colt

Colt tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: colt

HozzászólásSzerző: Snakeman » 2016.09.04. 18:26

Sziasztok!

4G92 motorkódú tulajdonosok figyelmébe ajánlanám eladó termékeimet. Új tömítések és egyéb alkatrészek a bolti ár töredékéért.

Lásd Keres-kínál rovat itt a fórumon.

Üdv.
Snkmn
Snakeman

auto tipusa: 94 Lancer GLXi

HozzászólásSzerző: Misa » 2016.09.04. 16:29

Sziasztok Kinéztem magunknak egy 2006-os 1,5-ös benzines 109 le Tehát nem a turbos változatú colt czc . Mikre figyeljek oda főképpen . Nem magyar autó és nem járt kátyús utakon .
Minden segítséget előre is köszönök
Misa

auto tipusa: outlander

HozzászólásSzerző: Sityu83 » 2016.08.18. 12:05

Sziasztok ! Valakinek nincs véletlenül kézikönyve micu colt "99-es 1.3 GL hez ?
Sityu83

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: convers1002 » 2016.07.05. 17:44

Tiszteletem mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem szereztem egy 1980as colt-ot a gyújtását szeretném átalakítani megszakítosról elektromosra valahogy.......
nekem elsöre a lada elektromos gyujtás szett tünt kézenfekvonek estleg az alaplapot át lehetne tenni valahogy egyeltalán müköne ? bármien ötletnek nagyon orülnék elöre is köszönöm és szep napot ...
convers1002

auto tipusa: colt

HozzászólásSzerző: Geri92 » 2016.06.22. 18:53

Sziasztok ! 23 - dik születésnapomra megkaptam az ELSŐ autómat , egy 97 - es Coltot . Mikor bele ültem az autóba teljesen beleszerettem , megjegyezném full extrás , a klímától kezdve minden van benne kivéve légzsák ugyanis az elöző tulaj megtörte egy kicsit ami már orvosolva lett . Aztán észre vettem rajta szépen napról napra , hogy van pár problémája az autónak . Ilyenek voltak , hogy jobb hátsó kerék csapágyas volt valami volt az axiál csuklóval is lényeg a lényeg , hogy ezeket sikerült rajta megoldanom hiszen kopó alkatrészekről beszélünk . Na most nekem lenne pár kérdésem én ezeket beszámozom és aki tud rá válaszolni kérném számozza szintén hogy melyik kérdésre válaszolt . Szóval az 1 - ő ovál rozsdamentes acél kipufogót szeretnék rá fel rakatni , de mivel oldal dobos ezért nem mindegy , hogy milyen kipufogót veszünk rá vagy mégis , azt meglehet oldani , hogy egybe hozzák és milyen árba van ez az egész szervíz + sportdob ? 2 - dik nekem az a fajta Colt van aminek a motorháztető és a lökhárító között van egy rés , ebben a résben pedig ott van az emblémája . Az lenne a kérdés , hogy emblémát milyen árba lehet kapni és hol , mert már egy pár honlapot felkerestem , de emblémát nem találtam . Tudom minden 2 - dik ilyen Coltnak nincs ott embléma , de nekem akkor is kell ! 3 - dik beszart az ablaktörlő kapcsolóm ( ha a kapcsoló ) az 1 - es fokozatot nem veszi se a hátsó ablaktörlő nem töröl és nem tudok spriccelni vizet az ablakra , csak akkor ha rá teszem a 2 - es fokozatra , akkor lövi a vizet is meg a hátsó is töröl , de csak akkor , ha én akarom . Szóval a lényeg , hogy ahoz hogy a hátsó ablaktörlőt használhassam az elsőket rá kell tennem 2 - es fokozatra plusz lőnöm kell a vizet , a vizet csak akkor tudom lőni , ha az elsőket rá tettem a 2 - es fokozatra mivel az 1 - est nem veszi . ( elnézést , ha megzavartalak :D ) Kérdésem az , hogy mennyibe kerül egy ilyen kapcsoló és mennyi a szervizelése ? Köszönöm szépen , hogy végig olvastad és köszi előre is a válaszokat !
Geri92

auto tipusa: Colt

HozzászólásSzerző: tamagochi » 2016.06.17. 18:28

pleiadok írta:Sziasztok!

Egy 2006-os 1.3as Coltom van és a következő problémám lett:
a kijelzőm néha újraindul vagy nem jelzi ki az adatokat. Pl menet közben lenulláza az órát, vagy "---" mutat a kinti hőmérsékletre. Néha megjavul és teljesen jól működik.

Amit próbáltam, hogy kiszedtem a kijelzőt és leellenőriztem a csatlakozót, de azzal minden rendben van.

Van valami tippetek, hogy mit nézzek meg?

Köszi előre is!

Szia!
Erről problémáról már olvastam egy orosz oldalon. Valószínűleg forrasztási problémás lesz a kijelző processzor.
Íme egy videó a hibáról...
https://www.youtube.com/watch?v=ZAUcQK10oU0
Ilyenkor vagy processzorokat cserélő, mobilokat forrasztással is javító műszerész vagy csere lesz....
üdv:
István
tamagochi

auto tipusa: Colt CZT

HozzászólásSzerző: TITI » 2016.06.16. 16:10

Etele írta:Na továbbra is nyomozás van.

Computerre raktuk az autót, kiderült, hogy a lambdaszonda erősen el van öregedve, lassan csere, de ez nem indokolja a magas fogyasztást.
Gyújtókábeleket cseréltük mert az egyik henger mintha ki-kihagyott volna egy kicsit, computeres szerint minden érték rendben van, 1-2 ugyan a felső határértéken mozog, de még kb. belefér a tűréshatárba.
Nyilván hibakód egy darab sincs. :D

Ma tankolok full tankot, teli tankot kivégeztem az elmúlt egy hétben, az üzemanyagszintjelző mutató már erősen a nulla felé mutat, mentem eddig kb. tele tankkal 435 kilométert, városban. Meglátjuk mit mutat a kút számlálója, okosabb leszek talán.
(2 liter benya kannában a csomiban, megvárom amíg teljesen szárazra szívja magát a tank és elkezd rángatni az autó, és akkor tankolok csak. Ennél akkurátusabban nem tudok fogyasztást mérni. :) )

Kerék Lacihoz kiviszem valamikor, nézze át ő is, meg akkor tolok egy lambdaszonda+vezérlés cserét. Csak ahhoz meg kell várni jövő hónap elejét, már most kong az autókassza. :D

Nekem '93-as coltom van,azon,hogy el van öregedve,de nem fogyaszt többet,pedig a lambdaszondától lehet magas fogyasztás.
TITI

auto tipusa: colt 1.3

HozzászólásSzerző: Etele » 2016.06.16. 08:28

Na továbbra is nyomozás van.

Computerre raktuk az autót, kiderült, hogy a lambdaszonda erősen el van öregedve, lassan csere, de ez nem indokolja a magas fogyasztást.
Gyújtókábeleket cseréltük mert az egyik henger mintha ki-kihagyott volna egy kicsit, computeres szerint minden érték rendben van, 1-2 ugyan a felső határértéken mozog, de még kb. belefér a tűréshatárba.
Nyilván hibakód egy darab sincs. :D

Ma tankolok full tankot, teli tankot kivégeztem az elmúlt egy hétben, az üzemanyagszintjelző mutató már erősen a nulla felé mutat, mentem eddig kb. tele tankkal 435 kilométert, városban. Meglátjuk mit mutat a kút számlálója, okosabb leszek talán.
(2 liter benya kannában a csomiban, megvárom amíg teljesen szárazra szívja magát a tank és elkezd rángatni az autó, és akkor tankolok csak. Ennél akkurátusabban nem tudok fogyasztást mérni. :) )

Kerék Lacihoz kiviszem valamikor, nézze át ő is, meg akkor tolok egy lambdaszonda+vezérlés cserét. Csak ahhoz meg kell várni jövő hónap elejét, már most kong az autókassza. :D
Etele

Új alkatrészek verhetetlen áron

HozzászólásSzerző: Snakeman » 2016.06.08. 07:20

Sziasztok!

4G92 motorblokkhoz vannak eladó új alkatrészeim verhetetlen áron.

Akit érdekel részletek a Kínálok rovatban.

Üdv.:
Snkmn
Snakeman

auto tipusa: 94 Lancer GLXi

HozzászólásSzerző: pleiadok » 2016.06.05. 14:21

Sziasztok!

Egy 2006-os 1.3as Coltom van és a következő problémám lett:
a kijelzőm néha újraindul vagy nem jelzi ki az adatokat. Pl menet közben lenulláza az órát, vagy "---" mutat a kinti hőmérsékletre. Néha megjavul és teljesen jól működik.

Amit próbáltam, hogy kiszedtem a kijelzőt és leellenőriztem a csatlakozót, de azzal minden rendben van.

Van valami tippetek, hogy mit nézzek meg?

Köszi előre is!
pleiadok

auto tipusa: Colt 1.3 2006

HozzászólásSzerző: simon23 » 2016.06.01. 19:03

freedy írta:Sziasztok!

Meg akarom javítani a klímáját azonban nem tudom hogy mégis honnan lehetne hozzá beszerezni alkatrészeket és itt kérnék tanácsot. Keresgéljek bontokban vagy inkább hirdetést adjak fel az egyes alkatrészekre mert boltból nem tartom.valószínűnek hogy bármit is kapnék hozzá.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Nemtom hol laksz, de Ők megoldanak mindent. :lol:
http://www.auto-klima.info.hu/
Joe
simon23

auto tipusa: Colt 1,5 DI-D

HozzászólásSzerző: Etele » 2016.05.29. 18:28

Holnap szerintem betérek a computereshez, hátha kiokoskodja melyik részegység működik rosszul. Mert ez a fogyasztás kb. 50%-al több mint ami a normális, ezek a 75 lovas Coltok elmennek 6,5 literrel elvileg...
Etele

HozzászólásSzerző: freedy » 2016.05.28. 15:53

Etele írta:Sziasztok, vettem februárban egy 1.3 12V 2000-es évjáratú Coltot. Imádom! Megkímélt, nagyon kevés km-el (valós 116.000), "full extrás".

Vásárláskor kapott új gyertyákat, azt összes szűrő cserélve volt, olaj+hűtőfolyadék is ofc. Vezérlést nem, mert azt 100.000-nél cserélték, de lehet azt is cserélem nyáron, mert az a tuti.

DE!!!!

A fogyasztása nagyon nem jó. Igaz jobbára városban használom, sőt szinte csak ott, és 100-on benyeli a 9,5 litert. Nem taposom neki, kímélő üzemmódban autózom. Klímázni sem klímázok.
Mi a fene lehet? Előző tulaj azt mondja, nála jól fogyasztott, vagy így volt, vagy nem, ki tudja.

Rá kellene dugni computerre? Vagy alapból kéne cserélni rajta ilyenkor valamit?

Hát nem vagyok ebben a témában tul járatos de az egyik ismerősömnek is hasonló problémája volt és nála a lambdaszonda működött rosszul

Esetleg azt lenne érdemes megnézni de én minenképp egy kódkiolvasással kezdeném az biztosabb mert onnan meglehet tudni nagyvalószínűséggel a problémát.
freedy

auto tipusa: colt '89

HozzászólásSzerző: Etele » 2016.05.28. 10:23

Sziasztok, vettem februárban egy 1.3 12V 2000-es évjáratú Coltot. Imádom! Megkímélt, nagyon kevés km-el (valós 116.000), "full extrás".

Vásárláskor kapott új gyertyákat, azt összes szűrő cserélve volt, olaj+hűtőfolyadék is ofc. Vezérlést nem, mert azt 100.000-nél cserélték, de lehet azt is cserélem nyáron, mert az a tuti.

DE!!!!

A fogyasztása nagyon nem jó. Igaz jobbára városban használom, sőt szinte csak ott, és 100-on benyeli a 9,5 litert. Nem taposom neki, kímélő üzemmódban autózom. Klímázni sem klímázok.
Mi a fene lehet? Előző tulaj azt mondja, nála jól fogyasztott, vagy így volt, vagy nem, ki tudja.

Rá kellene dugni computerre? Vagy alapból kéne cserélni rajta ilyenkor valamit?
Etele

HozzászólásSzerző: Saint » 2016.05.18. 16:52

Hello, a klímában nem tudok segíteni, mert az enyémben sem működik, de vannak gti alkatrészeim, amitől megválnék. Lásd első 256-os féknyereg, akár féktárcsával, kerékaggyal is, hátsó tárcsafékhez fékmunkahenger, és a dobfékről átalakító gyári cuccok, esetleg féktárcsa is. Belső műanyagok, illetve, ha gondolod 1,8 gti motor is. Túl sok tartalékot szedtem már össze, kidobni vagy a méh-be visszavinni még nincs szivem, ezért alkami áron megválok tőlük, ha érdekel. Mindegyik gyári darab.

Üdvözlettel
Balázs
Saint
Saint

auto tipusa: colt 1.8 gti

ElőzőKövetkező

Vissza: Colt