Space - Wagon,Star,Runner

Space Wagon,Space Star,Space Runner tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Space - Wagon,Star,Runner

HozzászólásSzerző: monguru » 2018.03.28. 16:05

Szia!

Tényleg nem átugrás, csak úgy néz ki...

Közben megis oldodott, a belső világitás 10 amperes biztositékának érintkezési hibája okozta!

Köszönöm.
monguru

auto tipusa: Space Star 1.9 DID

HozzászólásSzerző: rakuzzi » 2018.03.28. 08:48

monguru írta:
szőr írta:Sziasztok,
Van egy 2001-es diesel Space Star -om.
A fordulatszámmérő mutatója átugrott az altartománynál lévő határoló pöckön. Most alul tartószkodik, nem akar vissza ugrani.
A mutató elindul, de felakad a pöcökben.
Hogyan lehet levenni az előtte lévő burkolatot, s egyáltalán érdemes -e mert másként javítható?

Köszi: Szőr

Sziasztok én is pont igy jártam, lenne rá valami javaslatotok, hogy oldjam meg?

Köszönettel monguru

Sziasztok!

Biztos átugrott?
Én korábban úgy jártam, hogy akkumulátor csere után mind a fordulatszámmérő mind a sebességmérő mutatója lefelé nézett. Gyújtást adva illetve áram alá helyezve a mutatók alulról verték a határolót(mintha átugrottak volna).
Nekem akkor az áramtalanítással megoldódott. Tehát: saru le, majd vissza. Már nem emlékszem hányadik próbálkozásra de egyszer csak szépen az óra mutató járásával ellentétesen"visszatekeredtek" a normál pozícióba.

Egy próbát megérhet.

Üdv: rakuzzi
rakuzzi

auto tipusa: Colt III.1.3 12V

HozzászólásSzerző: monguru » 2018.03.24. 11:05

szőr írta:Sziasztok,
A fordulatszámmérő mutatója átugrott az altartománynál lévő határoló pöckön. Most alul tartószkodik, nem akar vissza ugrani.
Hogyan lehet levenni az előtte lévő burkolatot, s egyáltalán érdemes -e mert másként javítható?

Sziasztok én is pont igy jártam, lenne rá valami javaslatotok, hogy oldjam meg?

Köszönettel monguru
monguru

auto tipusa: Space Star 1.9 DID

HozzászólásSzerző: Pilstron005 » 2018.03.17. 23:19

Sziasztok! Nekem is nagyon kellene a kézikönyv :) el tudnátok küldeni? köszönöm! pilstron005@gmail.com
Pilstron005

auto tipusa: Space Star

HozzászólásSzerző: Opnmnd » 2018.03.10. 17:51

Szia Crom! Ha át tudnád nekem is küldeni a javítási kézikönyvet az nagyon jó lenne! wainqyon1@gmail.com
Opnmnd

auto tipusa: Space Star 1.8 MPi

HozzászólásSzerző: mimoca85 » 2018.01.15. 18:30

Crom írta:
Papi4805 írta:Szevasztok !
2004 évj. 1.6-os Space Star - om van. Megadta magát a fordulatszám kijelző órája . Arra gyanakszom, hogy nem kap jelet. Sajnos nem sikerült még a mai napig találnom javítási kézikönyvet, igy - csak sejtés alapján - a vezérműtengelynél levő jeladóra / J5t 23071a / tippeltem. Kiszereltem s mivel van egy egyszerű Hall vizsgálóm,
teszteltem vele. Az tesztelés alapján működik. Bár nem vagyok benne biztos, hogy az óra innen kapja-e a jelet. Ezután kiszereltem az óracsoportot, hogy nem-e ott van
valami lazulás. A kompakt egység miatt nem tűnt valószínűnek ilyen jellegű hiba s arra gondoltam , hogy talán a jeladó erősítő /végfok./ tranzisztora adta meg magát. Kívül nem találtam a nyomtatott áramköri fólián. Ellenben a kiszerelés közben, egy pillanatra , ahogy mozgattam kilendültek a mutatók. Mi van most ilyenkor ? Hol lehet a hiba ? Nagyon megköszönném, ha volna valakinek valamilyen írott anyaga /áramköri rajz , jeladók helyei / s nem utolsó sorban segítő ötlete.
Köszönöm addig is mindenkinek. Papi4805

Szia!

Nekem sikerült összebogarásznom egy elég rendes kis service manualt (elektromosságtól kezdve minden van benne), akinek kell adjon e-mail címet, szívesen átküldöm.

Szia!Nekem át tudnád küldeni a mimoca85@gmail.com-ra?
mimoca85

auto tipusa: space star

HozzászólásSzerző: szőr » 2018.01.09. 12:58

Sziasztok,

szőr

auto tipusa: Space Star

HozzászólásSzerző: Csigabiga37 » 2018.01.08. 17:07

Sziasztok!
másfél éve szert tettem egy 2004-es évjáratú Space Wagonra 4x4-es, GDI. a váltó mostanában "kissé" rakoncátlan, a harmadik sebességi fokozatból kiugrik vagy be sem veszi. ha lassabban engedem fel a kuplungot váltáskor akkor beveszi és megtartja akkor nem "rúgja ki"
valakinek volt/van ilyen tapasztalata? váltó vagy kuplung után kezdjek el nézelődni? vagy ötlet hogy mi lehet a gubanc.
köszi előre is
Csigabiga37

auto tipusa: Space Wagon

HozzászólásSzerző: Crom » 2017.10.27. 21:36

Papi4805 írta:Szevasztok !
2004 évj. 1.6-os Space Star - om van. Megadta magát a fordulatszám kijelző órája . Arra gyanakszom, hogy nem kap jelet. Sajnos nem sikerült még a mai napig találnom javítási kézikönyvet, igy - csak sejtés alapján - a vezérműtengelynél levő jeladóra / J5t 23071a / tippeltem. Kiszereltem s mivel van egy egyszerű Hall vizsgálóm,
teszteltem vele. Az tesztelés alapján működik. Bár nem vagyok benne biztos, hogy az óra innen kapja-e a jelet. Ezután kiszereltem az óracsoportot, hogy nem-e ott van
valami lazulás. A kompakt egység miatt nem tűnt valószínűnek ilyen jellegű hiba s arra gondoltam , hogy talán a jeladó erősítő /végfok./ tranzisztora adta meg magát. Kívül nem találtam a nyomtatott áramköri fólián. Ellenben a kiszerelés közben, egy pillanatra , ahogy mozgattam kilendültek a mutatók. Mi van most ilyenkor ? Hol lehet a hiba ? Nagyon megköszönném, ha volna valakinek valamilyen írott anyaga /áramköri rajz , jeladók helyei / s nem utolsó sorban segítő ötlete.

Szia!

Nekem sikerült összebogarásznom egy elég rendes kis service manualt (elektromosságtól kezdve minden van benne), akinek kell adjon e-mail címet, szívesen átküldöm.
Crom

auto tipusa: Space Star 1.8 MPI

HozzászólásSzerző: Crom » 2017.10.27. 21:20

Zatkalik András írta:Sziasztok!
Eltörtek a vezetőoldali ablakemelő kapcsolói (Space Star 2002-es, 1.6-os, benzines). Tud valaki bontottról? Köszi a segítséget előre is. Kivételesen a mobilomra (20/951-96-71) kérek SMS-t vagy hívást, ui. úton leszek szinte folyamatosan (e-mailt /zatkalik.andras@gmail.com/ a család tán tudja figyelni ráérős idejében. Köszi...

Szia!

Gondolom nyár óta már megoldottad a problémát, sajnos ez a kapcsolóprobléma szériahiba (és úgy rémlik hogy a Carismákat is ugyan ezekkel az ablakemelőkkel szerelték).
Biztosan találni ilyet használtan a bontókban is, de én Aliexpress.com-ról rendeltem, új kínai utángyártottat 3-4000 Ft- között lehet kapni kompletten (ingyen postával). Ráadásul ez már mechanikailag máshogy működik mint a problémás eredeti, le sem lehet róla pattintani az ablakemelő kapcsolókat. Mérete, kialakítása olyan mint az eredetinek, a csatlakozója is ugyan az, simán ki tudtuk cserélni, és gond nélkül működik.
Crom

auto tipusa: Space Star 1.8 MPI

HozzászólásSzerző: csgeri80 » 2017.10.16. 17:52

Üdvözletem a tagoknak! Testvérem most vásárolt megbízható forrásból -rokontól- egy Space Star 1.9 DiD autót. Nem a 115 lovas verzió, hanem a gyengébbik, ha jól rémlik 102 pacis. Szép állapotban van nagyon az autó, garantált 160ezer Km van benne.
Az előző tulaj rendszeresen 8-10ezer km-enként cserélte az olajat, 10W40 olajat használt.
Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen bevált olajat tudtok ajánlani ebbe a motorba -ha jól tudom ez a motor renault vagy csak egy része az, nem tudom pontosan.
Nekem furcsa volt, hogy 10w olajat tettek bele, azt gondoltam, hogy ebbe már lehetne szintetikus olajat tenni, akár egy 0W40 olajat, vagy egy félszint 5W40-et.
Viszont néztem néhány gyártó olajválasztóját és van ahol csak 10W40-et ajánlanak fel. Nem tudok olajfogyasztásról.
Az is érdekelne, hogy mi a gyári előírása, milyen olaj kell bele, A3/B3, C3, ?

Előre is köszönöm a segítséget.
csgeri80

auto tipusa: Space Star 1.9 DiD

HozzászólásSzerző: Mpisti » 2017.09.21. 11:38

Üdv Mindenkinek! Most vásároltam egy Space Start. 2004-es 1.9 DI-d! 241.000 km van benne, de nagyon szép hangja van és szépen megy! A véleményetekre lennék kíváncsi maga a vásárlással kapcsolatban is, legfőképpen a km-re gondolok, hogy szerintetek mennyire sok egy ilyen autónál (folymatosan szervizelve volt, 180.000-ig csak márkaszervízben, a szerelőm szerint meghazuttolja a km óra állását a kocsi és ha úgy alakul még évekig ki tud szolgálni ) illetve akinek ilyen van vagy volt, milyen tapasztalatai vannak. Mire kell hogy odafigyeljek, milyen típusbetegségei vannak stb.! Köszönöm a hozzászólásokat előre is! További szép napot!
Mpisti

auto tipusa: Space Star 1.9 DI-D

HozzászólásSzerző: Totti8 » 2017.09.12. 11:03

Sziasztok!

Space Star 1999-es évjáratú, 1.3-as kisautó tulajdonosa lettem. Az ajtó határoló teljesen kikopott, nem tartja meg az ajtót. Honnan lehet ilyet beszerezni? Illetve a másik problémám a már többetek által említett sebességváltó. A rükit és az 1-es fokozatot nehezen veszi. Szétszedtem a váltókulissza műanyagja van teljesen elkopva. Ilyet honnan lehetne szerezni, esetleg valakinek elfekvőbe?
Pécs és környékén tudtok megbízható szerelőt?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot és balesetmente közlekedést nektek! :)
Totti8

auto tipusa: Space Star 1999

HozzászólásSzerző: Papi4805 » 2017.08.21. 18:55

Szevasztok !
Papi4805

auto tipusa: Space star

HozzászólásSzerző: egon11 » 2017.07.01. 20:45

Tiszteletem!
Valakinek van tapasztalata a szegedi Mitsubishi szervizről? Köszönöm .
egon11

auto tipusa: Space Star 1.6 2005

Következő

Vissza: Space - Wagon,Star,Runner