Outlander

Outlander, ASX tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Outlander

HozzászólásSzerző: Csirke » 2018.10.07. 22:59

ujtordai írta:Helló

Egy 2013 ill. 2014-es évjáratú Mithusbishi Outlander PHEV nek mennyi a károsanyag kibocsájtása?
Ezért érdekelne : https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/10/06/bajban_a_csalos_hibridek/

Előre is köszi.

FB-on van egy elég aktív csoportja ennek az autónak. Érdemes oda benézni.
Az idézett cikk meg a használt vásárlóknak egyelőre nem releváns. A lényeg, hogy zöld rendszámra jogosult, és még egy darabig az is marad.
Csirke

auto tipusa: L200 '08 Spec. Ed.

HozzászólásSzerző: ujtordai » 2018.10.07. 07:49

Helló

Egy 2013 ill. 2014-es évjáratú Mithusbishi Outlander PHEV nek mennyi a károsanyag kibocsájtása?
Ezért érdekelne : https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/10/06/bajban_a_csalos_hibridek/

Előre is köszi.
ujtordai

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 2006

HozzászólásSzerző: ujtordai » 2018.10.06. 18:18

Üdv Mindenkinek,

Egy kis segítséget kérnék Outlander PHEV vel kapcsolatban.
Azt látom jó pár Outlander PHEV érkezik be pl. Hollandiából, 100 - 200 ezer km közötti futásteljesítménnyel.
Nagyságrendileg 5mft körül adják őket ezek nagyrésze 2013 -2014 es.
A kérdésem az
- mennyi az autó szervíz ciklus, éa mik azok a dolgok amiket ellenőríznek ilyenkor, régen (utoljára 2002 - 2012 ig volt Mitsubishim) ez benne volt a kezelési útmutatóban éves átvizsgálás ill. km szerinti átvizsgálás szerint.
- az akku pack mennyi évet bír ki jelentősebb kapacitásvesztés nélkül, hogy lehet leellenőrízni mennyire van elhasználva?
- mi a max megtehető táv télen ill. nyáron elektromoson? (nyilván vezetési stílustól is függ de tételezzünk felé egy optimális normális helyzetet)

Előre is köszi.
ujtordai

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 2006

HozzászólásSzerző: vagabonda » 2018.07.23. 18:30

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Outlander (2004) 2.4 4WD automata autómnál most cseréltek kardán szimeringet. a szerelőnek furcsa volt h nem folyt ki olaj. de mivel nem ért hozzá, nem akart hozzányúlni. Tudja vki h normális h nem folyt ki olaj? ha nem, van ötlet h hova vigyem osztóműolaj cserére. Duna Autó semmiképp! Előre is köszönöm a válaszokat!
vagabonda

auto tipusa: Outlander

Re: Outlander 2.0 PHEV Navi 4WD CVT menüjének magyaritása

HozzászólásSzerző: Csirke » 2018.07.11. 10:22

Óvatos írta:Szép napot . Segitséget szeretnék kérni a fejegység menüjének és a GPS magyarításával kapcsolatba. Outlander 2.0 PHEV Instyle Navi 4WD CVT . 2014.04. kiadásu.

Nézz be ide, napirenden van a téma:
https://www.facebook.com/groups/182621458989122/
Csirke

Re: Outlander 2.0 PHEV Navi 4WD CVT menüjének magyaritása

HozzászólásSzerző: Óvatos » 2018.07.11. 10:09

Szép napot . Segitséget szeretnék kérni a fejegység menüjének és a GPS magyarításával kapcsolatba. Outlander 2.0 PHEV Instyle Navi 4WD CVT . 2014.04. kiadásu.
Óvatos

auto tipusa: Outlander PHEV

HozzászólásSzerző: Mohabp » 2018.05.08. 08:18

Jo reggelt PHEV tulajok :) en is bevallaltam egy holland peldanyt par hete. 2014es babakek szinut... tetszik, toltogetem minden ok.
Es akkor a szokasos kerdes: le kene szervizelni :)
Budafokon lakom, keresek olyan szerelot aki esetleg Mitsu szervizben dolgozik/dolgozott es melo utan vagy hetvegen a sajat muhelyeben szerel...
De ha normalis markaszervizt javasoltok, azon is elgondolkozom. 160e-s szervizrol van szo!
Koszonettel: Zsolt
Mohabp

auto tipusa: PHEV 2014

HozzászólásSzerző: nagymolnar » 2018.04.11. 09:34

Sziasztok!

Sikeresen csatlakoztam a klubhoz, tekintettel hogy vettem agy Outlander PHEV (2013.12)-et, most 86000 km-el. Ismerkedem az autóval gondoltam beviszem egy gyémántos szervizbe, (Budapest Motors) ahonnan jajgatások közepette elküldtek, hogy villany, ők csak a mechanikus részt tudják a 80 ezres szerviz olajos szűrős része 200e magyar pénz a villanyos részt nem is tudják. ezért kértem most a Frey és Dunától is ajánlatot.
Mondjuk azon is kiakadtam, hogy Magyarországon az elektronikus szerviztörténet nem létező fogalom és a kinti szervizadatokat (előélet) sem látják. Valamint a közel 20000 forintos óradíjért még ezt sem várhatom el.

Van valakinek szerviz tapasztalata hol értenek hozzá valóban? esetleg olyan hibrid szerviz, ahol tudják is mit csinálnak vagy bele is teszik az olajat nem csak kiírják a munkalapra?

Segítségeteket előre is köszi.

nagymolnar
nagymolnar

auto tipusa: OUTLANDER PHEV

HozzászólásSzerző: teak85 » 2018.02.15. 22:19

Sziasztok, Citroen c-crosser (outlander) 2,2 Diesel autóba a váltó 1-2-3-4 sebesség fogaskerekei és szinkron gyűrűi cserére szorulnak. Az árai horribilisek, tőbbszöröse szinte minden más váltóénak. Van valami ötlet honnan lehet reálisabb áron beszerezni, vagy bontott váltót is akár? 170.000km van a kocsiban, szervizelt, megkímélt, és mégis így járt.

Köszi
teak85

auto tipusa: Citroen C-Crosser

HozzászólásSzerző: Szandra » 2018.02.03. 15:32

Sziasztok!

Jónéhány együtt töltött hónap után most jött el az idő, hogy csatlakoztatni szeretném a telefonom szeretett 07’es gyártású outlanderemhez, de ehhez törölni kéne az első tulaj által csatlakoztatottat?! Esetleg valaki tudna segíteni mindennek a menetében?

Köszönettel!:-)
Szandra

auto tipusa: Outlander

HozzászólásSzerző: mrqz » 2017.11.06. 22:25

Szia Patakidr!

Azt szeretném megkérdezni eljutottál-e a Nipponhoz a Phev-vel, és ha igen, mi a tapasztalat?
5 hónapja vagyok boldog PHEV tulaj, napi városi használatban, plusz hétvégén néha vidék is - az utolsó tankolási számlám augusztusi, és a tank még félig tele. :lol:

Most nagyon keresném a szerencsés (számomra) szervizt, akivel az első Mo-i szervizelést megejthetném...

Üdv,
Mrqz
mrqz

auto tipusa: Outlander PHEV

HozzászólásSzerző: Csirke » 2017.06.27. 18:58

patakidr írta:
Csirke írta:Hali!

Ha még olvassa valaki:
PHEV-je van valakinek,vagy ismeretségi körben?

üdv,
Csirke

Sziasztok,

mi most májusban vettünk egy éppen 1 éves 20.000-et futott PHEV-t. A feleségem használja főképpen, összességében nagyon meg van elégedve vele. Érdről jár be az V. kerületbe dolgozni, volt már, hogy tisztán elektromosan megjárta az oda-vissza utat. Egyetlen problémánk vele, hogy a kormányoszlop időnként roppan egy kicsit, de állítólag egy csapágy garanciális cseréjével megoldódik majd. A másik észrevételem, hogy a kormányt a végállásokig tekerve nem puhán "ér véget " a kormányút, hanem kicsit fémesen koppan mindkét irányban. Ezt meg fogom mutatni hamarosan a Nipponnál, mert többen is őket ajánlották. Bár garos az autó, de a ZAY utca vakargatja a fejét 3 hete.

Az átlagos fogyasztása 4.7- 5.2 L/100 km. Tisztán benzines 140-es autópálya tempónál azért megvan a 7.5-8 liter kényelmesen. De hát 1.8 tonna. Az benzinnel még így sem rossz sztm.

Gratulálok az autóhoz. Egyelőre még minidig úgy gondolom, hogy a lehető legjobb választás a jelenlegi helyzethez (töltők, hatótávok). Ezt jelzi, hogy azért szépen szaporodnak az ilyen autók. Már van pár az ismeretségi körben...
Csirke

HozzászólásSzerző: patakidr » 2017.06.26. 16:24

Ha még olvassa valaki:

üdv,
Csirke

Sziasztok,

mi most májusban vettünk egy éppen 1 éves 20.000-et futott PHEV-t. A feleségem használja főképpen, összességében nagyon meg van elégedve vele. Érdről jár be az V. kerületbe dolgozni, volt már, hogy tisztán elektromosan megjárta az oda-vissza utat. Egyetlen problémánk vele, hogy a kormányoszlop időnként roppan egy kicsit, de állítólag egy csapágy garanciális cseréjével megoldódik majd. A másik észrevételem, hogy a kormányt a végállásokig tekerve nem puhán "ér véget " a kormányút, hanem kicsit fémesen koppan mindkét irányban. Ezt meg fogom mutatni hamarosan a Nipponnál, mert többen is őket ajánlották. Bár garos az autó, de a ZAY utca vakargatja a fejét 3 hete.

Az átlagos fogyasztása 4.7- 5.2 L/100 km. Tisztán benzines 140-es autópálya tempónál azért megvan a 7.5-8 liter kényelmesen. De hát 1.8 tonna. Az benzinnel még így sem rossz sztm.
patakidr

auto tipusa: Outlander PHEV 2016

HozzászólásSzerző: Csirke » 2016.12.11. 02:37

Misa írta:

Ha még olvassa valaki:

üdv,
Csirke

Pont egy éve beszéltem olyannal amikor vártam a milyeneket. Enyém 2016-os diesel a Hibridre azt mondta nagyon szeretik újonnan vette egy év alatt 20 e km ment el vele konnektorról . Nagyon meg volt vele elégedve. Én is gondolkoztam rajta de én főkép hosszú utakra használom Németországról Magyarba és vissza . Amit mondott hogy Hogy ha benzinnel megy akkor kicsit sok a fogyasztás 8 körül de csak addig kapcsol be a benzin motor még tölt . Amúgy Az Outlander előnyei mind megvannak

Közben sikerült vennem egy 2013-as PHEV-t. Eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve. Elsősorban családi autó (helyben: óvoda, iskola, bevásárlás, posta; illetve hosszabb távok is vannak: nagyszülők, kirándulás, stb.), párom használja. Helyben eljár vele tisztán elektromosan még most, ezekben a hidegekben is (garázsból, kihasználva a beépített állófűtés/előfűtés funkciót). Hosszabb távokon tényleg egy kicsit többet eszik, mint egy diesel, de nem vészes. Pláne, ha hozzáveszem, hogy kvázi automata, 2.0 benzin, meg 1.8tonna.
Szóval eddig nem bántam meg, hogy ezt vettem.
Csirke

HozzászólásSzerző: Misa » 2016.12.10. 12:03

Ha még olvassa valaki:

üdv,
Csirke

Pont egy éve beszéltem olyannal amikor vártam a milyeneket. Enyém 2016-os diesel a Hibridre azt mondta nagyon szeretik újonnan vette egy év alatt 20 e km ment el vele konnektorról . Nagyon meg volt vele elégedve. Én is gondolkoztam rajta de én főkép hosszú utakra használom Németországról Magyarba és vissza . Amit mondott hogy Hogy ha benzinnel megy akkor kicsit sok a fogyasztás 8 körül de csak addig kapcsol be a benzin motor még tölt . Amúgy Az Outlander előnyei mind megvannak
Misa

auto tipusa: outlander

Következő

Vissza: Outlander, ASX