colt

Colt tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: colt

HozzászólásSzerző: freedy » 2016.05.17. 00:14

Sziasztok!

Egy elég nagy fába vágtam a fejszémet miszerint megfogattam magamnak hogy helyre pofozom a családból örökölt 89'-es coltomat ámm mikor elkezdtem szétszerelni a külső elemeket rá kellet jönnöm hogy rosszab a helyzett mint amit vártam ugyhogy a kezdetleges "egyszerű kis" lakatolás odaáig fajult hogy most szedem szét az egész autot és viszem majd porfuvásra a kasznit.

Mégcsak a művelet elején járok de egy dolgot már biztosan megakarok csinálni az autón : Meg akarom javítani a klímáját azonban nem tudom hogy mégis honnan lehetne hozzá beszerezni alkatrészeket és itt kérnék tanácsot. Keresgéljek bontokban vagy inkább hirdetést adjak fel az egyes alkatrészekre mert boltból nem tartom.valószínűnek hogy bármit is kapnék hozzá.

A válaszokat előre is köszönöm! :)
freedy

auto tipusa: colt '89

HozzászólásSzerző: qpakk » 2016.05.10. 16:27

Sziasztok. Ugyan nem Colt, de majdnem... 2000-es evjaratu Proton 313-hoz keresnek vezetooldali ablakemelo szerkezetet, vagy bowdent, bowdenhazat. Nyilvan gyarit nemigen fogok itthon talalni, de barmilyen megoldas erdekelne. Esetleg van e olyan autotipus amelyik kompatibilis a protonnal stb... elore is koszi a segitseget :)
qpakk

auto tipusa: proton 313 glsi

COLT VÁLTÓKAR

HozzászólásSzerző: zsoli73 » 2016.05.08. 20:38

A képen látható váltókar eladó colthoz (2004-2009).Íár:8500 8)
Csatolmányok
IMG_3868.JPG
Váltó
IMG_3868.JPG (130.11 KiB) Megtekintve 23956 alkalommal.
zsoli73

auto tipusa: MITSUBISHI COLT

HozzászólásSzerző: gator » 2016.04.26. 22:25

Sziasztok!

Lassan meglesz a 300.000-ik kilométer az 1.3-as 2005-ös Coltomban (70-30% autópálya - város arány) és egyre több motorikus hiba jelentkezik... Pár tízezer kilométerrel ezelőtt a GYERTYA égett bele a trafóba, ami az egész hengerhüvellyel jött csak ki, szóval fedél le, tömítés meghalt, így egy másikat kellett venni, viszont csak a fedéllel együtt lehetett kapni... szerencsére a bontóban olcsón lehetett találni egyet így olcsón megúsztam.

Aztán jött a befecskendezőfej ami feladta a működést, így az uccsó pár kilométert 3 hengerrel kellett megtenni, de javítva... szintén bontó olcsón.

A mostani problémám annyiban más az eddigiektől, hogy itt nem dob ki semmi hibajelet a profi hibakiolvasó a szervizben, viszont 1800-2000 fordulatszámnál (amikor megyek a kocsival, állóhelyben nem csinálja) úgy rángat, mint egy haragos szerető. Nagyobb fordulatszámra váltva semmi baja az autónak, és nyomatéka is van rendesen.

Lehet hogy ki kellene cseréni az összes trafót, injektorfejet és gyertyákat? Utóbbi 8000km-rel ezelőtt lett cserélve. Ha előbbiekkel lenne a baj, a számítógép jelezne valamit, mint az előző esetekben, de most semmi... :(

Mi lehet még a baj, valaki nem találkozott hasonlóval? AC pumpa és benzinszűrű talán? Valaki csereléte ezeket már a kocsiban és ha igen, hány km-nél?
gator

auto tipusa: Colt 1.3 2005

4G92 Gömbölyű Colt alkatrészek

HozzászólásSzerző: Snakeman » 2016.04.18. 19:33

Sziasztok!

Eladó alkatrészek olcsón 4G92 gömbölyű Colt-hoz. Részletek az Eladók rovatban.

Üdv.
Snkmn
Snakeman

auto tipusa: 94 Lancer GLXi

HozzászólásSzerző: mazs1 » 2016.04.13. 03:09

Na, a probléma megoldódik, illetve csak akkor jön elő, ha 1/3 alá megy a tank tartalma. Én szerintem az AC-val lehet valami, vagy valahol lyukas a rendszer és bizonyos szint alatt levegőt szív a rendszerbe, illetve nagyobb gyorsításoknál vagy kanyaroknál csinálja még. Most azt a megoldást találtam ki, hogy fél tank alá nem engedem az üzemanyagot és problem solved...Ha valaki találkozott hasonlóval, érdekel az ő tapasztalata.

Viszont a toronynál az én 91-es masinám is rohadozik... szóval lassan nálam is aktuális lesz ez a téma, ha csak le nem tolom a bányába, de mivel egy nagyon megkímélt jó állapotú vasról van szó, így nem akarom... Na mindegy, várom a válaszokat. :roll:
mazs1

auto tipusa: Colt GLXi 1.3

HozzászólásSzerző: freedy » 2016.04.12. 18:14

Sziasztok!

Egy olyan problémám lene hogy a 89 es coltomnak a jobb eslő torony lemeze szinte teljesen elrohadt és azt szeretném megkérdezni hogy esetleg lehet-e hozzá lemezt beszerezni valahonnan vagy inkább vigyem el egy profi lakatosnak hogy ő csinálja meg mert még a küszöböket csak-csak ki kiszabom de a toronyhoz már nem merek hozá nyulni.

Előre is köszönöm a választ! :)
freedy

auto tipusa: colt '89

HozzászólásSzerző: Nico282 » 2016.04.12. 15:41

Sziasztok!

Én most szeretnék venni egy 2002-2003 évjáratú coltot, a tojás utáni szögletes popós szériából, lehetőleg a több lóerőset.
Viszont itthon nem nagyon találok. Érdemes külföldről behozatni?
Illetve van valami jó tanácsotok, javaslatotok ezzel kapcsolatban? Típushibák, mire kell figyelni, stb.
Mik a leggyakoribb negatív tapasztalatok, ha vannak ilyenek?

Előre is köszönöm! :D
Nico282

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: TITI » 2016.04.07. 00:52

Pont nekem is azt csinálja 3 hónapja,jövő héten viszem szervízbe.
Majd megírom mi volt a hiba.
TITI

auto tipusa: colt 1.3

HozzászólásSzerző: mazs1 » 2016.04.07. 00:49

Sziasztok!

Van egy bajusz Colt-om, 91-es évjárat. (1.3 12v)
Néha, általában kettesben, gázra, elkezd fulladni, és van amikor hamar van amikor másodpercek után jön csak vissza a gáz vagy szikra vagy nem tudom mi... Egyszer furcsa jelenség, valakinek van ötlete mi lehet? Most volt benne gyertya és vezérlés ill szűrők cserélve. Előtte nem nagyon csinált ilyet, bár nem rég vettem. és a szerviz előtt nem sokat használtam. Lehet h az alapjárati motor miatt van? esetleg valami kábel hiba? Vagy gyújtás? Esetleg AC pumpa? Ötletem sincs, valaki jelentkezett már hasonló jelenséggel?
mazs1

auto tipusa: Colt GLXi 1.3

HozzászólásSzerző: PLAYLIFE10 » 2016.03.28. 15:17

Sziasztok! Segítségeteket kérném, Colt 1,3-as 3 ajtós 2010-esnél a tolatólámpa mindkét oldalon világítania kell?
PLAYLIFE10

auto tipusa: Mitsubishi Outlander 2,0

HozzászólásSzerző: Rayme » 2016.03.22. 06:43

Kornel írta:Sziasztok!

Colt czt-vel szemezek.
Swift sportom volt, de elloptak...
Valakinek van ilyen, par infora szuksegem lenne, mielott beleugrok egy ilyenbe.

Koszi elore is :)

Szia,

Mint látod itt nagyon fúj a szél ami szerintem nagyon szomorú ...
Ex-Mitsubishis vagyok úgy értem Mitsubishi kereskedésben dolgoztam 4 évig és el kell mondnom , hogy a CZT egy brutális vandál. Jó a teljesítmény és a súly elosztása, jól tartja magát az úton, nem alul kormányzott, a felfüggesztése pedig nem olyan merev mint általában a leültetett autóknál de mivel rövid megérzed ha mogyorós csoki szerű úton vezeted.

Mivel én Erdély vagyok, küldök neked két hirdetést, mindkettő nagyon jó vétel és mo-i beíratása nem vészes.

Ez egy svájci rendszámú amit Székesfehérváron tekinthető meg:
http://olx.ro/oferta/mitsubishi-colt-1- ... f08f88243f

Ez egy tuti vétel mert eredeti a km állása-ellenőriztem!
http://olx.ro/oferta/mitsubishi-czt-ID5 ... f08f88243f

Ez pedig egy olcsó vétel és az autó sincs kihajtva de jobb kormányos, angol papírokkal:
http://olx.ro/oferta/vand-colt-czt-ID42 ... f08f88243f

...és van egy törött amit 700 euróért meg lehet venni.Motor, turbó, váltó, felfüggesztés rendben van! Amúgy bontott alkatrészek olcsóbbak itt mint Magyarországon és minden van hozzá!
http://olx.ro/oferta/mitsubishi-colt-cz ... f08f88243f

Amennyiben egy Romániai autót szeretnél venni nyugodtan szólj és segítek a lebeszélésében és az export papírozásában.
http://olx.ro/oferta/mitsubishi-colt-cz ... f08f88243f
Rayme

auto tipusa: Colt 1.5DID Instyle

HozzászólásSzerző: gombilaci » 2016.03.21. 11:48

Sziasztok!

Van egy 1997 1.3 (12V) benzinesem.
Ilyen mint ezen a képen:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/47/Mitsubishi_Colt_rear_20071015.jpg

Az lenne a kérdés , hogy a hátsó sárvédő ívet mivel lehet kiváltani?
Több helyen is kérdeztem, de sehol sem lehet kapni.

Egy japán kocsikkal foglalkozó boltot sikerült felhívnom. Ott megnézték és létezik hozzá olyan, amivel pótolható a gyári, persze egy kevés alakítás igényel de ez nem gond.
A baj csak az ,hogy nem mondták meg melyik az. Ha kell rendeljek tőlük...

Mivel messze vannak így ezt kihagynám és inkább veszek (rendelek) helyben kedvezménnyel.

Köszönöm.
gombilaci

auto tipusa: Colt 1.3GLXi

HozzászólásSzerző: Rayme » 2016.03.21. 10:07

Sziasztok,

Colt 1.5 DI-D Instyle Leder boldog tulajdonosa vagyok aki most "bánatos" ugyanis akkumulátor csere miatt, az autómban lévő PZ-5000-es navi kéri a kódot ami nincs meg mert az autót Hollandiában vettem és az előző tulajnak sem volt. Aki tudna segíteni egy kóddal szóljon és adom a VIN-t.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Rayme

auto tipusa: Colt 1.5DID Instyle

Re: Féktárcsa rögzítő csavar

HozzászólásSzerző: visitor » 2016.03.15. 00:20

Az nem rögzítő csavar, hanem azzal tudja a szerelő levenni a tárcsát.

Tibircke írta:Hello!

Van egy 1999-es 1.3-as coltom. Kerékcserénél vettem észre, hogy valamilyen úton módon kiesett mindkét rögzítőcsavar a féktárcsából. Tudna valaki pontos leírást, esetleg linket adni, hogy milyet kell vennem helyette stb.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Tibircke
visitor

auto tipusa: Libero GT, RVR, stb.

ElőzőKövetkező

Vissza: Colt