colt

Colt tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

2005-ös COLT, szerelési manual

HozzászólásSzerző: kardesign » 2017.05.25. 10:17

Sziasztok!

2005-ös Colt. Az utastérben a levegő áramlásának irányát változtató tekerőgomb beállt. Van-e valakinek ötlete. Keresek szerelési útmutatót, hogy esetleg magam oldjam meg, de se égen se földön nem találok. Ha valaki tudna segíteni, vagy hozzáértő szerelőt ajánlani (nem arany árban), megköszönném.

Üdv. István
kardesign

auto tipusa: Mitsubishi Colt 1.5 DiD

Re: colt

HozzászólásSzerző: blackorc » 2017.04.27. 12:11

Sziasztok !
Kb 1 hónapja vásároltam egy 2007-es insport coltot ! Mindennel eddig megvagyok elégedve kivéve egy dolgot a digitális kijelző valamikor müködik valamikor nem valószínö kontakthibás?, volt esetleg másnak ilyen jellegü Próblémája ? Valamint szeretném kicserélni a gyári fejegységet egy korszerübbre csak ugye a középsökonzolon azzal lehet változtatni az aktuális fogyasztásos dolgokat ! Engem nem érdekel ha nem jelzi ki alatta .hogy melyik rádiót hallgatom. de a többi inkább( hömérséklet kimutatás, óra, fogyaszástással kapcsolatoskimutatás ) esetleg egy új fejegység bekötéssel meglehet valahogy tartani? Logikusan nem javitanám meg akkor ha elveszik a kijelzö funkciója de reménykedem ,hogy azért tudd minden egymással müködni remélem tudtok Segíteni ! Köszönöm Gergö
blackorc

auto tipusa: mitsubishi colt

HozzászólásSzerző: aikon » 2017.04.01. 15:12

Sziasztok.
Most vettem nemrég egy 2005-ös Colt cz3-t. Az első izzókat, hogy lehet egyszerűen kicserélni, mert én nem igazán fértem hozzá. Vagy kikell venni az egész lámpát?
Köszi.
aikon

auto tipusa: COLT Cz3 1.5 DI-D

HozzászólásSzerző: Kismatok » 2017.03.04. 01:11

Sziasztok!93as coltról lenne szó. Olyan problémám van vele hogy a motor üzemi hőfokon nem mutat semmit és az üzemanyag szintjelző se mér pontosan szerintem. Tankoltam bele 10litert és alig mutat valamit. Tippek mi lehet a probléma oka? Válaszokat köszönöm előre is.
Kismatok

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: pleiadok » 2017.01.26. 14:17

Sziasztok!

Lett egy hibakódom, kiolvastuk: P1963
Ami a MAP sensor. Tudtok segíteni, hogy hol találom meg az autómban? (Colt 2006 1.3 Benzin) Nem sikerült megtalálnom :-D

Köszönöm!
Pleiadok
pleiadok

auto tipusa: Colt 1.3 2006

HozzászólásSzerző: capa » 2016.11.06. 19:28

Sziasztok!

Eladnám 4 db 13"-os Mitsubishi acélfelnimet (mérete: 13"x5J 4x100, 56,0 mm kerékagyra) használt, jó állapotú Vredestein téligumival.
A felnit 10 évet használtam a gömbölyű Lanceremen probléma nélkül, nem ráz, nem üt. Gömbölyű Coltra is plug and play a felni.

A gumi ADAC-tesztgyőztes, Vredestein Snowtrac3 175/70/R13 méretben, 2009. év végi gyártású, kitűnő állapotú, kb. 5 mm-es barázdákkal.

A gumi és a felni ára együtt: 20.000 Ft / 4 db
Felni külön: 12.000 Ft / 4 db
Gumi külön: 12.000 Ft / 4 db

Budapesten és Buda környékén tudunk találkozni.
Képek itt: http://www.jofogas.hu/pest/175_70_R13_V ... 591525.htm
capa

auto tipusa: Lancer 1.6 GLXi 94

HozzászólásSzerző: tomasso » 2016.11.01. 19:43

Sziasztok .Nemrég lettem tulajdonosa egy 2008 1.3-as 5 ajtós coltnak .Ma vette észre hogy a TCL/ASC lámpa gyújtás ráadásakor nem világít .Amikor megvettem még jó volt.Ti szerintetek mi lehet a probléma.Kösz a válaszokat.
tomasso

auto tipusa: Colt plus

HozzászólásSzerző: Lesi77 » 2016.10.31. 20:53

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy a joszag csipegeti az olajat es melegen neha kicsit fustol de ez elenyeszo.
Viszont mertem ma kompressziot es az 1 hengerbe csak 8 koril van. A tobbibe 12,5-13 ig.valaki valami otlet? Koszi elore is.
Lesi77

auto tipusa: Mitsuishi colt

HozzászólásSzerző: Snakeman » 2016.09.04. 18:26

Sziasztok!

4G92 motorkódú tulajdonosok figyelmébe ajánlanám eladó termékeimet. Új tömítések és egyéb alkatrészek a bolti ár töredékéért.

Lásd Keres-kínál rovat itt a fórumon.

Üdv.
Snkmn
Snakeman

auto tipusa: 94 Lancer GLXi

HozzászólásSzerző: Misa » 2016.09.04. 16:29

Sziasztok Kinéztem magunknak egy 2006-os 1,5-ös benzines 109 le Tehát nem a turbos változatú colt czc . Mikre figyeljek oda főképpen . Nem magyar autó és nem járt kátyús utakon .
Minden segítséget előre is köszönök
Misa

auto tipusa: outlander

HozzászólásSzerző: Sityu83 » 2016.08.18. 12:05

Sziasztok ! Valakinek nincs véletlenül kézikönyve micu colt "99-es 1.3 GL hez ?
Sityu83

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: convers1002 » 2016.07.05. 17:44

Tiszteletem mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem szereztem egy 1980as colt-ot a gyújtását szeretném átalakítani megszakítosról elektromosra valahogy.......
nekem elsöre a lada elektromos gyujtás szett tünt kézenfekvonek estleg az alaplapot át lehetne tenni valahogy egyeltalán müköne ? bármien ötletnek nagyon orülnék elöre is köszönöm és szep napot ...
convers1002

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: Geri92 » 2016.06.22. 18:53

Sziasztok ! 23 - dik születésnapomra megkaptam az ELSŐ autómat , egy 97 - es Coltot . Mikor bele ültem az autóba teljesen beleszerettem , megjegyezném full extrás , a klímától kezdve minden van benne kivéve légzsák ugyanis az elöző tulaj megtörte egy kicsit ami már orvosolva lett . Aztán észre vettem rajta szépen napról napra , hogy van pár problémája az autónak . Ilyenek voltak , hogy jobb hátsó kerék csapágyas volt valami volt az axiál csuklóval is lényeg a lényeg , hogy ezeket sikerült rajta megoldanom hiszen kopó alkatrészekről beszélünk . Na most nekem lenne pár kérdésem én ezeket beszámozom és aki tud rá válaszolni kérném számozza szintén hogy melyik kérdésre válaszolt . Szóval az 1 - ő ovál rozsdamentes acél kipufogót szeretnék rá fel rakatni , de mivel oldal dobos ezért nem mindegy , hogy milyen kipufogót veszünk rá vagy mégis , azt meglehet oldani , hogy egybe hozzák és milyen árba van ez az egész szervíz + sportdob ? 2 - dik nekem az a fajta Colt van aminek a motorháztető és a lökhárító között van egy rés , ebben a résben pedig ott van az emblémája . Az lenne a kérdés , hogy emblémát milyen árba lehet kapni és hol , mert már egy pár honlapot felkerestem , de emblémát nem találtam . Tudom minden 2 - dik ilyen Coltnak nincs ott embléma , de nekem akkor is kell ! 3 - dik beszart az ablaktörlő kapcsolóm ( ha a kapcsoló ) az 1 - es fokozatot nem veszi se a hátsó ablaktörlő nem töröl és nem tudok spriccelni vizet az ablakra , csak akkor ha rá teszem a 2 - es fokozatra , akkor lövi a vizet is meg a hátsó is töröl , de csak akkor , ha én akarom . Szóval a lényeg , hogy ahoz hogy a hátsó ablaktörlőt használhassam az elsőket rá kell tennem 2 - es fokozatra plusz lőnöm kell a vizet , a vizet csak akkor tudom lőni , ha az elsőket rá tettem a 2 - es fokozatra mivel az 1 - est nem veszi . ( elnézést , ha megzavartalak :D ) Kérdésem az , hogy mennyibe kerül egy ilyen kapcsoló és mennyi a szervizelése ? Köszönöm szépen , hogy végig olvastad és köszi előre is a válaszokat !
Geri92

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: tamagochi » 2016.06.17. 18:28

pleiadok írta:Sziasztok!

Egy 2006-os 1.3as Coltom van és a következő problémám lett:
a kijelzőm néha újraindul vagy nem jelzi ki az adatokat. Pl menet közben lenulláza az órát, vagy "---" mutat a kinti hőmérsékletre. Néha megjavul és teljesen jól működik.

Amit próbáltam, hogy kiszedtem a kijelzőt és leellenőriztem a csatlakozót, de azzal minden rendben van.

Van valami tippetek, hogy mit nézzek meg?

Köszi előre is!

Szia!
Erről problémáról már olvastam egy orosz oldalon. Valószínűleg forrasztási problémás lesz a kijelző processzor.
Íme egy videó a hibáról...
https://www.youtube.com/watch?v=ZAUcQK10oU0
Ilyenkor vagy processzorokat cserélő, mobilokat forrasztással is javító műszerész vagy csere lesz....
üdv:
István
tamagochi

auto tipusa: Colt CZT

HozzászólásSzerző: TITI » 2016.06.16. 16:10

Etele írta:Na továbbra is nyomozás van.

Computerre raktuk az autót, kiderült, hogy a lambdaszonda erősen el van öregedve, lassan csere, de ez nem indokolja a magas fogyasztást.
Gyújtókábeleket cseréltük mert az egyik henger mintha ki-kihagyott volna egy kicsit, computeres szerint minden érték rendben van, 1-2 ugyan a felső határértéken mozog, de még kb. belefér a tűréshatárba.
Nyilván hibakód egy darab sincs. :D

Ma tankolok full tankot, teli tankot kivégeztem az elmúlt egy hétben, az üzemanyagszintjelző mutató már erősen a nulla felé mutat, mentem eddig kb. tele tankkal 435 kilométert, városban. Meglátjuk mit mutat a kút számlálója, okosabb leszek talán.
(2 liter benya kannában a csomiban, megvárom amíg teljesen szárazra szívja magát a tank és elkezd rángatni az autó, és akkor tankolok csak. Ennél akkurátusabban nem tudok fogyasztást mérni. :) )

Kerék Lacihoz kiviszem valamikor, nézze át ő is, meg akkor tolok egy lambdaszonda+vezérlés cserét. Csak ahhoz meg kell várni jövő hónap elejét, már most kong az autókassza. :D

Nekem '93-as coltom van,azon,hogy el van öregedve,de nem fogyaszt többet,pedig a lambdaszondától lehet magas fogyasztás.
TITI

auto tipusa: colt 1.3

ElőzőKövetkező

Vissza: Colt