colt

Colt tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

colt bluetooth

HozzászólásSzerző: FutEv » 2018.03.10. 12:25

Sziasztok!

Colt 2007 szeretnék minimum aux csatlakozót szereltetni a kocsiba, de inkább bluetooth-os megoldás lenne a jó!

Ha van itt aki ilyennel foglalkozik írjon ivan.krisztian80@gmail.com -ra.

Köszönöm!
FutEv

auto tipusa: Colt

Re: colt

HozzászólásSzerző: jattila » 2018.03.08. 09:04

Tiszteletem.

Én is egy Colt boldog tulajdonosa lettem. Az autó 2005-ös DI-D, nagyon megszerettem és minden nagyon jó viszont van egy aprócska gondom. A fő szempont a vásárlásnál a kis fogyasztás volt viszont ez az én coltom városban 9 liter körül behörpint ha nagyon óvatosan hajtom ha meg egy kicsit dinamikusabban akkor ettől még sokkal többet is. Nem tudom ez normális hidegebb időben vagy az én coltommal van valami gond? Ja ha elhagyom a várost akkor 5,5 a fogyasztása. Ha ez nem így kellene, hogy legyen és ha valakinek már volt hasonló gondja akkor kérem irja meg.
jattila

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: odordaniel » 2018.02.13. 09:40

Sziasztok.
Adott egy 2004 - es 1.5 benzines Colt. Az óracsoport mutatok randomszerüen elkezdenek ugrálni, össze-vissza kidobál minden piktogrammot, aztán egyszer csak megszünik a hiba és egy darabig nem csináljak.
Találkozott már valaki ilyennek? Óracsoport hiba lenne?
Köszönöm a válaszotokat.
Üdv,

Dani
odordaniel

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: Mitsubishi Sace Star » 2018.01.07. 19:30

Udvozlet! Egy 93-as Coltrol lenne szo 1.3-as 12 szelepes Multipunct befecskendezesel. A helyzet az hogy hidegen poccre indul, de melegen nem akar beindulni! Kerlek segitsetek mi lehet a baja? Mit csereljek? Hova nyuljak? Koszonom elore is a hozzaszolasokat!
Mitsubishi Sace Star

auto tipusa: Space Star

HozzászólásSzerző: Busa20 » 2017.12.13. 07:37

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám 1997 Mitsubishi colt tal
Km óra csoport vilagitasom és első hátsó helyzetjelző
vilagitasom nincs. Pedig mikor vettem működött
Izzók jók, biztik jok egy kiment de azt cseréltem.
Merre induljak meg a hibát megkeresni. Köszönöm
Busa20

auto tipusa: Mitsubishi colt

HozzászólásSzerző: gombilaci » 2017.11.27. 07:17

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy nincs műszerfal világítás,hátsó helyzetjelző és első parkoló fény.
Illetve hol van ,hol nincs. Amikor ez a probléma előjött, akkor leesett az alapjárat is.
Biztosítékoknál és a reléknél nem látok kontakt vagy egyéb hibát.

Kérdésem az lenne ,hogy merre induljak a kocsiban a hibát megkeresni és orvosolni.

(fekvő lápmás 1997 colt,1.3 benzin)
gombilaci

auto tipusa: Colt 1.3GLXi

HozzászólásSzerző: gusztibácsi » 2017.11.17. 07:37

2017 11 15 től vagyok tulajdonosa egy 2005 ös coltnak
gusztibácsi

auto tipusa: colt

Colt V. 1998

HozzászólásSzerző: Anakin » 2017.11.08. 16:07

Sziasztok!

A fenti tipusnál szeretnék pollenszűrőt cserélni, de nem lelem. Merre van? :) Kesztűtartó mögött nincs. A kocsi gyárilag klímás, kell, hogy legyen benne.. Minden segítséget köszönök!
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer EvoX 1.8 b

HozzászólásSzerző: TITI » 2017.09.20. 18:33

Jocika írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőhöz.

Lehet, hogy beszéltetek már erről a témáról és elnézést is kérek, ha újból felhozom, de nagyon sürgős a hiba javítása.
Családunk tulajdonában van egy 1989 Colt, 1.3GL melynek folyamatosan ingadozik az alapjárata és mióta ez a hiba fenn áll, azóta elég szúrós szagú a kipufogó füstje.

Hogyan tudnám megszüntetni magát az ingadozást? Már kaptam olyan infókat is, hogy a lambdaszonda okozhat ilyen alapjárat ingadozást, de szeretnék több infót ezzel kapcsolatban, hogy biztosra mehessek.

Válaszotok előre is köszönöm!

Szia!

A '93-asnál is típushiba valszeg itt is,ki lehet tisztítani vagy csere.
Nem a lambdaszonda miatt ingadozik,mivel tipushiba 10/9-nek ez a baja.
Gyere a facebook mitsubishi colt clubba,ott tudnak segíteni bontott alkatrésszel is,mert az új annyi mint amennyit a kocsi ér.
TITI

auto tipusa: colt 1.3

HozzászólásSzerző: Jocika » 2017.09.20. 09:09

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőhöz.

Lehet, hogy beszéltetek már erről a témáról és elnézést is kérek, ha újból felhozom, de nagyon sürgős a hiba javítása.
Családunk tulajdonában van egy 1989 Colt, 1.3GL melynek folyamatosan ingadozik az alapjárata és mióta ez a hiba fenn áll, azóta elég szúrós szagú a kipufogó füstje.

Hogyan tudnám megszüntetni magát az ingadozást? Már kaptam olyan infókat is, hogy a lambdaszonda okozhat ilyen alapjárat ingadozást, de szeretnék több infót ezzel kapcsolatban, hogy biztosra mehessek.

Válaszotok előre is köszönöm!
Jocika

auto tipusa: 1989 Mitsubishi colt

HozzászólásSzerző: tornaadi » 2017.09.03. 09:30

Sziasztok!

Az elkövetkező pár napban Colt tulajdonos leszek ha minden jól alakul :) . A kiszemelt példány egy 2004-es 5 ajtós 1.5 benzines gyémánt 120e km-rel. Szeretnék érdeklődni, hogy ennek a típusnak hány km-enként van a vezérlés csere periódusa, illetve amit terveztem olaj+ szürők, gyertyák, fékolaj csere, ezenkívül ildomos e mást is cserélni ennél az autónál. Persze csak akkor ha nem találok egyéb elfáradt alkatrészt, de tegyük fel hogy a kis autó amúgy rendben van :). Köszönöm a segítségetek!
tornaadi

auto tipusa: Mitsubishi Colt

Colt 1.5 Diesel

HozzászólásSzerző: amartok » 2017.08.09. 19:21

Sziasztok, segítséget kérnék néhány dologban, remélem itt tud valaki rá válaszolni.

Pár napja vásárolt 2007-es 1.5 diesel Colt az alábbi furcsa dolgokat produkálja.

- Hideg indítás (10 fok külső hőmérséklet van még, Anglia) az izzítás visszajelzés eltűnik pár másodperc után ahogy annak lennie is kell, majd járó motor mellett egyből újra felvilágít és kb. további 30mp-ig még világít,majd kialszik. Meleg motor esetén már nem csinálja. Ez hibára utal vagy normális?

-A műszerfalon a digitális órán az alsó sorban nem látszik semmi infó. Azaz a rádió bekapcsol de nincs kijelzés. Menü gombra nem jelenik meg a beállítási lehetőség. Az áltag/pillanatnyifogyasztás és egyéb infókat váltó gombra nem reagál. Lehetséges hogy a fedélzeti kijelző teljesen halott? Ilyen hibákat máshol nem olvastam,csak hogy lenullázódik,vibrál, kialszik stb....

- Meleg motor leállítása után (hidegnél nem) egy pár másodpercig lassuló csörgő hang hallható, (olyasmi mint egy ventilátor lapátba beleérne valami). Meghallgatva a motor előtt lévő nem tudom az katalizátor vagy első/felső kipufogó felöl jön a hang.

- A váltó minden sebességi fokozatot tökéletesen vesz, azonban bármikor üres állásba húzása esetén nem ugrik vissza magától üüres állásba. Bemegy középállásba,de mintha feszülne, ott marad a két fokozat között,csak minimális rásegítéssel kerül középre. Illetve nincs az a minden kocsi által általam ismert laza kotyogása balra-jobbra. Hallottam olyat, hogy a 2008as széria előtti diesel típusok esetén ez néha jelentkezik, de nem okoz későbbi gondot/meghibásodást. Nem tudom ez igaz-e...

Amennyiben valakinek van hasonló tapasztalata vagy ötlete előre is köszönöm.

Természetesen szerelőhöz elkerül, de szeretnék előtte nagyobb rálátást kapni ezekről.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

Szép napot mindenkinek!
amartok

auto tipusa: Colt 1.5 diesel

Colt műszeregység

HozzászólásSzerző: VisaAir » 2017.06.14. 17:41

Sziasztok!

Nemrégiben került a család tulajdonába egy '97-es kis Colt, ár/érték arányban eddig hibátlan a szerkezet, de a napokban belefutottunk egy olyan hibába hogy a műszeregységen egyik mutatós műszer sem hajlandó üzemelni (sebesség- és fordulatszámmérő valamint a vízhőfok mérője meg se moccan, ü.a szintjelző kiadva maxon) Külföldi fórumokat bújva megnéztem a biztosítékokat illetve akkumulátor sarukat is lekötöttem egy időre hátha segít rajta, de eddig ezek hatástalanok. Kereshetek új műszeregységet vagy van még valami titka hogy újból életet lehessen lehelni bele ?

Ákos
VisaAir

auto tipusa: Mitsubishi Colt

2005-ös COLT, szerelési manual

HozzászólásSzerző: kardesign » 2017.05.25. 10:17

Sziasztok!

2005-ös Colt. Az utastérben a levegő áramlásának irányát változtató tekerőgomb beállt. Van-e valakinek ötlete. Keresek szerelési útmutatót, hogy esetleg magam oldjam meg, de se égen se földön nem találok. Ha valaki tudna segíteni, vagy hozzáértő szerelőt ajánlani (nem arany árban), megköszönném.

Üdv. István
kardesign

auto tipusa: Mitsubishi Colt 1.5 DiD

HozzászólásSzerző: blackorc » 2017.04.27. 12:11

Sziasztok !
Kb 1 hónapja vásároltam egy 2007-es insport coltot ! Mindennel eddig megvagyok elégedve kivéve egy dolgot a digitális kijelző valamikor müködik valamikor nem valószínö kontakthibás?, volt esetleg másnak ilyen jellegü Próblémája ? Valamint szeretném kicserélni a gyári fejegységet egy korszerübbre csak ugye a középsökonzolon azzal lehet változtatni az aktuális fogyasztásos dolgokat ! Engem nem érdekel ha nem jelzi ki alatta .hogy melyik rádiót hallgatom. de a többi inkább( hömérséklet kimutatás, óra, fogyaszástással kapcsolatoskimutatás ) esetleg egy új fejegység bekötéssel meglehet valahogy tartani? Logikusan nem javitanám meg akkor ha elveszik a kijelzö funkciója de reménykedem ,hogy azért tudd minden egymással müködni remélem tudtok Segíteni ! Köszönöm Gergö
blackorc

auto tipusa: mitsubishi colt

Következő

Vissza: Colt