colt

Colt tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: colt

HozzászólásSzerző: blackorc » 2017.04.27. 12:11

Sziasztok !
Kb 1 hónapja vásároltam egy 2007-es insport coltot ! Mindennel eddig megvagyok elégedve kivéve egy dolgot a digitális kijelző valamikor müködik valamikor nem valószínö kontakthibás?, volt esetleg másnak ilyen jellegü Próblémája ? Valamint szeretném kicserélni a gyári fejegységet egy korszerübbre csak ugye a középsökonzolon azzal lehet változtatni az aktuális fogyasztásos dolgokat ! Engem nem érdekel ha nem jelzi ki alatta .hogy melyik rádiót hallgatom. de a többi inkább( hömérséklet kimutatás, óra, fogyaszástással kapcsolatoskimutatás ) esetleg egy új fejegység bekötéssel meglehet valahogy tartani? Logikusan nem javitanám meg akkor ha elveszik a kijelzö funkciója de reménykedem ,hogy azért tudd minden egymással müködni remélem tudtok Segíteni ! Köszönöm Gergö
blackorc

auto tipusa: mitsubishi colt

HozzászólásSzerző: aikon » 2017.04.01. 15:12

Sziasztok.
Most vettem nemrég egy 2005-ös Colt cz3-t. Az első izzókat, hogy lehet egyszerűen kicserélni, mert én nem igazán fértem hozzá. Vagy kikell venni az egész lámpát?
Köszi.
aikon

auto tipusa: COLT Cz3 1.5 DI-D

HozzászólásSzerző: Kismatok » 2017.03.04. 01:11

Sziasztok!93as coltról lenne szó. Olyan problémám van vele hogy a motor üzemi hőfokon nem mutat semmit és az üzemanyag szintjelző se mér pontosan szerintem. Tankoltam bele 10litert és alig mutat valamit. Tippek mi lehet a probléma oka? Válaszokat köszönöm előre is.
Kismatok

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: pleiadok » 2017.01.26. 14:17

Sziasztok!

Lett egy hibakódom, kiolvastuk: P1963
Ami a MAP sensor. Tudtok segíteni, hogy hol találom meg az autómban? (Colt 2006 1.3 Benzin) Nem sikerült megtalálnom :-D

Köszönöm!
Pleiadok
pleiadok

auto tipusa: Colt 1.3 2006

HozzászólásSzerző: capa » 2016.11.06. 19:28

Sziasztok!

Eladnám 4 db 13"-os Mitsubishi acélfelnimet (mérete: 13"x5J 4x100, 56,0 mm kerékagyra) használt, jó állapotú Vredestein téligumival.
A felnit 10 évet használtam a gömbölyű Lanceremen probléma nélkül, nem ráz, nem üt. Gömbölyű Coltra is plug and play a felni.

A gumi ADAC-tesztgyőztes, Vredestein Snowtrac3 175/70/R13 méretben, 2009. év végi gyártású, kitűnő állapotú, kb. 5 mm-es barázdákkal.

A gumi és a felni ára együtt: 20.000 Ft / 4 db
Felni külön: 12.000 Ft / 4 db
Gumi külön: 12.000 Ft / 4 db

Budapesten és Buda környékén tudunk találkozni.
Képek itt: http://www.jofogas.hu/pest/175_70_R13_V ... 591525.htm
capa

auto tipusa: Lancer 1.6 GLXi 94

HozzászólásSzerző: tomasso » 2016.11.01. 19:43

Sziasztok .Nemrég lettem tulajdonosa egy 2008 1.3-as 5 ajtós coltnak .Ma vette észre hogy a TCL/ASC lámpa gyújtás ráadásakor nem világít .Amikor megvettem még jó volt.Ti szerintetek mi lehet a probléma.Kösz a válaszokat.
tomasso

auto tipusa: Colt plus

HozzászólásSzerző: Lesi77 » 2016.10.31. 20:53

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy a joszag csipegeti az olajat es melegen neha kicsit fustol de ez elenyeszo.
Viszont mertem ma kompressziot es az 1 hengerbe csak 8 koril van. A tobbibe 12,5-13 ig.valaki valami otlet? Koszi elore is.
Lesi77

auto tipusa: Mitsuishi colt

HozzászólásSzerző: Snakeman » 2016.09.04. 18:26

Sziasztok!

4G92 motorkódú tulajdonosok figyelmébe ajánlanám eladó termékeimet. Új tömítések és egyéb alkatrészek a bolti ár töredékéért.

Lásd Keres-kínál rovat itt a fórumon.

Üdv.
Snkmn
Snakeman

auto tipusa: 94 Lancer GLXi

HozzászólásSzerző: Misa » 2016.09.04. 16:29

Sziasztok Kinéztem magunknak egy 2006-os 1,5-ös benzines 109 le Tehát nem a turbos változatú colt czc . Mikre figyeljek oda főképpen . Nem magyar autó és nem járt kátyús utakon .
Minden segítséget előre is köszönök
Misa

auto tipusa: outlander

HozzászólásSzerző: Sityu83 » 2016.08.18. 12:05

Sziasztok ! Valakinek nincs véletlenül kézikönyve micu colt "99-es 1.3 GL hez ?
Sityu83

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: convers1002 » 2016.07.05. 17:44

Tiszteletem mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem szereztem egy 1980as colt-ot a gyújtását szeretném átalakítani megszakítosról elektromosra valahogy.......
nekem elsöre a lada elektromos gyujtás szett tünt kézenfekvonek estleg az alaplapot át lehetne tenni valahogy egyeltalán müköne ? bármien ötletnek nagyon orülnék elöre is köszönöm és szep napot ...
convers1002

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: Geri92 » 2016.06.22. 18:53

Sziasztok ! 23 - dik születésnapomra megkaptam az ELSŐ autómat , egy 97 - es Coltot . Mikor bele ültem az autóba teljesen beleszerettem , megjegyezném full extrás , a klímától kezdve minden van benne kivéve légzsák ugyanis az elöző tulaj megtörte egy kicsit ami már orvosolva lett . Aztán észre vettem rajta szépen napról napra , hogy van pár problémája az autónak . Ilyenek voltak , hogy jobb hátsó kerék csapágyas volt valami volt az axiál csuklóval is lényeg a lényeg , hogy ezeket sikerült rajta megoldanom hiszen kopó alkatrészekről beszélünk . Na most nekem lenne pár kérdésem én ezeket beszámozom és aki tud rá válaszolni kérném számozza szintén hogy melyik kérdésre válaszolt . Szóval az 1 - ő ovál rozsdamentes acél kipufogót szeretnék rá fel rakatni , de mivel oldal dobos ezért nem mindegy , hogy milyen kipufogót veszünk rá vagy mégis , azt meglehet oldani , hogy egybe hozzák és milyen árba van ez az egész szervíz + sportdob ? 2 - dik nekem az a fajta Colt van aminek a motorháztető és a lökhárító között van egy rés , ebben a résben pedig ott van az emblémája . Az lenne a kérdés , hogy emblémát milyen árba lehet kapni és hol , mert már egy pár honlapot felkerestem , de emblémát nem találtam . Tudom minden 2 - dik ilyen Coltnak nincs ott embléma , de nekem akkor is kell ! 3 - dik beszart az ablaktörlő kapcsolóm ( ha a kapcsoló ) az 1 - es fokozatot nem veszi se a hátsó ablaktörlő nem töröl és nem tudok spriccelni vizet az ablakra , csak akkor ha rá teszem a 2 - es fokozatra , akkor lövi a vizet is meg a hátsó is töröl , de csak akkor , ha én akarom . Szóval a lényeg , hogy ahoz hogy a hátsó ablaktörlőt használhassam az elsőket rá kell tennem 2 - es fokozatra plusz lőnöm kell a vizet , a vizet csak akkor tudom lőni , ha az elsőket rá tettem a 2 - es fokozatra mivel az 1 - est nem veszi . ( elnézést , ha megzavartalak :D ) Kérdésem az , hogy mennyibe kerül egy ilyen kapcsoló és mennyi a szervizelése ? Köszönöm szépen , hogy végig olvastad és köszi előre is a válaszokat !
Geri92

HozzászólásSzerző: tamagochi » 2016.06.17. 18:28

pleiadok írta:Sziasztok!

Egy 2006-os 1.3as Coltom van és a következő problémám lett:
a kijelzőm néha újraindul vagy nem jelzi ki az adatokat. Pl menet közben lenulláza az órát, vagy "---" mutat a kinti hőmérsékletre. Néha megjavul és teljesen jól működik.

Amit próbáltam, hogy kiszedtem a kijelzőt és leellenőriztem a csatlakozót, de azzal minden rendben van.

Van valami tippetek, hogy mit nézzek meg?

Köszi előre is!

Szia!
Erről problémáról már olvastam egy orosz oldalon. Valószínűleg forrasztási problémás lesz a kijelző processzor.
Íme egy videó a hibáról...
https://www.youtube.com/watch?v=ZAUcQK10oU0
Ilyenkor vagy processzorokat cserélő, mobilokat forrasztással is javító műszerész vagy csere lesz....
üdv:
István
tamagochi

auto tipusa: Colt CZT

HozzászólásSzerző: TITI » 2016.06.16. 16:10

Etele írta:Na továbbra is nyomozás van.

Computerre raktuk az autót, kiderült, hogy a lambdaszonda erősen el van öregedve, lassan csere, de ez nem indokolja a magas fogyasztást.
Gyújtókábeleket cseréltük mert az egyik henger mintha ki-kihagyott volna egy kicsit, computeres szerint minden érték rendben van, 1-2 ugyan a felső határértéken mozog, de még kb. belefér a tűréshatárba.
Nyilván hibakód egy darab sincs. :D

Ma tankolok full tankot, teli tankot kivégeztem az elmúlt egy hétben, az üzemanyagszintjelző mutató már erősen a nulla felé mutat, mentem eddig kb. tele tankkal 435 kilométert, városban. Meglátjuk mit mutat a kút számlálója, okosabb leszek talán.
(2 liter benya kannában a csomiban, megvárom amíg teljesen szárazra szívja magát a tank és elkezd rángatni az autó, és akkor tankolok csak. Ennél akkurátusabban nem tudok fogyasztást mérni. :) )

Kerék Lacihoz kiviszem valamikor, nézze át ő is, meg akkor tolok egy lambdaszonda+vezérlés cserét. Csak ahhoz meg kell várni jövő hónap elejét, már most kong az autókassza. :D

Nekem '93-as coltom van,azon,hogy el van öregedve,de nem fogyaszt többet,pedig a lambdaszondától lehet magas fogyasztás.
TITI

auto tipusa: colt 1.3

HozzászólásSzerző: Etele » 2016.06.16. 08:28

Na továbbra is nyomozás van.

Computerre raktuk az autót, kiderült, hogy a lambdaszonda erősen el van öregedve, lassan csere, de ez nem indokolja a magas fogyasztást.
Gyújtókábeleket cseréltük mert az egyik henger mintha ki-kihagyott volna egy kicsit, computeres szerint minden érték rendben van, 1-2 ugyan a felső határértéken mozog, de még kb. belefér a tűréshatárba.
Nyilván hibakód egy darab sincs. :D

Ma tankolok full tankot, teli tankot kivégeztem az elmúlt egy hétben, az üzemanyagszintjelző mutató már erősen a nulla felé mutat, mentem eddig kb. tele tankkal 435 kilométert, városban. Meglátjuk mit mutat a kút számlálója, okosabb leszek talán.
(2 liter benya kannában a csomiban, megvárom amíg teljesen szárazra szívja magát a tank és elkezd rángatni az autó, és akkor tankolok csak. Ennél akkurátusabban nem tudok fogyasztást mérni. :) )

Kerék Lacihoz kiviszem valamikor, nézze át ő is, meg akkor tolok egy lambdaszonda+vezérlés cserét. Csak ahhoz meg kell várni jövő hónap elejét, már most kong az autókassza. :D
Etele

ElőzőKövetkező

Vissza: Colt