McElek16V

Hibák és javításuk.
Ide várjuk a kérdéseket, és a hozzáértők válaszait.

Moderátor: ogtrai

kipufogó problema

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.16. 18:51

Közben megoldódott a kipufogó probléma, a leömlő és katalizátor közötti flexibilis rész adta meg magát, de végül, 10 perc alatt megcsináltuk.
Zsolt

auto tipusa: 93 Lancer 1.3

Re: Probléma, probléma hátán

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.16. 15:47

Blindmouse írta:Nem lenne egyszerűbb elkezdeni szétszedegetni azt a környéket ahonnan látod a füstöt? ha pedig csak néha hallod, akkor valami olyan helyen kéne nézni ahol mozoghat. ergo feküdj alá, nézegesd meg, tapogasd, rángasd meg.. ahol lyukas ott úgyis kormos lesz vagy a cső, vagy körülötte a kaszni is... SZERINTEM.

Rendben, természetesen így fogok tenni, csak egy kissé ideges lettem.

Egyébként vicces hogy reggel egy hülyegyerekes honda civic-et bosszantottam az autó hangjával. Láttam hogy nem tudott mit kezdeni, zavarta az a hang amit én mögötte haladva kiadtam az autóval. Ő meg sok-sok tizezres kipufogódobbal csak valami gyenge tuning hangot adott. Ő azért költött pénzt hogy ilyen hangja legyen, én meg azért fogok hogy ne legyen. :D
Zsolt

Re: Probléma, probléma hátán

HozzászólásSzerző: Blindmouse » 2008.06.16. 11:37

Zsolt írta:Az a problémám van, a már említetten kivűl. (kék füst, szimering gyürű)
Azt vettem észre hogy amikor az autóval megyek olyan hangja van mintha lyukas lenne a kipufogó rendszerem, nem álandóan add hangot csak amikor erősebben gázt adok. (hátsó dobot pár hónapja cseréltem az ok) Gondoltam f@sza, megnézem hol lyukas. Nem láttam semmit, kinyitom a motorháztetőt és belenéztem gázadás üresben, erre nagy füstfelfelhő a motor alól, leömlő után, és a szövetes dob között. Alánézni már nem tudtam mert már késő volt.
Most feláltam az elejével a patkára, alánézek, gázadás füst sehol. Motorháztető fel, gázadás füst sehol.
Mi a gond ? Vagy mégsem kipufogó cső.
Most már a @*# tele van az egészel - vettem volna suzukit...

Nem lenne egyszerűbb elkezdeni szétszedegetni azt a környéket ahonnan látod a füstöt? ha pedig csak néha hallod, akkor valami olyan helyen kéne nézni ahol mozoghat. ergo feküdj alá, nézegesd meg, tapogasd, rángasd meg.. ahol lyukas ott úgyis kormos lesz vagy a cső, vagy körülötte a kaszni is... SZERINTEM.
Kép
Blindmouse

auto tipusa: 91 Eclipse GST-R

Probléma, probléma hátán

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.16. 09:51

Az a problémám van, a már említetten kivűl. (kék füst, szimering gyürű)
Azt vettem észre hogy amikor az autóval megyek olyan hangja van mintha lyukas lenne a kipufogó rendszerem, nem álandóan add hangot csak amikor erősebben gázt adok. (hátsó dobot pár hónapja cseréltem az ok) Gondoltam f@sza, megnézem hol lyukas. Nem láttam semmit, kinyitom a motorháztetőt és belenéztem gázadás üresben, erre nagy füstfelfelhő a motor alól, leömlő után, és a szövetes dob között. Alánézni már nem tudtam mert már késő volt.
Most feláltam az elejével a patkára, alánézek, gázadás füst sehol. Motorháztető fel, gázadás füst sehol.
Mi a gond ? Vagy mégsem kipufogó cső.
Most már a @*# tele van az egészel - vettem volna suzukit...
Zsolt

McElek16V

HozzászólásSzerző: dano » 2008.06.16. 09:31

McElek kérésére, aki hozzá, vagy 2kerék nek irna, az ide tegye meg.
dano
Site Admin

auto tipusa: Galant V6-24

Előző

Vissza: AutóDoktor