Általános csevej

Lancer tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Bluetooth hiba

HozzászólásSzerző: Anakin » 2019.05.09. 20:52

Szia!

Kontakthibás a BT modul ill. ha mákod van, akkor csak a csatija. Kesztyűtartó felett/mögött van, elég szar helyen, de ha lejön a díszléc pucuka-törés nélkül, akkor nincs gond. :) Nekem 5x is sikerült leszednem törés nélkül :P tetves BT modul szopatott, ahogy Téged is. Nálam sajnos full reflow kellett az összes BGA chipre + átforrasztgatás a melegedő pontokon. MEgcsináltam, eltelt fél év, azóta jó, úgyhogy sikeresnek ítélem a mókát :) Ha még aktuális a problémád és nem találsz mást, aki megforrasztja (noti szerviz vagy ahol tudnak BGA chipeket cserélni), keress meg nyugodtan.

Üdv,
Anakin

SmartZ írta:Sziasztok,
tanácsot kérnék mi lehet a gond 2009-es 1,8-as Lancer bluetooth hiba miatt.
Nagyon érdekes, reggel induláskor általában be tudom kapcsolni, de aztán ledobja szinte azonnal.Utána nem működik.
Ma működött egész nap, leállítottam az autót, utána újra nem lehet bekapcsolni. Nem mondanám rá, hogy rossz inkább valami kontakthiba vagy áramellátási gond lehet.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?
Köszönöm a segítséget.
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

Re: Általános csevej

HozzászólásSzerző: lajos306 » 2019.03.25. 12:27

Sziasztok.
Lancer 1.8 2008-as kocsinak a jobb hátsó féktől bal kanyarban nem folyamatos fémes hang jön.
Illetve halható akkor is ha nem túl jó az út
Fék betétek tárcsa jó nem melegszik.
Köszönöm.
lajos306

auto tipusa: lancer 1,8

Bluetooth hiba

HozzászólásSzerző: SmartZ » 2019.03.23. 23:11

Sziasztok,
tanácsot kérnék mi lehet a gond 2009-es 1,8-as Lancer bluetooth hiba miatt.
Nagyon érdekes, reggel induláskor általában be tudom kapcsolni, de aztán ledobja szinte azonnal.Utána nem működik.
Ma működött egész nap, leállítottam az autót, utána újra nem lehet bekapcsolni. Nem mondanám rá, hogy rossz inkább valami kontakthiba vagy áramellátási gond lehet.
Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?
Köszönöm a segítséget.
SmartZ

auto tipusa: Lancer 1.8 Sportback

olajcsere

HozzászólásSzerző: zerg-1 » 2019.03.04. 15:05

Sziasztok !
Olajcserével kapcsolatban kérdeznék.
Nemrég vásároltam egy 2015 04 01 ben készült Lancer 1.6 benzines sportback et és az lenne a kérdésem hogy most szeretném lecserélni az olajat és vásároltam egy ilyet

https://xado.hu/webshop/olajok/motorola ... -4l-detail

az ismerősöm azt mondta hogy ő biztos nem töltené bele inkább valami Motul vagy Eneos esetleg Castrol olajat használna
Szerintetek szabad vagy inkább a felsoroltak közül válasszak
zerg-1

auto tipusa: Lancer Sportback 1,6

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2018.12.15. 13:07

Ehhez mit szóltok? Leköti a hűtőfolyadékot a szívócsonkról, így a motor hidegebb levegőt szívhat be. Mondjuk télen kissé aggályos, hogy eljegesedik a szívócsonk, befagy a pillangószelep, nem?

https://www.youtube.com/watch?v=uR9nw9FctsY

Csináltatok már ilyet?
2007 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite
LeveliBeka

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 1.6 Invite

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2018.11.09. 16:58

rico_lancer írta:Sziasztok Mitsubishi tulajdonosok!

Van egy 2008-as lancer Wagonom, 2,5 éve van nálam, minden rendben van vele, csak a 2db hátsó kerékjárat ívem, elkezdett rohadni.
Utána jártam, sajnos nincs utángyártott javító ív, de gyári sincs. Ezt akinek volt ilyen gondja az hogyan orvosolta?
Akinek van ebben tapasztalata, legyen kedves írja meg a megoldást, mert hiába vittem lakatoshoz/fényezőhöz, elhajtottak, hogy nincs javító ív hozzá. :(

Válaszokat előre is köszönöm,

R.

Nekem Érden javította egy lakatos májusban (valami régi Mondeo ív felhasználásával). Sajnos nem tudta megmondani, hogy melyik Mondeo volt. Még nem romlott el :) . Remélem, hogy pár évig jó lesz.
nyugiba

auto tipusa: Lancer 1.6 kombi '07

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2018.11.09. 08:09

Ha nem túl naív az elképzelésem, akkor az ún. "igazán jó" lakatosok képesek egyedi javítóívet készíteni az adott autóhoz.

Ilyen lakatost sokan keresünk...
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: rico_lancer » 2018.11.08. 21:35

Sziasztok Mitsubishi tulajdonosok!

Van egy 2008-as lancer Wagonom, 2,5 éve van nálam, minden rendben van vele, csak a 2db hátsó kerékjárat ívem, elkezdett rohadni.
Utána jártam, sajnos nincs utángyártott javító ív, de gyári sincs. Ezt akinek volt ilyen gondja az hogyan orvosolta?
Akinek van ebben tapasztalata, legyen kedves írja meg a megoldást, mert hiába vittem lakatoshoz/fényezőhöz, elhajtottak, hogy nincs javító ív hozzá. :(

Válaszokat előre is köszönöm,

R.
rico_lancer

auto tipusa: Lancer; Colt

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2018.10.29. 19:02

KovLaci írta:
nyugiba írta:
KovLaci írta:Sziasztok Mitsubishi Tulajok!
Mazda626 után most Mitsu Lancer tulaj lettem, 2007-es kombi lett a választott. :D
Tudnátok ajánlani valakit aki normálisan, sérülésmentesen tudna a műszerfalnál izzókat cserélni? Én nem szeretném sem karcolni sem törni a műanyagokat... Konkrétan ami nem világít a tükörállító, mellette a ködfények illetve a fényszóró magasság állító. Bár lehet nem is világított mindegyik....? Esetleg aki bevállalná az ülésfűtés egyik kapcsolójának világítását, ezt könnyű volt szétszedni, de nem cserélhető, forrasztani kellene... Bp. vagy környékén keresnék ehhez szakit, hozzáértőt.
Köszi: KovLaci

Ha találsz ilyen szakit, akkor az engem is érdekelne!

Megvan a szaki(Adonyban), hétvégén találkozunk, megnézzük mit, hogyan. :D
Érdemes a Facebook-on a "Mitsubishi Klub Hungary" csoportba beiratkozni, látogatottabb, aktívabb.

Kiváncsi vagyok az eredményekre.
A Facebook-ra elvi okokból nem regisztrálok.
nyugiba

HozzászólásSzerző: KovLaci » 2018.10.29. 12:05

nyugiba írta:
Mazda626 után most Mitsu Lancer tulaj lettem, 2007-es kombi lett a választott. :D
Tudnátok ajánlani valakit aki normálisan, sérülésmentesen tudna a műszerfalnál izzókat cserélni? Én nem szeretném sem karcolni sem törni a műanyagokat... Konkrétan ami nem világít a tükörállító, mellette a ködfények illetve a fényszóró magasság állító. Bár lehet nem is világított mindegyik....? Esetleg aki bevállalná az ülésfűtés egyik kapcsolójának világítását, ezt könnyű volt szétszedni, de nem cserélhető, forrasztani kellene... Bp. vagy környékén keresnék ehhez szakit, hozzáértőt.

Megvan a szaki(Adonyban), hétvégén találkozunk, megnézzük mit, hogyan. :D
Érdemes a Facebook-on a "Mitsubishi Klub Hungary" csoportba beiratkozni, látogatottabb, aktívabb.
KovLaci

auto tipusa: Lancer kombi '07

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2018.10.12. 21:40

nyugiba

HozzászólásSzerző: KovLaci » 2018.10.08. 19:13

Sziasztok Mitsubishi Tulajok!
KovLaci

auto tipusa: Lancer kombi '07

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2018.09.13. 06:46

Kösz, ez alapos volt :) már csak időt kell minderre találnom...
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: Anakin » 2018.09.12. 22:27

LeveliBeka írta:Alapozó nem volt, ez igaz. Van itthon Hammerite-om, igaz, nem alapozó, hanem selyemfényű fekete festék. Olyat lehet, hogy azt használom alapozónak? Tehát:
- Hammerite fekete festék;
- kitt (eddig is kétkomponensűt használtam);
- festék;
- lakk;

Ez így helyesnek tűnik? Nem akarok fényezőhöz rohangálni, egyszer már engem is átkúrtak a "javítással".

Nem,az csak sima festék, szerintem ilyennel kentem le az akváriumom tartószerkezét is. Marha jól mutat, de rozsdára nem jó. Erről beszélek:
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=662alapozo_tolto.jpg

Van ezüstben is, bár lényegtelen a szín, úgyse látszik. A lényeg, hogy rozsdagátló legyen és rozsdára kenhető (ezt tartalmazza a leírás). Erre kentem rá a 2k-s töltő-alapozó kittet, amit rátettem a fotón. Ezelőtt kell az üvegszálas kitt, amivel a nagyobb lyukakat lehet "becsinálni", mint az esetedben, de ha csak sima hervadás és 1-2mm-nél nem nagyobb a lyuk, akkor elég ez is. Hamar szárad, nagyon jól tapad a hammerite-ra és irtó jó vele dolgozni. Egyébként minden rendes kitt 2 komponensű szinte, amit említettem, ott "csak" az üvegszál a lényeg. Szóval:

-drótkefe - portalanítás (sűrített levegővel v. erős tüdővel :) ) - zsírtalanítás - rozsdagátló (alapozó)
- (üvegszálas) kitt (az üvegszál opcionális, csak nagy lyukra) Ezt kell úgy, hogy ne "lógjon ki", mert csiszolni nem fogod egykönnyen, az tuti. Nagyjából érje át a lyukat, de lehet, jobban jársz, ha nézel vmi lemezdarabot oda és körbekitteled kívűl-belül ahogy tudod.
- csiszolás kb. 240-es papírral szárazon - portalanítás - zsírtalanítás, ha szükséges (nem használsz kesztyűt v. hozzáérsz)
- 2k-s töltő alapozó kitt - csiszolás 400-as körüli papírral szárazon; megvárod míg megszárad újrakittelhető idő múlva és újra rá, vékonyan. Aztán 800-as csiszolópapír ameddig nem kapsz tökéletesen sima (nem homorú, nem domború) felületet. Ha nem jó, újra kitt vékonyan+800-as papír, amíg jó nem lesz
- primer filler qrva vékonyan, 4x-5x is neki mehetsz, 20-30centről egyszer végigfújva, csak ne folyjon meg, amíg homogén fehér felületet nem kapsz (v. amilyen színű a filler). Jobb a fehér, azon a legkönnyebb észrevenni a felületi hibákat. Ha kész, portalanítás+zsírtalanítás
- szín
-lakk
-polír

Az előírt száradási időket tartsd be szigorúan, ez fontos, tapasztalat. Mindegyik cuccra rá van írva, mihez mennyi idő kell, hány fokon.
Tapasztalatból ez a filler jött be:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=765filler_rucsi.jpg

Ha van legalább 22-23 fok, 5-10 perc alatt szárad és mehet a köv. réteg így nem tart 1 hétig az egész móka. Mellé a kedvenc rücsimet fotóztam, ez is bizonyított már sok évet és nem kell nagy ész meg tapasztalat a használatához. Olcsó és sokáig jó, na meg hamar szárad. Ezzel szoktam a sárvédőíveket belülről az alvázvédőre fújni 2 rétegben meg a küszöböt. Akril-barát, színt is lehet rá fújni később, ami a küszöbnél jó dolog :)

Látom, szentendrei vagy, ezért ajánlom a bevált boltot budakalászon:
https://www.totallux.hu/

Színkeverést is csinálnak spray-ba is, minden van náluk, az árak jók és segítőkészek. Kivéve a színkeverő csávó az épület oldalában.
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2018.09.12. 20:54

Alapozó nem volt, ez igaz. Van itthon Hammerite-om, igaz, nem alapozó, hanem selyemfényű fekete festék. Olyat lehet, hogy azt használom alapozónak? Tehát:
- Hammerite fekete festék;
- kitt (eddig is kétkomponensűt használtam);
- festék;
- lakk;

Ez így helyesnek tűnik? Nem akarok fényezőhöz rohangálni, egyszer már engem is átkúrtak a "javítással".
LeveliBeka

Következő

Vissza: Lancer