Általános csevej

Lancer tulajok fóruma

Moderátor: ogtrai

Re: Általános csevej

HozzászólásSzerző: drbatz » 2017.09.21. 11:45

2007-es kombihoz létezik hátsó sárvédő javító ív? vagy csere elem?

a vasoxid csócsálja sajna :(
drbatz

auto tipusa: lancer kombi

HozzászólásSzerző: Supermanus » 2017.09.17. 09:01

wredox írta:Sziasztok!

2005-ös Lancerhez vajon honnan szerezhető be kezelési könyv?
Tipp,link esetleg?

Sziasztok!

Nem mai a kérdés de engem is érdekelne, előre is köszi.
Supermanus

auto tipusa: Lancer

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2017.08.29. 22:34

Házilagos fordításban:

(1) Vedd ki a hátsó üléslapot
(2) A szerelőlap csavarjait és a borítást vedd le
(3) Szedd le a csatlakozó csöveket és vezetékeket
(4) Szedd ki az üzemanyagpumpa szerelvényt a helyéről és cseréld ki a szűrőt
(5) Tedd vissza az üzemanyagpumpa szerelvényt a helyére
(6) Tedd vissza a fedőt és a csavarokat. A nyomaték 2.5+. 0.5 Nm
(7) Csatlakoztasd a csöveket és vezetékeket. A nagynyomású csövet mozgasd meg és ellenőrizd., hogy szilárdan a helyén van. Legyen benne kb, 3mm játék.
(8) Tedd vissza a fedelet és a csavarokat is rögzítsd
(9) Tedd vissza az üléslapot.
nyugiba

auto tipusa: Lancer 1.6 kombi '07

HozzászólásSzerző: Feri1977 » 2017.08.29. 19:18

Üdvözlet!
Valaki meg tudná mondani,hogy 2005-ös 1,6 (4g18) Lancerben benzinszűrő merre található az üzemanyagtartályban lévőn kívül?
Egyáltalán van benne máshol??
Előre is köszi a válaszokat.
Feri1977

auto tipusa: Lancer Intense 1.6

HozzászólásSzerző: Feri1977 » 2017.08.29. 19:07

ndavid írta:Sziasztok!

Egy éve a tulajdonomban van egy 2004 es évjáratú mitsubishi lancer wagoon 1.6 sport, de csak most jött az elhatározás, hogy a fórumba feltegyek egy két kérdést, amire a válaszokat előre is tisztelettel köszönöm!

Kérdések:

1. Nagyon nehéz a parkolás, hatalmas a forduló kör, már már tohonyának mondható. Másnál is ez jellemző?
2. Vezetőoldalon a tanksapka (töltőnyílás fedő ajtó) nyitónál, illetve az ülés baloldali rögzítőcsavarjánál korrózió jelent meg.
3. Két olajcsere közt (10 ezer km) rá kell tölteni nagyjából 1.5-2 liter olajat. Kék füst, motortérben olajmegfolyás nincs nívópálcán az olaj színe normális, aranybarna. másnál is jelentkezik ez a jelenség?
4. Féktárcsák betétek cserélve lettek, de még mindig érdekes a fékpedál reakciója. Leírva úgy tudnám jellemzeni, hogy elnyújtott reakció, tehát fékpedál lenyomásakor a felső tartományban is fog de nagyobb fékerő kifejtéséhez jóval lejebb kell nyomni a pedált, illetve vészfékezéskor is hosszúnak mondható a pedálút. Továbbá egy olyan észrevételem van, hogy hosszan tartó pl dombról ereszkedő fékezéskor állandó, azonos pedálállásnál egy idő után a pedál fél, egy cm-t bepuhul, de a fékerő nem változik jelentősen.

Előre is köszönöm a megtisztelő visszajelzéseket.

Dávid

Helló!
Én is ilyen lancer-el rendelkezem.
1.nagy autó=macerás parkolás hátramenetben,meg kell szokni.
2.rozsda belül a csavaroknál-valószínű osztrák vagy német import(örülj,hogy csak ott van rozsda,ha csak ott van)alvázvédelmet komolyan kell venni!
3.olajfogyasztás:ha környezetvédelmi mérés ok akkor töltögesd rendszeresen,nekem is kell kb.annyit mint neked.(5w-40,5W-30)
4.féket én magam raktam rendbe,(utolsó csavarig szétszedve cserélve) a fékfolyadék cseréje elmaradt de a fékhatás nekem sem meggyőző.Folyadék cserét majd.....
Ezek a tapasztalataim,ha segít valamit.
Feri1977

HozzászólásSzerző: nyugiba » 2017.08.26. 22:26

A 33 fokban is fűteni akarsz? Nem lehet, hogy bekapcsolva maradt a légkondi és az hűt?

Spricccer írta:Sziasztok

2006os 4g18as wagonomban pár napja elment a fűtés...már az új klímakapcsolós nem a régi bowdenes. Megnéztem ha mozgatom akkor mozognak a kis műanyag fogaskerekek. Biztosítékot néztem és nem volt elégve. Mi legyen a következő amit megnézzek? Termosztátra gondoltam...
nyugiba

auto tipusa: Lancer 1.6 kombi '07

HozzászólásSzerző: Spricccer » 2017.08.25. 12:11

Sziasztok

2006os 4g18as wagonomban pár napja elment a fűtés...már az új klímakapcsolós nem a régi bowdenes. Megnéztem ha mozgatom akkor mozognak a kis műanyag fogaskerekek. Biztosítékot néztem és nem volt elégve. Mi legyen a következő amit megnézzek? Termosztátra gondoltam...
Spricccer

auto tipusa: Lancer Wagon 4G18

HozzászólásSzerző: werberet » 2017.08.13. 12:38

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy kaptam ajándékba egy obd2 es csatlakozóra köthető displayt ami szélvédőre vetíti pl a sebességet, viszont mikor csatlakoztatom a lanceremhez ( 2004-es wagon 1.6 sport) errort ír ki pedig elvileg automatikusan el kellene indulnia a gyújtásra és elvileg ugye az obd csatlakozó szabvány tehát működnie kellene.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv:
Werberet
werberet

auto tipusa: Lancer

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2017.08.01. 11:31

Helló!

2. A Mitsubishi (tudtommal) nem a korrózióvédelméről híres... :(
3. Nekem nem eszi az olajat egyáltalán. Azaz amikor mentem vele 1400km-t 4000RPM-en, akkor egy picit megevett, de ez normális és csak olyan 1-2dl-ről volt szó. A többi 80000km alatt nem volt olajfogyás.
4. Sokan elfelejtik, hogy nem csak a tárcsát és betétet kell cserélni, hanem a fékfolyadékot is, rendszeresen. Egy új folyadékkal határozottabb a fék nyomáspontja és jobban bírja a tartós terhelést is (melegedés hegyről leereszkedés közben pl.).
2007 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite
LeveliBeka

auto tipusa: Mitsubishi Lancer 1.6 Invite

HozzászólásSzerző: ndavid » 2017.08.01. 11:02

Sziasztok!

Egy éve a tulajdonomban van egy 2004 es évjáratú mitsubishi lancer wagoon 1.6 sport, de csak most jött az elhatározás, hogy a fórumba feltegyek egy két kérdést, amire a válaszokat előre is tisztelettel köszönöm!

Kérdések:

1. Nagyon nehéz a parkolás, hatalmas a forduló kör, már már tohonyának mondható. Másnál is ez jellemző?
2. Vezetőoldalon a tanksapka (töltőnyílás fedő ajtó) nyitónál, illetve az ülés baloldali rögzítőcsavarjánál korrózió jelent meg.
3. Két olajcsere közt (10 ezer km) rá kell tölteni nagyjából 1.5-2 liter olajat. Kék füst, motortérben olajmegfolyás nincs nívópálcán az olaj színe normális, aranybarna. másnál is jelentkezik ez a jelenség?
4. Féktárcsák betétek cserélve lettek, de még mindig érdekes a fékpedál reakciója. Leírva úgy tudnám jellemzeni, hogy elnyújtott reakció, tehát fékpedál lenyomásakor a felső tartományban is fog de nagyobb fékerő kifejtéséhez jóval lejebb kell nyomni a pedált, illetve vészfékezéskor is hosszúnak mondható a pedálút. Továbbá egy olyan észrevételem van, hogy hosszan tartó pl dombról ereszkedő fékezéskor állandó, azonos pedálállásnál egy idő után a pedál fél, egy cm-t bepuhul, de a fékerő nem változik jelentősen.

Előre is köszönöm a megtisztelő visszajelzéseket.

Dávid
ndavid

auto tipusa: lancer w 1.6 sport

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2017.07.31. 15:16

prohi írta:A motoröblítést egyszer megcsináltam én is, illetve 5w30-as olaj ment bele az 5w40 helyett amit a Duna Autósok locsolnak bele. ( Na Őket nem ajánlom )
Így csendesebb is lett. De még nem az igazi. :)

30.000 Km van most benne.

Hidrotőkéhez nem szívesen nyúlnék. Te pucoltad ki a Tietekét?

Igen, a Riot én szedtem szét és csináltam meg, a Lancert csak terveztem, hogy szétszedem, de aztán jóminőségű olajjal és rendszeres motoröblítéssel elmúlt az a kis hang is, ami volt.
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: prohi » 2017.07.31. 14:32

LeveliBeka írta:
prohi írta:Ami zavar, hogy a motornak dízelesen kelepelő hangja van alapjáraton, ( mint egy varrógép ) és menet közben sem túl csendes.

Amikor megvettem a 9. generációs Lanceremet, nekem sem tetszett a motor hangja, és az asszony Kia Rioján sem. Főleg a Rion volt nagyon csúnya, kattogó hangja, ahogy mondod, olykor már-már dízeles, a hideg rázott tőle.

A kattogás oka a mi autóinkon a szelepeknél voltak keresendők. Egész pontosan a hidrotőkéknél (hidraulikus szelepemelő). Ha ritkán cserélik az olajat (elhanyagolt autó), akkor annak az egyik mellékhatása lehet, hogy elkezdenek "szólni" a hidrotőkék. Persze a természetes elhasználódással is hangosodhatnak, de feltételezem, hogy még nincs túl sok km az autódban. A Kiánk előző tulajdonosa nem volt gondos (vagy átverték a szervízben), a hidrotőkék hangja jelentős volt. Feltételezem továbbá, hogy az 1.6-os motor hidrotőkés (más Lancer motorok, pl. az amerikában forgalmazott 2.0 (4B11) és 2.4 (4B12) nem hidrotőkés szelepállításúak tudomásom szerint).

Mit lehet ilyenkor tenni? Inkább azt mondom, amivel én vacakoltam:
-1) az enyhe hangra megoldás lehet olajcsere előtt vmilyen motormosó adalék használata. Ezt 3-4 olajcserén keresztül mindenképpen érdemes csinálni, akár rövidített olajcsere-periódussal is. A Lanceremnél bevált;
-2) minőségi olaj, én. pl Eneost teszek bele (japán autóba japán olajat ;)). Arra figyelj, hogy ha hígabb olajat teszel bele (amit még megenged a gyár) és huzamosabb ideig áll az autó (nem indítod be a motort), a vékonyabb olaj hajlamosabb jobban lefolyni, kifolyni a hidrotőkékből és induláskor az eleinte egy kicsit kopácsolni. A kopácsoló hangnak viszont hamar (pár mp) el kell múlnia, ahogy felépül az olajnyomás és a hiányzó olaj a tőkékbe visszakerül;
-3) hidrotőkék kiszerelése, szétszedése és tisztítása. Egyes autótípusokra jellemzőbb, hogy "elkoszolják" a hidrotékéket, ezeket szét lehet szedni, megpucolni és akkor sokkal szebb lesz a hangjuk. A Kia Rionkon ez volt a megoldás, nagyságrendekkel lett szebb a motor hangja (ld. https://www.youtube.com/watch?v=05vxBP8y53w). Még mindig nem tökéletes sajnos, a végleges megoldás új szelepemelők beszerelése lenne;
-4) új szelepemelők beszerelése. Mivel 16 db kell belőle, és 3-4-5 ezer Ft-ba is kerülhet egy darab, nem filléres művelet (+ munkadíj, ha nem tudod magadnak megcsinálni);

Nekem ezek jöttek be. Régen az 1998-as Swiftem is csattogott, abban nem volt hidrotőke, ott a megoldás az volt, hogy egy hozzáértő szépen beállította a szelephézagokat, onnantól olyan lágy, finom hangja volt, hogy szinte el sem hittem.

A fentiek a saját tapasztalataim, felelősséget természetesen egyik hatásosságáért sem vállalok. Amúgy a YouTube-on is van egy pár ilyen hidrotőkés videó, érdemes lehet nézegetni. Na meg persze az is lehet, hogy tök más baja van a verdádnak, elsősorban hallani kéne ugye a hangját...

Nagyon köszönöm!

A motoröblítést egyszer megcsináltam én is, illetve 5w30-as olaj ment bele az 5w40 helyett amit a Duna Autósok locsolnak bele. ( Na Őket nem ajánlom )
Így csendesebb is lett. De még nem az igazi. :)

30.000 Km van most benne.

Hidrotőkéhez nem szívesen nyúlnék. Te pucoltad ki a Tietekét?
prohi

auto tipusa: Lancer X 1.6

HozzászólásSzerző: LeveliBeka » 2017.07.31. 13:51

prohi írta:Ami zavar, hogy a motornak dízelesen kelepelő hangja van alapjáraton, ( mint egy varrógép ) és menet közben sem túl csendes.

Amikor megvettem a 9. generációs Lanceremet, nekem sem tetszett a motor hangja, és az asszony Kia Rioján sem. Főleg a Rion volt nagyon csúnya, kattogó hangja, ahogy mondod, olykor már-már dízeles, a hideg rázott tőle.

A kattogás oka a mi autóinkon a szelepeknél voltak keresendők. Egész pontosan a hidrotőkéknél (hidraulikus szelepemelő). Ha ritkán cserélik az olajat (elhanyagolt autó), akkor annak az egyik mellékhatása lehet, hogy elkezdenek "szólni" a hidrotőkék. Persze a természetes elhasználódással is hangosodhatnak, de feltételezem, hogy még nincs túl sok km az autódban. A Kiánk előző tulajdonosa nem volt gondos (vagy átverték a szervízben), a hidrotőkék hangja jelentős volt. Feltételezem továbbá, hogy az 1.6-os motor hidrotőkés (más Lancer motorok, pl. az amerikában forgalmazott 2.0 (4B11) és 2.4 (4B12) nem hidrotőkés szelepállításúak tudomásom szerint).

Mit lehet ilyenkor tenni? Inkább azt mondom, amivel én vacakoltam:
-1) az enyhe hangra megoldás lehet olajcsere előtt vmilyen motormosó adalék használata. Ezt 3-4 olajcserén keresztül mindenképpen érdemes csinálni, akár rövidített olajcsere-periódussal is. A Lanceremnél bevált;
-2) minőségi olaj, én. pl Eneost teszek bele (japán autóba japán olajat ;)). Arra figyelj, hogy ha hígabb olajat teszel bele (amit még megenged a gyár) és huzamosabb ideig áll az autó (nem indítod be a motort), a vékonyabb olaj hajlamosabb jobban lefolyni, kifolyni a hidrotőkékből és induláskor az eleinte egy kicsit kopácsolni. A kopácsoló hangnak viszont hamar (pár mp) el kell múlnia, ahogy felépül az olajnyomás és a hiányzó olaj a tőkékbe visszakerül;
-3) hidrotőkék kiszerelése, szétszedése és tisztítása. Egyes autótípusokra jellemzőbb, hogy "elkoszolják" a hidrotékéket, ezeket szét lehet szedni, megpucolni és akkor sokkal szebb lesz a hangjuk. A Kia Rionkon ez volt a megoldás, nagyságrendekkel lett szebb a motor hangja (ld. https://www.youtube.com/watch?v=05vxBP8y53w). Még mindig nem tökéletes sajnos, a végleges megoldás új szelepemelők beszerelése lenne;
-4) új szelepemelők beszerelése. Mivel 16 db kell belőle, és 3-4-5 ezer Ft-ba is kerülhet egy darab, nem filléres művelet (+ munkadíj, ha nem tudod magadnak megcsinálni);

Nekem ezek jöttek be. Régen az 1998-as Swiftem is csattogott, abban nem volt hidrotőke, ott a megoldás az volt, hogy egy hozzáértő szépen beállította a szelephézagokat, onnantól olyan lágy, finom hangja volt, hogy szinte el sem hittem.

A fentiek a saját tapasztalataim, felelősséget természetesen egyik hatásosságáért sem vállalok. Amúgy a YouTube-on is van egy pár ilyen hidrotőkés videó, érdemes lehet nézegetni. Na meg persze az is lehet, hogy tök más baja van a verdádnak, elsősorban hallani kéne ugye a hangját...
LeveliBeka

HozzászólásSzerző: prohi » 2017.07.31. 12:44

Üdvözlet Mindenkinek!

Idén áprilisban vásároltam egy Lancer X-et 2014-es évjárat , 1.6-os motorral.

Az előző két autóm is lancer volt, nagyon szerettem őket, de ez a mostani a legszebb darab.
Ami zavar, hogy a motornak dízelesen kelepelő hangja van alapjáraton, ( mint egy varrógép ) és menet közben sem túl csendes. ( Eddig ez a leghangosabb a három közül )

"Szakszerviz"-ben ( hagyjuk ) azt mondták, hogy ez ilyen.

De kíváncsiságból megnéztem pár darabot, vagy csak simán megkértem egy épp parkoló tulajt hagy hallgassam meg az ő kocsiját.
Messze csendesebbek voltak ugyanezzel a motorral.
Találkoztam olyannal is ami teljesen csendben járt, finoman, kultúráltan.

Van esetleg valakinek tapasztalata, vagy profi mitsu-s szerelője aki tud erre megoldást?

Előre is megköszönöm, ha valaki tud segíteni.
prohi

auto tipusa: Lancer X 1.6

HozzászólásSzerző: Feri1977 » 2017.07.28. 10:04

jarod10293 írta:
Spricccer írta:Üdv mindenkinek.

Tegnap óta tulajdonosa lettem egy 2006.02 Lancer Wagonnak. 1.6 4G18. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az olajteknő elég korrodált...a szerelő szerint akihez vittem az előző autóimat azt mondta hogy cserés lenne. Az utángyártott 3 hónap lenne mire megjön.Kb 45.000ft. A gyári 7 nap alatt itt van japánból, de az 82.000. Neten már kerestem Mitsubishi bontókat, de senkinél sincs...valami ötlet hogy honnan tudnék szerezni bontottat vagy után gyártottat? Válaszotokat előre is köszönöm

Sziasztok, erre a levélre nem találtam választ, és én is most ugyanebben a cipőben járok, tud valaki valami infot adni merre induljak?
Előre is köszönöm!

http://www.fekmester.hu/webshop/mitsubi ... kno-polcar
Helló! 9000ft ért már én is vettem a fenti linken,gyári nagy lehúzás,mivel a beszállító a Polcar és a Klokkerholm,csak átcsomagolják :)
Feri1977

ElőzőKövetkező

Vissza: Lancer