Carisma

Carisma tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Carisma

HozzászólásSzerző: Binya70 » 2016.02.27. 08:16

Sziasztok. Van valakinek Mitsubishi Carisma 2000 èvjárathoz szerelèsi utmutatója? Bármilyen formátum megfelelne, lehetőleg sürgősen!
Köszönöm előre is!
Binya70

auto tipusa: Carisma

HozzászólásSzerző: kajtos » 2016.02.18. 16:45

Helló mindenki..
Kérdésem az lenne hogy 96-tól ha gond van az elektrnikával akkor már kilehet olvasni utángyártott programmal?
kajtos

auto tipusa: Mitsubishi Lancer

HozzászólásSzerző: Ndee.hu » 2016.02.16. 08:03

Találtam egy megoldást, valaki már próbálkozott vele?

http://www.motor-talk.de/forum/bordcomputer-steuern-ohne-originalradio-disp-taste-nachbau-t3923208.html#post32780579

Nem túl könnyű és nem túl nehéz. :)

[quote="Jules2.9"]Az a gyanum, hogy sehogy. Igy probaljak a gyarak rakenyszeriteni a vasarlot, hogy az ocska hasznalhatatlan fejegyseget a valos ertekenek 10..30 szereseert vegye meg.
Torodj bele, hogy nincs fedelzeti szamitogep, vagy egy kis barkacsolassal az eredeti fejegyseget hagyd bekotve es rejtsd el a muszerfal ala...
Ndee.hu

auto tipusa: Carisma 1.6 Classic

HozzászólásSzerző: Jules2.9 » 2016.02.14. 08:26

Szerintem itt is lesz valakinek alkatresze...
Micu bontot az Autoklub tesztpalyajanal tudok (az Uj Palotai ut vegen). Tole nem messze a Kamfor utcaban meg alkatreszbolt van.

Ragen írta:Sziasztok!
Lezúztam az autót, ezért fontos:
Mennyiért lehet most venni egy bontott bal első lámpát egy 2002-es carisma-ba?
Bontóba tud valaki?
Jules2.9

HozzászólásSzerző: Jules2.9 » 2016.02.14. 08:19

Az a gyanum, hogy sehogy. Igy probaljak a gyarak rakenyszeriteni a vasarlot, hogy az ocska hasznalhatatlan fejegyseget a valos ertekenek 10..30 szereseert vegye meg.
Torodj bele, hogy nincs fedelzeti szamitogep, vagy egy kis barkacsolassal az eredeti fejegyseget hagyd bekotve es rejtsd el a muszerfal ala...

Ndee.hu írta:Köszönöm a választ Shootme-nek!

Persze kérdéseim kifogyhatatlanok :)
Jelenleg gyári rádiós magnó van a kocsiban, amiről lehet vezérelni a "fedélzeti számítógépet", viszont, ha kicserélem a magnót akkor hogyan lehete váltani a kijelzett értékeket, illetve megfigyeltem, ha kiveszem az előlap darabot, akkor semmi nem látszik, hőmérséklet se.

Köszi.
Jules2.9

HozzászólásSzerző: Ragen » 2016.02.13. 18:06

Sziasztok!
Lezúztam az autót, ezért fontos:
Mennyiért lehet most venni egy bontott bal első lámpát egy 2002-es carisma-ba?
Bontóba tud valaki?
Ragen

auto tipusa: Carisma Jubilee 1.6

HozzászólásSzerző: Ndee.hu » 2016.02.07. 13:38

Köszönöm a választ Shootme-nek!

Persze kérdéseim kifogyhatatlanok :)
Jelenleg gyári rádiós magnó van a kocsiban, amiről lehet vezérelni a "fedélzeti számítógépet", viszont, ha kicserélem a magnót akkor hogyan lehete váltani a kijelzett értékeket, illetve megfigyeltem, ha kiveszem az előlap darabot, akkor semmi nem látszik, hőmérséklet se.

Köszi.
Ndee.hu

HozzászólásSzerző: shootme2 » 2016.01.21. 14:43

Ndee.hu írta:Sziasztok!

Él még ez a topic? Nekem is lennének problémáim, de hiába írtam bárkinek, akinek ilyen jellegű problémája volt itt a fórumban semmi választ nem kaptam.
Van itt még valaki, jelezze, ha itt van.

Szia

Ha valami kérdésed van ne privát üzenetben tedd fel hanem itt a fórumban. Többen látják és hamarabb kapsz választ.

Pusztulat: Vannak autózár javításra specializálódott műhelyek vagy bontottat is berakhatsz de akkor kétkulcsos lesz a kocsi.
shootme2

auto tipusa: Carisma 1.8 GLS

HozzászólásSzerző: Ndee.hu » 2016.01.20. 23:51

Sziasztok!

Él még ez a topic? Nekem is lennének problémáim, de hiába írtam bárkinek, akinek ilyen jellegű problémája volt itt a fórumban semmi választ nem kaptam.
Van itt még valaki, jelezze, ha itt van.
Ndee.hu

HozzászólásSzerző: Pusztulat » 2016.01.15. 20:02

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy kínlódik a gyújtásban a zárbrtét. Érdemes -e bontottat venni, vagy van -e költséghatékony beszerzési lehetőség?

Régebben kérdeztem, nem működő fűtéssel kapcsolatban, megoldódott. Leírom, lehet segít valakinek. Szóval klíma frankó, de meleget nem tol. Szerelőnél megnézték, egy elektromotor a felelős, vagy jelet nem kap, vagy megpusztult a motor. Egy kisipari megoldással lett megoldva, egy karral,(anyósülés lábánál középkonzol alján, eldugva) így nem kellett vezérlőt cserélni, se lebontani mindent, mert az zsebbenyúlós lett volna. Vagy hideget nyom, vagy meleget. Annyi a szépséghiba, hogy a meleg nem szabájozható, hanem teli.
Üdv: András
Pusztulat

auto tipusa: 1.8 gdi

HozzászólásSzerző: zoli88h » 2015.12.19. 17:54

Sziasztok.Tudnátok nekem pár informáciot adni az 1,9 diesel carismarol?
2000utáni.Jelenleg galantom van de gondolkodtam a cserén és valami dieselt akarnék.
mennyire megbízhatóak és mik a tapasztalaitok?
Köszi előre is
zoli88h

auto tipusa: galant

HozzászólásSzerző: tarczi88 » 2015.12.13. 01:18

Kedves Tagok!

Most kaptam egy lehetőséget arra, hogy "jó áron" beszerezzek egy 1.8 Carisma GDI-t.

MIRE FIGYELJEK VÁSÁRLÁSKOR???

Milyen hibákra lehet számítani 15 évesen, 150.000 km-el?
Vezérlés, motorolaj, gújtógyertya csere mennyi km-nél van előírva?
A karosszéria mennyire hajlamos rozsdásodni?
Mennyire jó ez az 1.8 GDI motor?

Az autóval foglalkozni kell, ezért ennyi, amúgy 2000-es évjáratú, 125 LE. Amiért megvenném, az a JAPÁN technika...
Pl.: -első szélvédő csere - követ kapott, fut végig (15.000,- + munkadíj)
-lökhárító javítás - jobb sarka kicsit megrepedt és a jobb hátulján eláll a kasznitól mert valószínűleg megtolatták
- jobb első kerékíven elő jött a rozsda
- bal hátsó kerékíven rozsda
- fényszórók bemattultak (ideiglenesen polrozni kell, aztán csere)

Ezek úgy gondolom nem nagy összegű javítások.

Motorja mennyire dinamikus autópályára (140-150 km/h utazósebességhez)? Milyen hiba lehet a motorral (a népítéleten olvastam dolgokat)?

RENDSZÁMOT KERESEK PÁR NAPRA, AKINEK VAN ÉS KÖLCSÖN ADNÁ, ÍRJON EGY ELÉRHETŐSÉGET (természetesen nem ingyen, addig kell, hogy lábon tudjam szállítani)!

Köszönettel,
Daniel
tarczi88

auto tipusa: Skoda Fabia 1.2HTP

HozzászólásSzerző: shootme2 » 2015.12.11. 22:05

rigor: Magában a zárszerkezetben van az érzékelő de sajnos nem lehet szétszedni. Én kivettem a helyéről befújtam Wd40-el a belsejébe azóta jó.

Ropapa: Először azt nézd meg hogy a hőfokszabályzó mozgatja-e a terelőlapot. Lehet kiakadt vagy elszakadt a bovden. Ha az jó próbáld átmosni a fűtőradiátort. A motor és a tűzfal között húzd le a gumicsöveket és meleg citromsavas oldattal mosd át.
shootme2

auto tipusa: Carisma 1.8 GLS

HozzászólásSzerző: Ropapa » 2015.12.11. 09:52

Sziasztok!
Nálam is fűtés gondok akadnak. Teljesen random fúj meleget (régebben forrót), hideget a járgány. Termosztátot kicseréltem teszt miatt, de nem segített. Előre, mikor kinyit, szépen megy is a forró víz, viszont a fűtőradiátorba menő két cső közül az egyik nagy nehezen talán melegszik egy kicsit, a másik hideg. Gondoltam akkor már lassan csak a radiátorom tömődött el. Nade eléggé nehéz hozzáférni... Kérdésem, hogy van e a műszerfal kibontáshoz valami manual/sorrend/leírás, ami segíthetne. Vagy bármiféle más ötlet, ami a hibát okozhatja.

Sajnos a szerelőm nem ér rá... Nem ez a szakmám, csak baba született nálunk, éshát nem túl egészséges a karácsonyi rokonlátogatások hideg kocsival, muszáj valahogy megcsinálnom.
Ropapa

auto tipusa: Carisma 2002 1.6

HozzászólásSzerző: rigor » 2015.12.09. 21:50

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a csomagtartóban található lámpának, hol van az érzékelője? Néha működik, néha nem. Izzót már cseréltem.
Köszönöm!
rigor

ElőzőKövetkező

Vissza: Carisma