Forma-1

Rally,Dakar Rally,F1,Egyebek kitárgyalása

Moderátor: ogtrai

HozzászólásSzerző: mitsutomi82 » 2010.03.21. 22:41

Szerintem korai még bármit leszűrni az első versenyből... várni kell még 2-3 futamot és kikristályosodik milyen idény elé nézünk.

A gyorsabb pályákon lesznek még izgalmas versenyek szerintem...

A kis/új csapatokat se kell még teljesen leírni, folyamatos fejlesztéssel és kemény munkával okozhatnak még meglepetéseket mint erre korábban volt is már példa az f-1 történetében.

Akiktől én még ilyesmi meglepetést és fejlődést várok:
force india, Williams és még esetleg a Renault (Kubica és a ruszki csávó miatt) :)
Kép
mitsutomi82

auto tipusa: Galant 2.0 GLS Elegance /2001 - cápa/

HozzászólásSzerző: Mismanc » 2010.03.14. 23:23

Csak a rajt lesz az izgalmas és az azt követő néhány kör. A többi 1 nagy "0". Persze lehet mondan,hogy ez az első futam volt és még alakulhat de én nem hiszem.
Mismanc

auto tipusa: Starion GSR-III

HozzászólásSzerző: tetem » 2010.03.14. 21:17

Én majdnem elaludtam rajta. Egyedül a rajt utáni első két-három kanyar és Vettel mechanikai gondja hozott izgalmat. Az új csapatok és cosworth motor meg szóra sem érdemesek, bár a Lotus színe tetszett. A Ferrari meg festésben a 90-es évek végi 2000-es évek legelejei festésre emlékeztett. Akkor volt utoljára ennyi fehér rajta :) Egyébként az új szabályokkal csak egy lényeges probléma van, pont a legizgalmasabb, legtöbb hibát eredményező dolgot vették ki, mégpedig a tankolást. Ezzel jól belassítva őket + folyamatosan a gumikra kellett ügyelniük. Szerintem csak az esős pályákon lesz tényleges izgalom a pályán meg max monacoban de ott is csak a lekörözések miatt.
tetem

auto tipusa: 1993 Colt 1.6

HozzászólásSzerző: Norbi » 2010.03.14. 20:02

2010 BAHRAIN
Na, kinek mi a véleménye a mai futamról? Szerintem nagyon unalmas volt, egyelőre a szabályváltozások pont az ellenkező irányba sültek el.....
Norbi

HozzászólásSzerző: tetem » 2009.06.21. 19:46

Ha megfigyeled, minden futamon kikiáltanak valakit VB-nek (mostanában mivel Button dominált ezért őt, most pedig Vettelt és a RB-t). Kár Buttonért, de sejthető volt a RB sikere, főleg miután kiderült, hogy a 10-ből a legnehezebb autóval sikerült a polet megszerezniük. A reklámot pedig a németektől vették át (bár még nincs annyira elfajulva, mert ott még néha ki se rakják kis ablakba sem a futamot közbe). Ezért lenne jó ha újra az m1 közvetíthetné az F-1-et (vagy pedig majd a FOTA új sorozatát), mivel közszolgálati nem függ annyira a reklámoktól. Palik megint kitett magáért: összekeverte Trullit és Rai-t, illetve Piquet és Alonsot és beszélt mindenről csak arról nem ami a pályán történt :P
Egy a lényeg: Forza Ferrari!!! (Akár siker, akár kudarc, a szíven egy csapatot fogad magában: Ferrari!!!)
tetem

HozzászólásSzerző: Norbi » 2009.06.21. 17:54

Így az F1 szétesése közepette kettős Red Bull siker Silverstone-ban. Bár én McLaren szurkoló vagyok, sajnálom Buttont, hogy nem sikerült otthon megszereznie egy győzelmet. Pedig nagyon sok szurkoló volt kint.....a kutyaütő kommentátorok -vagy nem is tudom minek nevezzem őket- egy futam alapján már szinte a RB-t kiáltották ki VB-nek.....meg jött megint a reklám, hogy milyen jó ez a helyzet a Magyar Nagydíj szempontjából.

Persze én töretlenül szurkolok a McLarennek, HAJRÁ!!
Norbi

HozzászólásSzerző: mitsutomi82 » 2009.04.07. 22:31

McElek16V írta:A Honda az előző szezon felétől nem az akkori autóját fejleszette, hanem a mostanit. Ellentétben pl. a Ferrarival, McLaren-nel, akik az utolsó versenyig azzal foglalkoztak. A Honda tehát rengeteg pénzt beleölt akkor a fejlesztésbe, majd 4 hónappal ezelőtt leállt vele. Ez a mostani autó annak az eredménye, mégsem a Honda nevétől hangos a sajtó... Brawn tudta, mit vesz...
Tesztelni ugye már csak péntekenként lehet a futam előtt, fejleszteni is csak keveset, tehát a Honda-fejlesztésű Brawn-Mercedes nagyon sokáig az élen maradhat, ellenben arról egy szó sem esik, "aki" a nagy pénzt beleölte. Ezért sajnálom némileg a Hondát. Valószínűleg nem hitték el a sokévi eredménytelenség után, hogy ekkora előnyük lehet.
Ja, igen: nem elég, hogy Ross Brawn 1 Eurot fizetett a csapatért, de még ő kapott a Hondától további 100 milliót, mert a japánoknak még mindig olcsóbb volt így kiszállni, mint a rengeteg dolgozót kifizetni.

pff....akkor Brawn bácsi megcsinálta élete 1ik legnagyobb üzletét...na erre mit mondjak gratulálok akkor a hondának...lehettek volna kitartóbbak! sajnálom őket én is mert a kedvenc csapatom volt.

Button eredményeinek viszont örülök, már nagyon megérdemelte szerintem remek pilóta dukálna neki idén egy VB cím. (ez persze az én véleményem)
Kép
mitsutomi82

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2009.04.07. 21:37

Horci írta:Az se kisdolog, hogy KERS nélkül verik szét az egész mezőnyt ... Szerintem nem titok, hogy se Button se Barichello nem a világ legjobb pilótája. Más kezében még durvább lenne az előnyük, bár most se kicsi :)

Szerintem Button eddig rosszkor volt rossz helyen. Mindig rosszul választott csapatot. Ugyanazzal az autóval a másik "B" már nem tud felejthetetlent alakítani. Nézd meg az első verseny rajtját, vagy a mostani tevékenységét...
McElek16V

HozzászólásSzerző: Horci » 2009.04.06. 23:43

Az se kisdolog, hogy KERS nélkül verik szét az egész mezőnyt ... Szerintem nem titok, hogy se Button se Barichello nem a világ legjobb pilótája. Más kezében még durvább lenne az előnyük, bár most se kicsi :)
Kép
Horci
Site Admin

auto tipusa: 95 Colt 2.0 Turbo (4G63T, EVO II)

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2009.04.06. 21:24

A Honda az előző szezon felétől nem az akkori autóját fejleszette, hanem a mostanit. Ellentétben pl. a Ferrarival, McLaren-nel, akik az utolsó versenyig azzal foglalkoztak. A Honda tehát rengeteg pénzt beleölt akkor a fejlesztésbe, majd 4 hónappal ezelőtt leállt vele. Ez a mostani autó annak az eredménye, mégsem a Honda nevétől hangos a sajtó... Brawn tudta, mit vesz...
Tesztelni ugye már csak péntekenként lehet a futam előtt, fejleszteni is csak keveset, tehát a Honda-fejlesztésű Brawn-Mercedes nagyon sokáig az élen maradhat, ellenben arról egy szó sem esik, "aki" a nagy pénzt beleölte. Ezért sajnálom némileg a Hondát. Valószínűleg nem hitték el a sokévi eredménytelenség után, hogy ekkora előnyük lehet.
Ja, igen: nem elég, hogy Ross Brawn 1 Eurot fizetett a csapatért, de még ő kapott a Hondától további 100 milliót, mert a japánoknak még mindig olcsóbb volt így kiszállni, mint a rengeteg dolgozót kifizetni.
McElek16V

HozzászólásSzerző: mitsutomi82 » 2009.04.06. 20:56

Brawn papa nagyon komoly aerodinamikai csomagot fejlesztett ki az autóra szerintem 75%-ban ennek köszönhetik a sikereket!

Honda motorral is szépen menne a masina... :)
Kép
mitsutomi82

HozzászólásSzerző: tetem » 2009.04.05. 19:12

McElek16V írta:A Honda meg csak csapkodja a fejét a falba... :)

Szerintem, ha a Honda motor lenne benne nem menne nekik enyire jól, bár ki tudja? :P
tetem

HozzászólásSzerző: McElek16V » 2009.04.05. 17:58

tetem írta:Ez a futam is érdekesen ért véget :shock:
A ferrari már megint nagyot betlizett, Glock szépen taktikázott, Brawn Gp meg megint elsöpörte a többieket.

A Honda meg csak csapkodja a fejét a falba... :)
McElek16V

HozzászólásSzerző: tetem » 2009.04.05. 13:06

Ez a futam is érdekesen ért véget :shock:
A ferrari már megint nagyot betlizett, Glock szépen taktikázott, Brawn Gp meg megint elsöpörte a többieket.
tetem

HozzászólásSzerző: ogtrai » 2009.04.05. 10:48

Ja és hajrá Vettel! 8) :D
ogtrai
Site Admin

auto tipusa: Galant GTi 92 2.0 4G63

Következő

Vissza: Motorsport