Forma-1

Rally,Dakar Rally,F1,Egyebek kitárgyalása

Moderátor: ogtrai

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.23. 21:19

Picit megsült a cucc! :roll:
Kép
Kép
ogtrai
Site Admin

auto tipusa: Galant GTi 92 2.0 4G63

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.23. 20:52

Valószínűleg valamelyik rázókövön odacsapta a kocsit és megrepedhetett utána letört..de ez csak tipp
Egy videó arról hogy milyen hő szabadul fel 13-16-18ezres fordulaton! 8)
http://www.youtube.com/watch?v=014-Jxskqm4&fmt=18
De jó kis hangjuk volt még ezeknek a V10eseknek! :cry:
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Horci » 2008.06.23. 18:27

Anyira most nemvolt izgi a futam szerintem hogy ne aludjak be rajta :D

Amit viszont nem értek, hogy hogy a francba tud leszakadni egy kipufogó (ami végülis nemis az, hanem csak egy leömlő) :?:
Kép
Horci
Site Admin

auto tipusa: 95 Colt 2.0 Turbo (4G63T, EVO II)

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.22. 23:41

De szép napot zártunk.Ferrari kettős győzelem és egy már leírt,de remélem mostmár tényleg feltámadóban lévő Japán márka 3. helye!!! 8)
Norbi!Meglátásaid a futamról?
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.17. 08:22

Na jó,értem.Ez csak kisebbségi komplekszus.. :lol: :lol: :lol:
Viccet félretéve,tudom hogy mi nem látunk a színfalak mögé és ha csak egy picit is belelátnánk a dolgokba megdöbbennénk.De ez szerintem nem csak az F1-re vonatkozik.
Úgy se fogjuk meggyőzni egymást,de pont ezért csináltam ezt a topicot,hogy azért megoszthassuk véleményünket!Nekem tetszik! :lol: 8)
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.06.16. 19:25

ogtrai írta:Nagyon elfogult vagy úgy látom.Én is az szoktam lenni,de azért nem ennyire. :D
Ez a Ferrari körül forog az F1 ez lejárt szöveg,érdekes hogy ez minden mekistől megkapom mindig,de senki mástól.De ez nem igaz.
Tudom neked meg ez tűnik majd elfogultnak,de szerintem amit tavaly művelt a "meki" az igencsak nem szép dolog és igencsak enyhe büntetést kaptak.De a sors igazságot szolgáltatott,mármint ami az egyéni pilóta vb-t illeti.Pedig szerintem Kimi pont egy olyan pilóta aki nem egy nagy tudású,inkább csak közepes.Mezőnybe tucatszám van olyan mint ő,szerintem még jobb is!
10helyes rajtbüntetés meg már alap,akár csak váltót,motort cserélsz vagy bármi rögtön ez jár érte,nemhogy lezúzol egy másik versenyzőt.Szerintem akárki állt volna ott a boxutca kijáratánál Kimi helyett,akkor is megkapta volna ezt Hamilton.

Általában azért McLaren-szurkolótól hallod ezeket a dolgokat, mert legtöbbször a McLaren és a Ferrari között alakul ki a legélesebb párharc. Ennek során pedig a McLarent sokkal többször marasztalták el, mint a Ferrarit. Pedig sorolhatnám azokat az eseteket, ahol igenis büntetést érdemelt volna a Ferrari csapat!
Persze hogy elfogult vagyok, hiszen ennek a csapatnak szurkolok! Ennek ellenére elismerem, hogy Hamilton hibázott-és ezt ő is elismerte! De Kimi is hibázott és itt teljesen mindegy, hogy lassan vagy gyorsan megy valaki. Kimi Monacoban sehol nem volt és a végén kapott egy lehetőséget a SC miatt. Azt hitte, hogy amit elmulasztott a verseny során, azt behozhatja. Egyszerűen meggondolatlan és figyelmetlen volt, mint amilyen Hamilton! Ezért ha az egyik büntetést kap, akkor a másik is azt érdemli. Vagy fordítva!
Én sajnos már mindig ilyen elfogult leszek, mert mélyen bennem vannak azok a sérelmek, amiket a McLaren elszenvedett 98-99... években! Rengeteg esetet tudnék említeni.
A tavalyi dologról nem szeretek beszélni, mert nem tudunk minden részletet. Ez politika, mi nem látunk a színfalak mögé. Mindenesetre érdekes, hogy szinte mindenki elítéli Mosleyt a múltkori tette miatt, szinte csak a Ferrari áll ki mellette....ez több mint érdekes, de nem szeretnék most összeesküvés-elméleteket gyártani!
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.16. 16:47

Nagyon elfogult vagy úgy látom.Én is az szoktam lenni,de azért nem ennyire. :D
Ez a Ferrari körül forog az F1 ez lejárt szöveg,érdekes hogy ez minden mekistől megkapom mindig,de senki mástól.De ez nem igaz.
Tudom neked meg ez tűnik majd elfogultnak,de szerintem amit tavaly művelt a "meki" az igencsak nem szép dolog és igencsak enyhe büntetést kaptak.De a sors igazságot szolgáltatott,mármint ami az egyéni pilóta vb-t illeti.Pedig szerintem Kimi pont egy olyan pilóta aki nem egy nagy tudású,inkább csak közepes.Mezőnybe tucatszám van olyan mint ő,szerintem még jobb is!
10helyes rajtbüntetés meg már alap,akár csak váltót,motort cserélsz vagy bármi rögtön ez jár érte,nemhogy lezúzol egy másik versenyzőt.Szerintem akárki állt volna ott a boxutca kijáratánál Kimi helyett,akkor is megkapta volna ezt Hamilton.
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.06.16. 15:58

Én úgy vagyok vele, hogy akkor nézzük meg mi lett az egyik és másik esemény eredménye! Mindkettőnek az, hogy valaki kiesett a versenyből!
Nincs különbség! Sajnos bejött az, amiért múltkor a Force India panaszt tett, vagyis, hogy ha kis csapattal történik valami, akkor nincs következmény, ha nagy csapattal, akkor meg van.
Mellesleg Hamilton megbüntette saját magát azzal, hogy kiesett a versenyből. A 10 helyes büntetés aránytalanul sok (véleményem szerint ilyen büntetés nem is járna ezért), indokolatlan beavatkozás a VB-be. De ezt már megszoktam, hogyha a Ferrarival történik valami, akkor az FIA azonnal "intézkedik"! Mikor szabtak ki 10 rajthelyes büntetést a következő futamra?
Írták, hogy nem is azért kapta a büntetést, mert nekiment Kiminek, hanem mert figyelmen kívül hagyta a piros lámpát! Ez butaság, ugyanis végeredményben megállt a piros lámpa előtt, ha nincs ott senki, akkor is megállt volna a vonalig! Tavaly Massát kizárták, de következő futamon már nem volt bünti. Mind1, elfogadtam, hogy azzal kell együtt élni, hogy legtöbbször a McLaren ellen döntenek.
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.16. 14:44

Norbi írta:
ogtrai írta:Ide is jöhetnek a megjegyzések,hírek mekláren szídások.. :lol:
Hétvégén Francia Nagydíj - Circuit de Nevers Magny-Cours

F1-fórumról volt szó először is....nem McLaren-szidó fórumról!
másodszor meg nem mekláren!! :x :)

A McLarent nincs is miért szidni! A hétvégén meglátjuk!
Persze így könnyű, hogy először világbajnokként kiütök valakit élete legjobb pozíciójából, majd megmagyarázom, a következő futamon meg elintézem, hogy ugyan büntessék már meg a legnagyobb ellenfelemet, mert ugyanazt csinálta mint én az előző futamon és amiért én nem kaptam büntetést!

De szerencsére ott van Heikki, aki remélem megszerzi élete első F1-es győzelmét a hétvégén!

Ez egy olyan zrika volt amire tudtam hogy te fogsz legelőször ugrani.. :lol: :lol: bejött! 8)
Azért nem mindegy,hogy valaki hibázik futam közbe és megpördül vagy a másikat azért zuzza szét mert a szabályokat akarja betartani és ráadásul abszolut kis sebbeségnél.Ez figyelmetlenség volt az pedig sima emberi hiba,szerintem van különbség!!! :twisted:
Jól van,fog ez a topic pörögni már látom.. :twisted: :lol:
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.06.16. 13:00

ogtrai írta:Ide is jöhetnek a megjegyzések,hírek mekláren szídások.. :lol:

F1-fórumról volt szó először is....nem McLaren-szidó fórumról!
másodszor meg nem mekláren!! :x :)

A McLarent nincs is miért szidni! A hétvégén meglátjuk!
Persze így könnyű, hogy először világbajnokként kiütök valakit élete legjobb pozíciójából, majd megmagyarázom, a következő futamon meg elintézem, hogy ugyan büntessék már meg a legnagyobb ellenfelemet, mert ugyanazt csinálta mint én az előző futamon és amiért én nem kaptam büntetést!

De szerencsére ott van Heikki, aki remélem megszerzi élete első F1-es győzelmét a hétvégén!
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.16. 11:23

Ide is jöhetnek a megjegyzések,hírek mekláren szídások.. :lol:
ogtrai
Site Admin

Forma-1

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.06.07. 07:30

Ide jöhet F1 minden mennyiségben. 8)
ogtrai
Site Admin