Forma-1

Rally,Dakar Rally,F1,Egyebek kitárgyalása

Moderátor: ogtrai

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.09.07. 22:18

Horci írta:Engem nem érdekel ki nyer, nemis nagyon szeretem az F1-et, csak a balesetek miatt nézem néha, ha nem alszok el rajta :D

DE, ha bírói szemmel nézzük a dolgot akkor akár még jogos is lehet a büntetés, ugyanis Hamilton levágta a kanyart ... Azt meg ugye nem szabad, és itt most mind1 hogy vizes volt a pálya vagy nem, mert a kanyar attól még kanyar.
A kanyar levágás tényén az sem változtat, hogy utánna illedelmesen maga elé engedte Kimit.

Az más tészta hogy szerintem a bírói testület ki sem értékelte volna az esetet, ha nem érkezik óvás a ferrari részéről. Valami döntést hozni kellett a rá, mert ugye óvás ... A 25 mp szerintem sok, de véleményem szerint akkoris jár érte valami. :roll:

No akkor tisztázzunk pár dolgot!
Először is a Ferrari csapatfőnöke szerint ők nem panaszolták be az Hamiltont, a versenybírók maguktól vizsgálták az esetet! Azt persze már nem fejtette ki, hogy a versenybírók bejelentése -miszerint vizsgálják az esetet- után a Ferrari szóvivője kiadott egy közleményt, melyben azt írták, hogy amennyiben Hamiltonra nem rónak ki büntetést, úgy Ők biztosan megóvják a futam eredményét (milyen világ ez, hogy már előre fenyegetőzik???).

Másodszor: kanyart levágni szabad, ezt semmilyen szabálykönyv nem tiltja! Sőt, vannak olyan esetek, amikor le kell vágni a kanyart. Ez az eset is pontosan ilyen volt! A szabálykönyv arról rendelkezik, hogy kanyar levágásnál nem szabad szert tenni előnyre! A versenybírók ezen ok miatt büntették meg Hamiltont, mert szerintük előnye származott a manőverből!

Akkor vizsgáljuk meg pontosan, hogy hogyan is történt az eset, milyen előnye származhatott Hamiltonnak Kimivel szemben:
Láttuk, hogy leesett az eső és Kimi jóval óvatosabb féktávokat vett, mint Hamilton. Ennek az lett a következménye, hogy Hamilton utolérte Kimit és a sikán elején megkezdte az előzést, mégpedig kívülről! Fontos rögzíteni a tényt, hogy itt Hamilton nem volt semmilyen hátrányban, egymás mellett voltak az autók. A jobbos után következett a sikán balkanyarja, ahol Kimi (nem túl elegáns módon) nem hagyott helyet Hamiltonnak. Két lehetőség volt: vagy nekimegy Kiminek, vagy levágja a sikánt. Józan ész szerint a második lehetőséget választotta (Schumacher anno az elsőt választotta volna), amelyre a szabálykönyv megadja a lehetőséget. Mégpedig úgy, hogy az előzés után visszaengedi Kimit, hogy ne szerezzen előnyt a levágásból. Ezt meg is tette Hamilton, a célvonalon például 6km/h-val lassabban haladt keresztül, mint Kimi. Ezután szélárnyékba húzódott és kifékezte Kimit. Tegyük fel a kérdést, hogy milyen előnyhöz is jutott Hamilton, amikor a sikánba kanyarodáskor ő volt picit előrébb, amikor pedig kijöttek, akkor visszaengedte Kimit maga elé. Vagyis semmilyen előnye nem lett a dologból. Ha Hamilton nem próbálkozik és átvonatoznak a sikánon, ugyanannyira lett volna Kimi mögött, mint így.
Az rendben van, amikor valaki követ egy másik autót 3mp-re lemaradva. Levág egy sikánt, amivel megelőzi az előtte haladót. Majd visszaengedi, de szorosan ottmarad és próbálkozik újból. Ekkor jogos, hisz eltűnik a levágással a 3 másodperc. De itt nem volt köztük semmi, sőt megint hangsúlyozom, hogy a sikán elején Hamilton már előrébb volt. Vagyis semmi előny, tehát semmi büntetés nem is járt volna Hamiltonnak!

Sajnos jelenleg bármi történik a McLarennel a pályán, ami megkérdőjelezhető, akkor nem mérlegelnek, hanem azonnal büntetnek. Sajnos ez a tavalyi csúnya ügy folytatása!

Beadták a fellebbezést, vagyis jelenleg még mindig Hamilton a győztes, hisz a büntetést kirovó határozat a fellebbezés miatt nem jogerős.
Ilyen mértékben belenyúlni a világbajnokságba nem szép dolog. Tavaly is belenyúltak, mostmár az idén is -ha a fellebbezést elutasítják.
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.09.07. 22:10

Nem tudok elfogulatlan lenni,de a büntetés járt,lehet túlzott,de járt.
Nem kell Ferrarizni,szerintem a tavalyi mekláren bünti volt enyhe akkor meg mindenki ezzel vádolta a FIA-t hogy meklárenes..
Vannak érdekes döntéseik,de én sose éreztem hogy bárkihez húztak volna.
Raikkönnen-ről meg nem nyilatkozom,sose tartottam jó pilótának,meklárennél is csak bénázni tudott,ráadásul ott is peches volt szinte egyfolytába..megint csak egyet tudok mondani,menjen pihenjen,vodkázzon,költögesse a pénzét,aztán ha unatkozik megpróbál valami másik autósportot,de ez a F1 nem az ő sportja szerintem.
ogtrai
Site Admin

auto tipusa: Galant GTi 92 2.0 4G63

HozzászólásSzerző: Mismanc » 2008.09.07. 21:32

Igyvan valami büntetés jár csak ez igy durva.Aztán a másik dolog az hogy a rajt után Kimi ugy jött fel a második helyre,hogy ki ment a bukótérbe és onnan gyorsított ki igy szerezve jobb pozíciót.Ezt persze nem vizsgálták.Mondjuk én nem szeretem Hamiltont de a ferrarit kifejezetten gyülölöm és mivel másnak most nincs esélye öket lenyomni ezért most a Haminak szorítottam.Kiminek szurkoltam még a Mekinél se most a ferkánál nem bírok neki szurkolni.
Mismanc

auto tipusa: Starion GSR-III

HozzászólásSzerző: Horci » 2008.09.07. 20:23

Engem nem érdekel ki nyer, nemis nagyon szeretem az F1-et, csak a balesetek miatt nézem néha, ha nem alszok el rajta :D

DE, ha bírói szemmel nézzük a dolgot akkor akár még jogos is lehet a büntetés, ugyanis Hamilton levágta a kanyart ... Azt meg ugye nem szabad, és itt most mind1 hogy vizes volt a pálya vagy nem, mert a kanyar attól még kanyar.
A kanyar levágás tényén az sem változtat, hogy utánna illedelmesen maga elé engedte Kimit.

Az más tészta hogy szerintem a bírói testület ki sem értékelte volna az esetet, ha nem érkezik óvás a ferrari részéről. Valami döntést hozni kellett a rá, mert ugye óvás ... A 25 mp szerintem sok, de véleményem szerint akkoris jár érte valami. :roll:
Kép
Horci
Site Admin

auto tipusa: 95 Colt 2.0 Turbo (4G63T, EVO II)

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.09.07. 20:17

Fellebbezett a McLaren, úgyhogy még nincs vége az ügynek! Remélem a Fellebbviteli Bíróságon normális emberek ülnek és reálisan, a tények alapján fognak dönteni!
Magyarul jelenleg Hamilton a győztes, hisz a fellebbezés miatt nem jogerős a büntetést kiszabó határozat!
Norbi

HozzászólásSzerző: Mismanc » 2008.09.07. 19:15

Okádnom kell az egésztől nekem is.Sajnos a ma'FIA ferrari gyözelmet akar a bajnokság végén minden áron.És pont Massa kapja a gyözelmet.Nem tartom méltóra a vb cimre.
Mismanc

auto tipusa: Starion GSR-III

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.09.07. 18:38

Úgy látom, hogy csak írnom kellett!
Gyalázatos amit az FIA művel!
Ilyen mértékben beavatkozni a VB-be.....
Norbi

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.09.07. 18:13

Hamilton mellett állt ma a szerencse, de Raikkönen előzésénél semmi szabálytalanságot nem követett el!!! Ezért az FIA nem büntethet....persze a Ferrari ettől még óvni fog....és ha ők egyszer megóvnak valamit....sajnos elindult a piszkos küzdelem a vb-címért! el kellene beszélgetni Kimivel, nem pedig a másik győzelmét kétségbe vonni és így előnyt szerezni! Remélem most az FIA megpróbál a szabályokkal egyező ítéletet hozni, vagyis nem büntet és ellenáll a Ferrari nyomásának!
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.07.29. 23:22

Jó szórakozást mindenkinek aki kilátogat hétvégén a Ringre! :cry:
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: Norbi » 2008.07.21. 05:46

A tegnapi futam unalmasnak indult, aztán izgalmas lett a vége. A McLaren hibázott Hamilton esetében az SC alatt, de Hamilton kijavította a hibát! Sokan mondták már, hogy Hamilton csak pole-ból tud nyerni. Azt hiszem a múltkori és a tegnapi futamon bebizonyította, hogy nem. Igaz, hogy pole-ból indult, de a SC-nál vert helyzetbe került. Mondták neki rádión, hogy 7 kör alatt kb 23 mp előnyt kellene összegyűjtenie....15-öt sikerült, a többit meg a kiállás után. Már csak Heikkit nem értem, miért nem tud olyat menni, mint Hamilton?? Pedig nagyon várnám őt is a dobogóra!!!! Bízom benne, hogy a megkezdett széria folytatódik Hamilton részéről és a Ringen is hasonlót fog alkotni! Kint leszek, úgyhogy ajánlom is neki :!: :D
Ha jól számolom nekem ez lesz a 10. versenyem a Ringen, amit élőben látok. Én is megerősíthetem, hogy nagyon nagy élmény!!!
Norbi

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.07.20. 19:42

Ilyen kivetítők voltak tavaly! 8) :)
Kép
Kép
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.07.20. 19:32

t.c. írta:
ogtrai írta:
t.c. írta:tévéböl úgyis többet látsz :D

áhh..az élmény össze se hasonlítható.Meg kint is van kivetítő..

voltál már élöben?

Persze.Nagyon nagy élmény.Nem csak a futam van.Vannak betét futamok.Porsche kupa,formula3-as verseny,meg clio vagy swift kupa ilyenek..nagyon jó dolog és a hanghatások leirhatatlanok. 8)
ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: t.c. » 2008.07.20. 19:16

ogtrai írta:

voltál már élöben?
t.c.

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.07.20. 19:07

ogtrai
Site Admin

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2008.07.20. 19:06

t.c. írta:
ogtrai írta:
t.c. írta:miért is?

Melyik miért is?
A sorsolást viccből mondtam,a Hungaroringre meg azért nem fogok tudni kijutni mert nincs rá pénzem.. :(

pedig én má majdnem elhittem...azt gondoltam, te nagy forma1 guru vagy, megmondod a konkrétat :D :D
mien naiv vagyok ](*,) :D :D

gondoltam hogy elhiszed... :oops: :lol: :lol: :lol:
ogtrai
Site Admin

ElőzőKövetkező

Vissza: Motorsport