McElek16V

Hibák és javításuk.
Ide várjuk a kérdéseket, és a hozzáértők válaszait.

Moderátor: ogtrai

4g63

HozzászólásSzerző: apci » 2018.04.17. 16:50

Tisztelt McElek 16v !

Minap vezérlést cseréltettem 2005-ös Lancer 4g63 Dohc-ban.
Aisin automata feszítő,GMB görgők és Dayco szíjak kerültek bele.
A művelet nem sikerült túl fényesen,mert vibrációt érzek a motorból,ami arányosan növekszik a fordulatszámmal.Elsőre úgy tűnt,kilukadt a kipufogóm,mert ehhez hasonló mély hang is párosul a vibrációhoz. Vez.tengelyek jelen vannak a főtengellyel. El van rakva a balansz tengely ?? Illetve el lehet rakni az olajszivattyút ??
Ha jelre forgatom,a két vez.tengely közötti szíjrész laza...
apci

auto tipusa: Lancer 2.0

Re: McElek16V

HozzászólásSzerző: Balu » 2018.04.16. 21:00

Szia!
Nekem van egy Mitsubishi Lancer 1.6 Sportback 2010 évjáratú autóm, pár napja fura halkan sípoló hangot hallani a motortérből mikor a gyújtás ráadom még a motor beindítása előtt. A menü pontjában eltünt a "Settings menu" opció. Nem elérhető egyáltalán. Hibakódot nem jelez a kijelző semmi figyelmeztetést nem mutat. Mi lehet ez a probléma? Hol tudom ezt megjavítatni? Válaszod előre is köszönöm.
Üdv Balu
Balu

auto tipusa: Mitsubishi Lancer

Re: Lancer esetlegesen indul

HozzászólásSzerző: Petee » 2018.04.08. 10:21

McElek16V írta:
Petee írta:Sziasztok,

Adott egy 2009-es Lancer Sportback. 18k km van benne, karbantartott, jó állapotú. Ma, minden előzmény nélkül, miután el akartam indítani a SPAR parkolóban (előtte kb 10 km-t mentem vele, üzemmeleg volt a motor) - nem akart indulni, csak kerregő hangot adott. Többszöri próbálkozás után egyszer csak beindult. Utána járattam egy darabig álló helyzetben. Majd az autómosóból történő kiálláskor ismét fura dolgot produkált: már kerregő hang sem volt, de valahogy beindult, többszöri próba után. Menet közben semmi jele nincs, hogy baja lenne. Az én tippem a még valószínűleg gyári akksi, amit bevizsgáltattam márkaszervízben tél előtt, nov végén, akkor semmi gond nem volt vele. Mi a ti tippetek? (Check engine, akku, vagy bármilyen visszajelző nem jelez, csak a szokásos módon, ami indításnál alap szokott lenni)

Előre is köszönöm,

Peti

Szia!
Akku, vagy annak valamelyik saruja a tippem.
Egy 9 éves akku könnyen megsérülhet annyira, hogy egyik pillanatról a másikra elpusztul...

Köszönöm szépen a gyors választ! Rámérek az akksira, megnézem a sarukat, hétfőn meg bejelentkezek a szervízbe, ha lesz update, visszajelzek.

P.

Update: (Mostanra jutott el az éves szervizelésre, azt meg akartam várni)
Másnap folytatta a jelenséget, és egyszer felvillant egy "Airbag check - maintenance" hibajel is. Ez mint utólag kiderült, esélyesen a feszültségingadozás miatt lehetett a rossz akksi miatt. Kihívtam az akkusegélyt (vasárnap 2,5 óra alatt kijöttek), és új akksit kapott. Semmi baj nem volt vele azóta sem. A szervízben nem láttak hibakódot a légzsákra vonatkozólag (sem). Köszönöm a segítséget, iránymutatást még egyszer! P.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petee 2018.05.31. 21:29-kor.
Petee

auto tipusa: Lancer Sportback CX

Re: Lancer esetlegesen indul

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.04.07. 21:00

Petee írta:Sziasztok,

Adott egy 2009-es Lancer Sportback. 18k km van benne, karbantartott, jó állapotú. Ma, minden előzmény nélkül, miután el akartam indítani a SPAR parkolóban (előtte kb 10 km-t mentem vele, üzemmeleg volt a motor) - nem akart indulni, csak kerregő hangot adott. Többszöri próbálkozás után egyszer csak beindult. Utána járattam egy darabig álló helyzetben. Majd az autómosóból történő kiálláskor ismét fura dolgot produkált: már kerregő hang sem volt, de valahogy beindult, többszöri próba után. Menet közben semmi jele nincs, hogy baja lenne. Az én tippem a még valószínűleg gyári akksi, amit bevizsgáltattam márkaszervízben tél előtt, nov végén, akkor semmi gond nem volt vele. Mi a ti tippetek? (Check engine, akku, vagy bármilyen visszajelző nem jelez, csak a szokásos módon, ami indításnál alap szokott lenni)

Előre is köszönöm,

Peti

Szia!
Akku, vagy annak valamelyik saruja a tippem.
Egy 9 éves akku könnyen megsérülhet annyira, hogy egyik pillanatról a másikra elpusztul...
McElek16V

Lancer esetlegesen indul

HozzászólásSzerző: Petee » 2018.04.07. 16:23

Sziasztok,

Előre is köszönöm,

Peti
Petee

auto tipusa: Lancer Sportback CX

Megállt a cápám

HozzászólásSzerző: Apoka56 » 2018.03.26. 21:48

Szia McElek!

Tanácsodat szeretném kérni a Galantommal kapcsolatban. 98-as évjáratú cápám eddig gyönyörűen tette a dolgát, azonban a múlt héten egyszer csak menet közben megadta magát. Egy főútra való kikanyarodás után ledadogott, erejét veszítette. Némi gázpróbálgatás után újra felpörgött a motor, ment vagy 50 métert és ismét lehörgött. Ahogy próbálgattam a motortérben kézzel, felpörgött, majd lehalt. A végén mintha csak a kompresszió fordította volna át, egyet pöffent és újra indult anélkül, hogy bármit csináltam volna. Alapjáraton ment, de terhelésre lehörgött. Ilyen körülmények között elvitt a pár száz méterre lévő garázsomig. Akkor el kellett mennem, hát otthagytam. Amikor hazaértem elkezdtem keresni a hibát, de akkor már egyáltalán nem sikerült beindítanom. Benzint adagol, szikra van, de még csak egy pöffenést sem hallok. Check engin nem világít, látszólag minden normális.
Tanácsot kérek, hogy merre keressem a hibát?

Köszönöm a választ:
Póka György
Apoka56

auto tipusa: Mitsubishi Galant

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.03.19. 13:56

BlueJohnnie írta:Szia McElek16V!,

Adva van egy 2007-es CZ3-as 1.5 benzin/gáz Colt. Dugóba csorogva, egyszer csak letiltja a kocsit (max 40 Km/h és fordulat is alig). P0222 és P2135-ös hibakódokat dobja. Már kapott új akkumulátort, katalizátort és fojtószelepet, de a hiba még sem oldódott meg.

Szia!
Mi köze ehhez az akkunak és a katalizátornak?
Az első hibakód a fojtószelepé, a második mintha nem létezne... Ugyanakkor előtte és utána legközelebb a gázpedálszenzor hibakódjai vannak.
Mint mindenki másnak, neked is motorvezérlő szoftver frissítést javasolnék. Bármelyik gyári gép megmondja, van-e a tiedhez újabb, ennek a hibakódnak a javítására való szoftver. Ha nincs, akkor még mindig ráérsz komolyabban foglalkozni vele...
McElek16V

HozzászólásSzerző: BlueJohnnie » 2018.03.17. 10:47

Szia McElek16V!,

Adva van egy 2007-es CZ3-as 1.5 benzin/gáz Colt. Dugóba csorogva, egyszer csak letiltja a kocsit (max 40 Km/h és fordulat is alig). P0222 és P2135-ös hibakódokat dobja. Már kapott új akkumulátort, katalizátort és fojtószelepet, de a hiba még sem oldódott meg.
BlueJohnnie

auto tipusa: Colt CZ3

Re: Hűtő

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.03.12. 12:53

butykaig írta:Szia McElek16V!

Van egy 2006-os 1.6-os Lancerem (4G18) és a vízhűtője azt csinálja, hogy városban taknyos a teteje a fagyállótól, de ha hosszabb útra megyek akkor szépem kiszárad és nem is enged. Gondolom a hűtő tömítése engedte el magát, igaz alig van a kocsiban kilométer. Ez gyakori jelenség tudomásod szerint ezen típusnál? Szerinted érdemes javítani, vagy tegyek be egy új hűtőt?

Válaszod előre is köszi.

Gábor

Szia!
Az a kérdés, melyik része enged. ha el van repedve a felső rész, akkor a legjobb megoldás a csere.
Ha valóban a tömítésnél folyik, meg tudja javítani egy hűtős is. Szétszedi, tömíti, összerakja.
McElek16V

Hűtő

HozzászólásSzerző: butykaig » 2018.03.11. 13:42

Szia McElek16V!

Van egy 2006-os 1.6-os Lancerem (4G18) és a vízhűtője azt csinálja, hogy városban taknyos a teteje a fagyállótól, de ha hosszabb útra megyek akkor szépem kiszárad és nem is enged. Gondolom a hűtő tömítése engedte el magát, igaz alig van a kocsiban kilométer. Ez gyakori jelenség tudomásod szerint ezen típusnál? Szerinted érdemes javítani, vagy tegyek be egy új hűtőt?

Válaszod előre is köszi.

Gábor
butykaig

auto tipusa: Mitsubishi Lancer

Re: pár kérdés - Cheesy

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.03.05. 18:53

Cheesy írta:Sziasztok,

Vettem egy 2013-as 2,5 diesel long Pajerót. Nagyon tetszik, jól is működik, kivéve hogy a jobb első utasra nincsen fűtés. Mi lehet belül elcsúszva? Hogy működik ez a rész?
Másik kérdés az, hogy a hűtővíz óra elkezdett rakoncátlankodni (most cseréltem ki aranyárban) és 2 hét használat után alkalmanként megemelkedik a mutatott hőmérséklet, legutóbb a hideg autóban forráspontot mutatott 5 perc után. Vajon mi lehet a gond? Harmadik kérdés a kilométeróra mechanikus? Lehet benn e spirált cserélni?

Köszönöm

I.) Ha hideget fúj, csak meleget nem, akkor valószínűleg el van tömődve a fűtőradiátor.
II.) Műszeregység hibája. Javíttathatő.
III. Elvileg elektromos, csak jeladőt lehet cserélni.
De ez nem inkább 2003-as?
McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.03.05. 18:49

MR-T írta:Tisztelt McElek 16V!

Megoldódott a Space Star hibája!
Ön javasolta, hogy tisztítsam meg a sarukat, ekkor tűnt fel, hogy a sarutól induló kábel lazán van befogatva a saruba. Ezen kábel megszorításával megoldódott az indításos probléma. Valószínű, hogy a párás időben már nem húzott át...
Nagyon hálás vagyok a tippért !
Üdv, MR-T :wink:

Ok, örülök!
McElek16V

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2018.03.05. 18:49

pczolee írta:
pczolee írta:Sziasztok.

2.5 v6-os cápába ki milyen fékbetét féktárcsa párost javasol, mik váltak be, mik amiket inkább kerüljek?
Köszönöm

Sziasztok.

Látom jót kérdeztem ;) . Vagy senki nem szokott tárcsát cserélni? Vagy ez ennyire triviális?
Akkor máshogy teszem fel a kérdést a Mikoda márkáról mit tudtok? Konkrétan a 0929 -es cikkszámú lenne nekemvaló... Nem olcsó, de hajlandó lennék kifizetni a felárat, ha tényleg megéri és jó.

Köszöönm

Szia!
Nem ismerem a Mikoda-t... Az a baj, hogy nem tudok egértelmű párosítást. Néha ez, néha az jön be. Pláne a Galantoknál...
McElek16V

pár kérdés - Cheesy

HozzászólásSzerző: Cheesy » 2018.03.05. 12:39

Sziasztok,

Vettem egy 2013-as 2,5 diesel long Pajerót. Nagyon tetszik, jól is működik, kivéve hogy a jobb első utasra nincsen fűtés. Mi lehet belül elcsúszva? Hogy működik ez a rész?
Másik kérdés az, hogy a hűtővíz óra elkezdett rakoncátlankodni (most cseréltem ki aranyárban) és 2 hét használat után alkalmanként megemelkedik a mutatott hőmérséklet, legutóbb a hideg autóban forráspontot mutatott 5 perc után. Vajon mi lehet a gond? Harmadik kérdés a kilométeróra mechanikus? Lehet benn e spirált cserélni?

Köszönöm
Cheesy

auto tipusa: Pajero 2,5 diesel

HozzászólásSzerző: MR-T » 2018.03.03. 18:57

Tisztelt McElek 16V!

Megoldódott a Space Star hibája!
Ön javasolta, hogy tisztítsam meg a sarukat, ekkor tűnt fel, hogy a sarutól induló kábel lazán van befogatva a saruba. Ezen kábel megszorításával megoldódott az indításos probléma. Valószínű, hogy a párás időben már nem húzott át...
Nagyon hálás vagyok a tippért !
Üdv, MR-T :wink:
MR-T

auto tipusa: space star

ElőzőKövetkező

Vissza: AutóDoktor