McElek16V

Hibák és javításuk.
Ide várjuk a kérdéseket, és a hozzáértők válaszait.

Moderátor: ogtrai

Re: Lancer 2009 ablakmosó

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.06.08. 20:26

Anakin írta:Szia Mester!

Lancer Sportback 2009, ablakmosó motorom lett oda. Nem tudod véletlenül, lehet-e úgy cserélni a motort, hogy a tartály a helyén marad? Doksi szerint a lököst is lekéne venni, amoit nagyon nem szeretnék emiatt...

Köszönöm!

Szia!
Még nem próbáltam hozzáférni, de nem hiszem, hogy ahhoz le kellene szedni a lököst. Én a dobbetéten keresztül támadnék.
McElek16V

Lancer 2009 ablakmosó

HozzászólásSzerző: Anakin » 2021.05.31. 07:36

Szia Mester!

Lancer Sportback 2009, ablakmosó motorom lett oda. Nem tudod véletlenül, lehet-e úgy cserélni a motort, hogy a tartály a helyén marad? Doksi szerint a lököst is lekéne venni, amoit nagyon nem szeretnék emiatt...

Köszönöm!
Ничего не плохо, только по другому хорошо.
Anakin

auto tipusa: Lancer Sportback 1.8

Re: McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.05.28. 18:15

Kidriver írta:Szia! A segítséged szeretném kérni nemrégiben vettem egy 2008as 1.8 benzin Lancert 170ezer. km van benne és leszeretném cserélni az olajat 5w40 re gondoltam de igazából nem tudom mi lenne jó esetleg más szám vagy valami márka köszi előre is

Szia!
5W-30, 5W-40, de igazából használatfüggő. Szélsőséges esetben a 0W-20-at is javasolja a gyár, de ezt csak az ügynevezett iskolajárathoz (azaz mindennapi 2-3 kilométeres utakra) érdemes használni.
Mi Motul X-Cess 5W-40-et használunk általában (ebből már a II. generációsat), esetleg Mobil S3000 5W-30-at, de mint említettem, függ a használattól.
McElek16V

HozzászólásSzerző: Kidriver » 2021.05.27. 21:14

Szia! A segítséged szeretném kérni nemrégiben vettem egy 2008as 1.8 benzin Lancert 170ezer. km van benne és leszeretném cserélni az olajat 5w40 re gondoltam de igazából nem tudom mi lenne jó esetleg más szám vagy valami márka köszi előre is
Kidriver

auto tipusa: Lancer

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.05.17. 20:50

nyugiba írta:
lac0ka írta:Helló! Egy 2004 1.6 Lancer autóm van, és téli guminak 195/65/r15-ös gumi lett felrakva (gyárilag 60as, de azt mondták nekem jó lesz a 65ös)
Ha jobbra eltekertem teljesen a kormány, a jobb oldali kerék egy picit súrolta a kerékdobot. (leginkább tolatásoknál volt tapasztalható)
https://drive.google.com/file/d/12KintnFfPVkMhjByniZ7YgLbDJY6nKqG/view?usp=sharing
Viszont ha balra tekertem a kormányt a bal oldalon nem ért hozzá.
Ez mitől lehet? Futóműnél nem stimmelhet valami? Ha nagy lett volna a kerék mindkét oldalon kikoptatta volna. :roll:
Ha valaki esetleg tudja mitől lehet és lenne olyan kedves hogy megossza velem, azt nagyon megköszönöm :) kíváncsi vagyok, aztán úgy szervezek szerelőt ha szükséges :)
Nyári guminak már 60as lett feltéve :D amikor megvettem akkor is az volt rajta, akkor nem súrolta a dobot.

Nem jó méretet választottál! A 65-ös túl nagy! Ha télen hóláncot is fel akarsz rakni, akkor inkább kisebb kellett volna (pl. 185/60 r15).
A helyes váltóméretek pl. itt megtalálhatóak:
https://automax.hu/gumi-valtomeret?car= ... &h=60&d=15

Van másik lehetőség is: sérült a lengőkar hátsó szilentje, ezért nem marad helyén a futómű. Mivel alátekert kormánynál amúgy sincs sok hely, a nagy gumi és a deformálódás "ráhúzza" a kereket a doblemezre.
McElek16V

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2021.05.10. 09:58

lac0ka írta:Helló! Egy 2004 1.6 Lancer autóm van, és téli guminak 195/65/r15-ös gumi lett felrakva (gyárilag 60as, de azt mondták nekem jó lesz a 65ös)
Ha jobbra eltekertem teljesen a kormány, a jobb oldali kerék egy picit súrolta a kerékdobot. (leginkább tolatásoknál volt tapasztalható)
https://drive.google.com/file/d/12KintnFfPVkMhjByniZ7YgLbDJY6nKqG/view?usp=sharing
Ez mitől lehet? Futóműnél nem stimmelhet valami? Ha nagy lett volna a kerék mindkét oldalon kikoptatta volna. :roll:
Ha valaki esetleg tudja mitől lehet és lenne olyan kedves hogy megossza velem, azt nagyon megköszönöm :) kíváncsi vagyok, aztán úgy szervezek szerelőt ha szükséges :)
Nyári guminak már 60as lett feltéve :D amikor megvettem akkor is az volt rajta, akkor nem súrolta a dobot.

Nem jó méretet választottál! A 65-ös túl nagy! Ha télen hóláncot is fel akarsz rakni, akkor inkább kisebb kellett volna (pl. 185/60 r15).
A helyes váltóméretek pl. itt megtalálhatóak:
https://automax.hu/gumi-valtomeret?car= ... &h=60&d=15
nyugiba

auto tipusa: Lancer 1.6 kombi '07

HozzászólásSzerző: lac0ka » 2021.05.07. 19:28

Helló! Egy 2004 1.6 Lancer autóm van, és téli guminak 195/65/r15-ös gumi lett felrakva (gyárilag 60as, de azt mondták nekem jó lesz a 65ös)
lac0ka

auto tipusa: Lancer 2004

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.04.18. 21:00

Pepperoni írta:Sziasztok, szia McElek

Új vagyok a fórumon. Kb. fél éve van nálam egy 2002-es Mitsubishi Carisma 1.6 benzines. Néha kivillan a check engine, ha akku sarut lehúzom, akkor egy darabig nem is jön vissza. Eddig 3-szor jött elő fél év alatt. Volt, amikor hónapokig sem, volt amikor 2 hét után. A motor járása szép, jól is megy, talán, ha kivillan egy pár decivel többet fogyaszt, de az sem biztos, hogy attól van. A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges, hogy csak a lambda szondától van? Univerzális van benne pár éve lett cserélve elvileg. Nem ismerem a típust még egyelőre, ha nem szokott ez a baj lenni, akkor máshol keresem a hibát. Esetleg abban tudtok-e segíteni, hogy hol tudok, akár szerelőnél hibakódot kiolvasni?

Köszi

üdv.: Pepperoni

Szia!
Elvileg a te autódat már a legtöbb hibaolvasónak ismernie kellene. tehát majdnem bárhol kiolvassák.
McElek16V

HozzászólásSzerző: Pepperoni » 2021.04.11. 07:36

Sziasztok, szia McElek

Új vagyok a fórumon. Kb. fél éve van nálam egy 2002-es Mitsubishi Carisma 1.6 benzines. Néha kivillan a check engine, ha akku sarut lehúzom, akkor egy darabig nem is jön vissza. Eddig 3-szor jött elő fél év alatt. Volt, amikor hónapokig sem, volt amikor 2 hét után. A motor járása szép, jól is megy, talán, ha kivillan egy pár decivel többet fogyaszt, de az sem biztos, hogy attól van. A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges, hogy csak a lambda szondától van? Univerzális van benne pár éve lett cserélve elvileg. Nem ismerem a típust még egyelőre, ha nem szokott ez a baj lenni, akkor máshol keresem a hibát. Esetleg abban tudtok-e segíteni, hogy hol tudok, akár szerelőnél hibakódot kiolvasni?

Köszi

üdv.: Pepperoni
Pepperoni

auto tipusa: Carisma

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.02.24. 20:26

LeveliBeka írta:Kedves McElek16V!

Amikor voltam nálatok a Lancert átnézetni a kollegáddal (István?) is sokat beszélgettem, sok hasznos tanácsot adott. Az autó alján meginduló rozsda ellen szerintetek melyik a legjobb alapozó festék (nyilván miután le van csiszolva stb. a rozsda)?

kösz

Szia!
Nem biztos, hogy rátaláltam a legjobbra, de mindent megteszek érte... :)
Itt pl. lehet nézelődni:
http://oldtimerperfekt.hu/termekkategor ... dakezeles/
McElek16V

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2021.02.23. 06:44

Kedves McElek16V!

Amikor voltam nálatok a Lancert átnézetni a kollegáddal (István?) is sokat beszélgettem, sok hasznos tanácsot adott. Az autó alján meginduló rozsda ellen szerintetek melyik a legjobb alapozó festék (nyilván miután le van csiszolva stb. a rozsda)?

kösz
2007 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite
LeveliBeka

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 1.6 Invite

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.02.18. 19:57

Sabata írta:Hello
1998 ás gyártású L 200 ban a motortérben a vezető felőli oldalon fent a sarokban kattog egy relé szerű valami ( talán turbo nyomás szabályzó szelep??) alapjáraton és gaz elvetelkor szoktam hallani mert a fülkében is jól hallani. Ez miért van? Mi lehet a baj? Megy az autó , hallom h tolt a turbo , de nem túl meggyőző . Vagy ez a 99 lóerő ennyit tud? Ha leesik nagyon a fordulat egyben akkor meg akar halni
Előre is koszi ha valaki esetleg tud vagy hallott már ilyesmiről és tudna segíteni

Üdv!
Közvetlenül a sarokban az EGR (=kipufogógáz-visszavezetés) két mágnesszelepe van, azok kattognak menet közben. A turbónak ebben az autóban nincs különálló vezérlése, saját magának intézi a szabályzást.
A 99 ló valóban nem sok. Mivel nem változó geometriás a turbó, ezért nem várható tőle, hogy alsó fordulatszámon is táltos legyen. Ráadásul az esetleges motorkopás, üzemanyagrendszer-hiba és hasonlók is gátolhatják a jó működést. De az EGR is okozhat gyengélkedést, ha pl. a fentebb említett mágnesszelepek rosszul vezérelnek.
McElek16V

HozzászólásSzerző: Sabata » 2021.02.16. 19:12

Hello
1998 ás gyártású L 200 ban a motortérben a vezető felőli oldalon fent a sarokban kattog egy relé szerű valami ( talán turbo nyomás szabályzó szelep??) alapjáraton és gaz elvetelkor szoktam hallani mert a fülkében is jól hallani. Ez miért van? Mi lehet a baj? Megy az autó , hallom h tolt a turbo , de nem túl meggyőző . Vagy ez a 99 lóerő ennyit tud? Ha leesik nagyon a fordulat egyben akkor meg akar halni
Előre is koszi ha valaki esetleg tud vagy hallott már ilyesmiről és tudna segíteni
Sabata

auto tipusa: L 200

Re: Mitsubishi Pinin 1.8Gdi szerelési kézikönyv

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2021.02.14. 17:04

Endre43 írta:Sziasztok!

Sajnos a többi rész halott, így kénytelen vagyok ide írni.

Mitsubishi Pinin 1.8Gdi (2001-es, H60W típus.)szerelési kézikönyvet keresek (a fórum "letöltés" részében sajnos nincs) és sehol nem találok, pedig a Google a "barátom". A műszerfalban égett ki egy-két dolog, illetve az ajtók zárszerkezetét kellene újra zsírozni, de nem vagyok szerelő és nem szeretnék közben semmit eltörni, elrontani, így jó lenne, ha tudnám, hogy kell megbontani ezeket. Ha esetleg valakinek megvan, kérem jelezze. Köszönöm!!!!!

Endre

Szia!
Ilyet találtam:
http://mmc-manuals.ru/Mitsubishi_Pajero ... ce_Manuals
McElek16V

Mitsubishi Pinin 1.8Gdi szerelési kézikönyv

HozzászólásSzerző: Endre43 » 2021.02.11. 11:52

Sziasztok!

Sajnos a többi rész halott, így kénytelen vagyok ide írni.

Mitsubishi Pinin 1.8Gdi (2001-es, H60W típus.)szerelési kézikönyvet keresek (a fórum "letöltés" részében sajnos nincs) és sehol nem találok, pedig a Google a "barátom". A műszerfalban égett ki egy-két dolog, illetve az ajtók zárszerkezetét kellene újra zsírozni, de nem vagyok szerelő és nem szeretnék közben semmit eltörni, elrontani, így jó lenne, ha tudnám, hogy kell megbontani ezeket. Ha esetleg valakinek megvan, kérem jelezze. Köszönöm!!!!!

Endre
Endre43

auto tipusa: Pajero Pinin 1.8 GDI

Következő

Vissza: AutóDoktor