgatás a melegedő pontokon. MEgcsináltam, eltelt fél év, azóta jó, úgyhogy sikeresnek ítélem a mókát :) Ha még aktuális a problémád és nem találsz mást, aki megforrasztja (noti szerviz vagy ahol tudnak BGA chipeket cserélni), keress meg nyugodtan.

Üdv,
Anakin

SmartZ írta:Sziasztok,
tanácsot kérnék mi lehet a gond 2009-es 1,8-as Lancer bluetooth hiba miatt.
Nagyon érdekes, reggel induláskor általában be tudom kapcsolni, de aztán ledobja szinte azonnal.Utána nem működik.
Ma működött egész nap, leállítottam az autót, utána újra nem lehet bekapcsolni. Nem mondanám rá, hogy rossz inkább valami kontakthiba vagy áramellátási gond lehet.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?
Köszönöm a segítséget.
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

HozzászólásSzerző: lajos306 » 2019.03.25. 12:27

Sziasztok.
Lancer 1.8 2008-as kocsinak a jobb hátsó féktől bal kanyarban nem folyamatos fémes hang jön.
Illetve halható akkor is ha nem túl jó az út
Fék betétek tárcsa jó nem melegszik.
Köszönöm.
lajos306

auto tipusa: lancer 1,8

Bluetooth hiba

HozzászólásSzerző: SmartZ » 2019.03.23. 23:11

Sziasztok,
tanácsot kérnék mi lehet a gond 2009-es 1,8-as Lancer bluetooth hiba miatt.
Nagyon érdekes, reggel induláskor általában be tudom kapcsolni, de aztán ledobja szinte azonnal.Utána nem működik.
Ma működött egész nap, leállítottam az autót, utána újra nem lehet bekapcsolni. Nem mondanám rá, hogy rossz inkább valami kontakthiba vagy áramellátási gond lehet.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?
Köszönöm a segítséget.
SmartZ

auto tipusa: Lancer 1.8 Sportback

olajcsere

HozzászólásSzerző: zerg-1 » 2019.03.04. 15:05

Sziasztok !
Olajcserével kapcsolatban kérdeznék.
Nemrég vásároltam egy 2015 04 01 ben készült Lancer 1.6 benzines sportback et és az lenne a kérdésem hogy most szeretném lecserélni az olajat és vásároltam egy ilyet

https://xado.hu/webshop/olajok/motorola ... -4l-detail

az ismerősöm azt mondta hogy ő biztos nem töltené bele inkább valami Motul vagy Eneos esetleg Castrol olajat használna
Szerintetek szabad vagy inkább a felsoroltak közül válasszak
zerg-1

auto tipusa: Lancer Sportback 1,6

Következő

Vissza: Lancer