McElek16V

Hibák és javításuk.
Ide várjuk a kérdéseket, és a hozzáértők válaszait.

Moderátor: ogtrai

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.06.20. 07:23

a Carisma fórumban írtam erről, de akkor itt is megteszem:
E85 nem a hagyományos benzines autókba való! sajnos Magyarországon vagyunk, csak bevezetik simán a bioetanolt, de tájékoztatás az nulla! Megvannak erre a megfelelő autók, Ford és Saab is forgalmaz ilyeneket Magyarországon!
Ha 50-50% teszed az autóba, még az sem jó. Az E85-nek 85%-a etanol, 15%-a benzin. Az 50% 85%-a 42,5% a teljes mennyiségre nézve, vagyis 42,5% etanol, 57,5% benzin. A hagyományos, nem bioetanolra készített autók tüzelőanyag-rendszere nem bírja az etanolt ilyen mennyiségben. Műanyag és gumi alaktrészek tönkremennek! Azt szokták mondani, hogy max 15%, amit még elbír a hagyományos benzines etanolból. Július 1-től egyébként kb. 4% etanolt fog tartalmazni a hagyományos benzin is, a cél a 10% etanol-90% benzin keverék elérése.
Egyébként ezt a tüzelőanyag-fajtát használva a fogyasztás megnövekedne, mivel az E85-nek kisebb az energiatartalma. Ugyanahoz a teljesítményhez többet kell belőle felhasználni! Pontos számítást itt nem végeznék most, de majdnem biztos, hogy az árelőny itt elillan!
Jelenleg a bioetanol azért olcsóbb, mert a jövedéki adót csak a 15%-os benzintartalomra vetik ki. A jelenleg szót nagyon kiemelném!!!
Ha rendben van az autó és rendben van az ember lába is, akkor annyi a fogyasztása az autónak, amennyi. Ezt el kell fogadni és véleményem szerint nem szabad kísérletezni!
Látom elég sokan érdeklődnek az E85 iránt. Ha van rá igény, akkor én szívesen tartanék egy előadást valamikor a Klub tagjainak ebben a témában.
Norbi

Re: Bioetanol

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.20. 07:18

Brady írta:Szia!

itt egy cikk: http://www.zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=341
olvasd el ,nem tudom,hogy a fogyasztás ,hogy alakul,engem inkább az érdekel mennyire teszi tönkre a csöveket,stb,kérdés ,hogy keverve mennyit hoz a konyhára.

üdv!

Elolvastam, és úgy döntöttem hogy inkább nem próbálom ki, mert lehet hogy több problémát okoznék magamnak mint hasznot. Egy 93-as autó, ami eddigi pályafutása alatt csak benzinnel ment, már nem szabad kisérletezni ezzel, mert a 15 év alatt már ki tudja, lehet hogy bizonyos alkatrészeket az a kosz tartja össze amit az E85 kitakaritana... :D
Arra a következtetésre jutottam hogy nem ismerem az autó összes belső alkatrész állapotát, így nem tudom biztosan hogy viselkedne ha kapna egy kis bioetanol-t.
Zsolt

auto tipusa: 93 Lancer 1.3

HozzászólásSzerző: Brady » 2008.06.19. 22:41

Zsolt írta:Olvastam egy cikket hogy van nálunk olyan benzinkút, ahol árulnak E85 -ös üzemanyagot, azaz bioetanol-t.
Benne volt a cikkben az is hogy 100%-os használata csak bizonyos átalakitások után javasolt.
Átalakitás nélkül viszont fele-fele arányban használható 95-ös benzinnel.
Mi a véleményetek ? Hosszabb távon hogy viselkedik az autó, illetve egyéb alkatrészei ? Érdemes kipróbálni ?
Az átlagár 95-nek 307 Ft , az E85-nek 231 Ft azaz 50 liternél 15.350 helyet 13.450 pénzért lehetne tankolni...

Szia!

itt egy cikk: http://www.zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=341
olvasd el ,nem tudom,hogy a fogyasztás ,hogy alakul,engem inkább az érdekel mennyire teszi tönkre a csöveket,stb,kérdés ,hogy keverve mennyit hoz a konyhára.

üdv!
Brady
Lancer 1.6 GLXi
Brady

auto tipusa: Lancer 1.6 GLXi

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.19. 19:30

Blindmouse írta:Viszont amennyit spórolsz a tankoláson, bukod a fogyasztáson.. nyersz rajta tankonként egy ezrest.. én bele nem tölteném a kocsimba

Azért kérdeztem mert mennék 1 hetes autókázásra lengyelországba, és kiváncs vagyok hogy annyi idő és út alatt lehet-e valahogy gazdaságosabban kihozni az üzemanyag költséget. - a fogyasztás növekedésről a cikk nem szólt...
Zsolt

HozzászólásSzerző: evox » 2008.06.19. 18:16

Köszönöm! Már hivtam a nyiregyi mitsut de ott nagyon nagy árat mondtak a miskolci viszont baráti árat mondott a telefonba remélem jövőhétre nem drágul. Egyébként lassan eladó sorba fog kerülni a lancer carismát szeretnék olyan 1,5m ft-ig de ez olyan szép, és jó, hogy nemtudom rábeszélni a családom a cserére pedig én pusztulok klima nélkül.
evox

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2008.06.19. 18:03

evox írta:Mitsubishi lancer 1996 06 1,3 12v azért szoktam 97-t mondani mert keverik agömbölyü lancerrel

Annál sajnos nem tudok szűkíteni a hibalehetőségek között, nem szokott úgymond szériahibája lenni. Keress gyári tesztkomputeres helyet, ott egy pillanat alatt kiolvasható.
McElek16V

HozzászólásSzerző: Blindmouse » 2008.06.19. 13:29

Zsolt írta:Olvastam egy cikket hogy van nálunk olyan benzinkút, ahol árulnak E85 -ös üzemanyagot, azaz bioetanol-t.
Benne volt a cikkben az is hogy 100%-os használata csak bizonyos átalakitások után javasolt.
Mi a véleményetek ? Hosszabb távon hogy viselkedik az autó, illetve egyéb alkatrészei ? Érdemes kipróbálni ?
Az átlagár 95-nek 307 Ft , az E85-nek 231 Ft azaz 50 liternél 15.350 helyet 13.450 pénzért lehetne tankolni...

Viszont amennyit spórolsz a tankoláson, bukod a fogyasztáson.. nyersz rajta tankonként egy ezrest.. én bele nem tölteném a kocsimba
Kép
Blindmouse

auto tipusa: 91 Eclipse GST-R

Bioetanol

HozzászólásSzerző: Zsolt » 2008.06.19. 11:54

Olvastam egy cikket hogy van nálunk olyan benzinkút, ahol árulnak E85 -ös üzemanyagot, azaz bioetanol-t.
Zsolt

HozzászólásSzerző: evox » 2008.06.18. 21:21

Mitsubishi lancer 1996 06 1,3 12v azért szoktam 97-t mondani mert keverik agömbölyü lancerrel
evox

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2008.06.18. 18:21

evox írta:Sziasztok! Kérnék egy pici segitséget ég az srs lámpám lancer 97 évjárat. Akörnyékemen már nézte minden valamirevalo szerelő de ne m kommunikál egyik gépévelsem. Esetleg Miskolcon lenne-e valami mühely ahol megtudják oldani a problémám a Mitsubishi szerviz nagyon nagyon drága. Csatlakozó csak a müszerfal alaztt van ugye? Köszönöm!!

Szia!
Mikori és milyen autód van?
McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2008.06.18. 18:20

Desko írta:Közben rájöttem, tényleg nem a kormányzár a ludas, csak ha leáll az autó, nincs szervó gondolom.. Kiköttetem a riasztót valakivel, hátha, bár a kocsi volt tulaja szerint azért vinnyog, mert jelzi a riasztó, ha alacsony az akkufeszültség? Tényleg, milyen akksi kell a kocsiba? mert a gépkönyv sajna olasz nyelvű, és így nem igazán értem.. :oops:
Illetve az lenne még a kérdés, hogy milyen olaj-olajszűrő, légszűrő, vezérműszíj, görgők, ékszíj kellhet a kocsiba?
Az autó CJ0-ás '99es Colt, 1.3 4G13 motorkóddal.
Ha tudsz légyszi írj árakat is, hogy tudjam, mire számítsak!

Nagyon köszi a segítséget!

55 Ah-s (amperórás) akku már elég bele, 70 Ah-nál nagyobbat ne vegyél.
Én inkább azt gyanítanám, hogy a riasztó a gyújtáskapcsolót tiltja le, ami szerintem a legnagyobb birkaság. Ha kiköttetted, ki fog derülni, hogyez volt-e a baja, addig talán kár akkut is venni.
Ha küldesz alvázszámot privátban, szívesen megadom az árakat a kérdéses alkatrészekre.
McElek16V

HozzászólásSzerző: evox » 2008.06.18. 14:30

Sziasztok! Kérnék egy pici segitséget ég az srs lámpám lancer 97 évjárat. Akörnyékemen már nézte minden valamirevalo szerelő de ne m kommunikál egyik gépévelsem. Esetleg Miskolcon lenne-e valami mühely ahol megtudják oldani a problémám a Mitsubishi szerviz nagyon nagyon drága. Csatlakozó csak a müszerfal alaztt van ugye? Köszönöm!!
evox

HozzászólásSzerző: Desko » 2008.06.18. 11:29

Közben rájöttem, tényleg nem a kormányzár a ludas, csak ha leáll az autó, nincs szervó gondolom.. Kiköttetem a riasztót valakivel, hátha, bár a kocsi volt tulaja szerint azért vinnyog, mert jelzi a riasztó, ha alacsony az akkufeszültség? Tényleg, milyen akksi kell a kocsiba? mert a gépkönyv sajna olasz nyelvű, és így nem igazán értem.. :oops:
Illetve az lenne még a kérdés, hogy milyen olaj-olajszűrő, légszűrő, vezérműszíj, görgők, ékszíj kellhet a kocsiba?
Az autó CJ0-ás '99es Colt, 1.3 4G13 motorkóddal.
Ha tudsz légyszi írj árakat is, hogy tudjam, mire számítsak!

Nagyon köszi a segítséget!
Desko

Re: plíz help!

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2008.06.18. 09:27

Desko írta:Hello!

A múlt héten vettem egy '99es 1.3as Coltot, és az alábbi a problémám: az autó néha elindul minden további nélkül, de menet közben letilt, elmegy a gyújtás, illetve mintha zárna a kormányzár is. Ha nem indul, a gyári Sikura centrál-riasztó össze-vissza füttyög, és a gyújtást sem lehet ráadni..
Az akksit töltöttem ma 6 órát, a volt tulaj azt mondta állt az autó 9 hónapot, vajon az akku purcant ki???

ELőre is köszi a segítséget!
Üdv

Szia!
A kormányzár nem zárhat be semmilyen körülmények között, ha a kulcs nincs kitekerve, illetve kihúzva a helyéről! Remélem, csak rosszul értelmeztél valamit.
Én első körben mindenképpen a riasztót semlegesíteném, illetve meg kellene nézni, hogy az akku csatlakozói normálisan kapcsolódnak-e a helyükre. Itt mindenképpen ellenőrizni kell a pozitív akkusaru és a vastag kábelek rögzítését is!
Azt gondolom, a kettő közül valamelyik a baj forrása.
Ja, a Sikura sohasem volt gyári riasztó, nyugodtan ki lehet kötni, természetesen a motortiltás helyreállításával egybekötve.
Ha ezután néhány napig rendben működik a rendszer, akkor a riogatóval van probléma.
McElek16V

plíz help!

HozzászólásSzerző: Desko » 2008.06.17. 22:27

Hello!

A múlt héten vettem egy '99es 1.3as Coltot, és az alábbi a problémám: az autó néha elindul minden további nélkül, de menet közben letilt, elmegy a gyújtás, illetve mintha zárna a kormányzár is. Ha nem indul, a gyári Sikura centrál-riasztó össze-vissza füttyög, és a gyújtást sem lehet ráadni..
Az akksit töltöttem ma 6 órát, a volt tulaj azt mondta állt az autó 9 hónapot, vajon az akku purcant ki???

ELőre is köszi a segítséget!
Üdv
Desko

ElőzőKövetkező

Vissza: AutóDoktor